Skocz do zawartości

Caviar Blue Sata III 6.0 Gbit/s(WD6400AALX) Czy warto czekać


Recommended Posts

Witam serdecznie drodzy forumowicze.

Proszę Was o poradę bo w tej materi jestem laikem.

 

Jestem na etapie kupna dysku (niestety moj stary poczciwy Dysk WD się już wyeksploatowal) wyczytałem nie tak dawo że ma trafić juz niedługo nowa seria dysków 320,500,640 GB z pamięcia 32 Mb oparta o Sata 6.0 ,mnie interesuje ten osttani WD6400AALX tylko pytanie czy jest sens czekać aż pojawią się te cacka i czy warto już teraz wydać kase na Sata 6.Te dyski były już zapowiedziane od Maja niestety juz mamy prawie wrzesień i dalej ani słychu o nich Jaki dysk polecacie wewntualnie w zamian?

 

System Win7 stoi u mnie na takze poczciwym WD Raptor WD740ADFD 74 GB a ten nowy dysk miałby mi słuzyć do instalacji Gier,Filmów i programów - po podzieleniu na partycje.

 

Moglibyscie mi polecić jakiś dobry dysk?i co sądzicie o tym co podałem

Pozdrawiam i z góry dzieki za cenne opinie.

Link to post
Share on other sites

Aha czyli nie warto pchać się jeszcze w to Sata III...zachęciło mnie tylko to że to będzie nowość mysląłem że pójdzie w parze z wydajnością.

Zapomniałem jeszcze podać specyfikację sprzętu

Asus P5nE -SLI

Intel Core 2 Duo E6400

2x1Gb RAm DDR3 Patriot

Gigabyte GF 7900GS

Dysk Systemowy WD Raptor WD740ADFD 74 GB

Windows 7 Proffesional x64

 

Pewnie jest tu duzo słabych punktów ale najbardziej zależy mi narazie na tym dysku (bo nie da sie pracowac tylko na tym Raptorze). Wiec pytanie czy czasem Ten Samsunf F3 nie bedzie się gryzł z tym moim Raptorkiem?

Link to post
Share on other sites

A ten dysk będzie dobry w/g Was?

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _NCQ_.html

 

W sumie dalej sie boje czy te dyski F3 o których mówicie nie będzie zakupem troche wstecznym, bo pisząc o WD Sata III myslalem ze jest to bardziej zakup przyszłościowy i nawet przy wymianie niektórych moich podzespołów dysk ten będzie służył przynajmniej na kilka lat.

 

Myslalem tez zeby kupic jakis dysk zewnętrzny (zamiast wewnętrznego) - np z interfejsem USB 3.0 np PQI Dysk HDD H566 2,5 640GB USB 3.0 USB3. Myslicie ze taki dysk mógłby się sprawdzić jako "drugi" dysk np na Instalacje Gier,Filmów,Multimediów? i byłby też szybszy np od seri F3 i zarazem przyszłościowy?

Link to post
Share on other sites

ten samsung powinien czy wystarczyć chodziarz ja bym wziął z większym obrotami (7200 obr./min) ale ten dysk to którego dałeś linka ma mały czas dostępu i co jeszcze ważne ma jeden talerz, jeśli chodzi o SATA III jeśli nie masz dodatkowego kontrolera na płycie głównej jest to dodatkowy wydatek i nie wiem czy odczujesz różnice miedzy SATAII a SATAIII , dodatkowo dyski pod nową sate są drożę

 

jeśli dysk zewnętrzny byle nie z usb 2.0 nie polecam

najlepiej było by pod usb 3.0 lub eSATA

Link to post
Share on other sites

Raczej nie ma szans by USB 3.0 choćby dorównało interfejsowi SATAII. F3 to naprawdę dobre dyski. Oczywiście, jeśli zamierzasz w dość bliskim czasie zmienić platformę na nowszą, z obsługą SATAIII wtedy sens zakupu HDD z tym interfejsem wydaje się nabierać sensu.

Postąpisz wg własnego uznania. My możemy tylko służyć własnym doświadczeniem. :menda:

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No własnie na to tylko doświadczenie licze;) Niestety jestem tylko ksiegowym wiec w tej materii jestem tylko laikiem. A sklepach wciskaja jak mogą:menda:

 

Odnośnie wymiany platformy to tak myslalem wlasnie zeby zmienić tylko nie od razy wszystko chciałem zacząć właśnie od Dysku, później płyte i karte graf(tu czekam na GTS 450).

 

Myslałem ze płyty pod Sata III (np.Gigabyte 333 np GA-X58A,bądz Asus z serii Hybryd) są tańsze a to neistety wydatek ok 800 zł. Wiec chciałem kupić najpierw dysk co tymczasowo byłby na starym sprzęcie a później byłby jak znalaz na nowym - stad wlasnie ten WD.

 

A jakbym miał tą płyte np Gigabyte 333 z tym interfejsem Sata 3 to faktycznie byłaby odczuwalna różnica w szybkości? czy może nieznaczna?

 

Jesze odnośnie tego dysku zewn z USB 3.0 i eSata to doradzcie mi czy taki dysk jako zamiennik wewnetrznego podpiety pod USB 3.0 albo ten eSata bez problemu moglby odczytywac np gry czy filmy zainstalwoane na nim? czy byłyby jakies problemy i przeklamania z transferem bądz odczytem w sumie głownie z odczytem.Bo wiem ze takie dyski ytez mozna podpiac pod stare usb 2.0 wiec tez ciekawa propozycja bo w sumie mogłbym przenosić dane.

np taki w sumie szybkość odczytu jest duża:

 

http://allegro.pl/640gb-samsung-dysk-us ... 01951.html

 

Sorry ze tak się rozpisuje ale chce już kupić na gwałt ten dysk i dlatego was tak męcze, pół roku juz w sumie mysle czytam fora opinie testy i nic:/

Link to post
Share on other sites

o widzisz czyli obecne dyski mimo że są nowe (procz SSD) to nie dochodzą szybkością jeszcze do tych 3Gb bo nie dochodzi nawet na SATA2? czyli nie warto się narazie pchać w ten dysk i czekać na niego jak na zbawienie

 

a np ten dysk co podal voxcordi:

http://www.gral.pl/Western+Digital+1TB+ ... B_009.html

 

Analogicznie jest tak samo?

Link to post
Share on other sites

Ok to jeszcze pytanko czy jesli chodzi o parametry dyska zewnetrzengo to czy:

 

http://www.mobile-internet.pl/Dyski,5,1 ... d-Sasmunga

 

bedzie mial zblizone chociaz w czesci do fysku Samsunga F3?

 

Tak w zasadzie to napsizcie mi drodzy uzytkownicy co mi proponujecie zrobić, jaki dysk najlepiej kupić z tych wymienionych dzisiaj Co wy byście na moim miejscu zrobili i kupili, w co zainwestowali?. biorąc pod uwagę ze niedlugo tez bedzie możliwa wymiana niektórych podzespołów w tym m.in plyty na ta z wejsciem sata3 usb3 i esata

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...