Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lumie z WP - działają, nie mają miliona skórek, tematów, ROM'ów - ale działają, najtańsza Lumia 530 za 429 zł chodzi szybciej i płynniej niż Android za 600 zł.

Po drugie pytanie czy mieli starego WP7 czy nowego WP 8.1 ? Bo to też jest róznica - ja tez mogę napisac, że Android to gów... - miałem HTC Magic z Andrutem 1.5 :) i był "wuja" warty. :)

 

Poczekaj do Stycznia - kup sobie Lumię 535 - która zjada na śniadanie każdy telefon z Androidem do 700 zł. Dam Ci prosty przykład - L535 ma Aparat z Lumi 735 kosztującej 1000 zł :) A przecież Lumia 535 ma oficjalną cenę w sklepie 499 zł. Masz w niej 1GB RAM, bardzo dobry ekran, dobra jakość wykonania.  

 

Dlatego ja się przesiadłem na WP - po 4 latach z Androidem - mam święty spokój, Lumia mi działa, szybko, płynnie, nie ważne czy mam dwu letnią, najtańsza  L520 czy Lumię 720 czy L920 - działają i już. Do tego wsparcie - kupisz dziś taniego Androida i nie dostaniesz nowego softu. a majaca dwa lata Lumia 520 nadal dostaje oficjalny soft - a przecież to telefon który kosztował mniej niż 500 zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie L535 chyba najbardziej by mi odpowiadał. Z tym, że trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Nie wiem czy ktoś o tym tutaj wspominał, czy widziałem to w jakimś innym miejscu, ale żyjemy w takim kraju, że nawet jeżeli producent narzuca od góry cenę 499zł to jednak dystrybucja może sobie narzucić swoje marże (chociażby dlatego, że ten telefon będzie bardzo rozchwytywany) i w ten sposób z 500zł zrobi się 700.

Link to post
Share on other sites

NA 100% będzie w tej cenie :) - to OFICJALNA cena w sklepie Microsoftu. :) Więc jak sprzedawcy przesadzą, to Wejdziesz na stronię Microsoft Polska i kupisz tam :)

 

Zresztą jak dotąd wszystkie Lumie były tańsze a nie droższe :) - nawet cena najtańszej L530 czyli 429 zł zgadza się co do grosza - po tyle jest np. w Media Markt :)

 

Za to na Allegro się trafiają tacy, którzy sprzedają drogo - ALE - wystarczy wejść na Skąpca czy Ceneo - i mamy porównanie :)

Link to post
Share on other sites

http://www.alternate.pl/Microsoft/Lumia-535/html/product/1170275?

Z tego co widzę w tym sklepie można już rezerwować L535 a dostawę mają w grudniu, z tym że to chyba Niemiecki sklep jest.


Mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie. Mianowicie zacząłem rozglądać się przy okazji za telefonami z Androidem, tak na wszelki wypadek jakbym jednak postanowił nie ryzykować z kupowaniem Windowsa Phone. Bardzo rzucił mi się w oczy Zenfone od Asusa, jednak tutaj pojawiają się takie pytania:
1. Czy może on konkurować z Lumią 535 i Windowsem?
2. Czy opłaca się dorzucić te 200zł do Zenfone 5?
Link do 4: http://www.x-kom.pl/p/209938-smartfon-telefon-fablet-asus-zenfone-4-z2520-1gb-8gb-ips-android-44-czarny.html
Link do 5: http://www.x-kom.pl/p/214974-smartfon-telefon-fablet-asus-zenfone-5-z2560-2gb-8gb-android-43-czarny.html

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Chyba odpowiedź jest ta sama, którą podali mi. Najlepiej poczekać na Lumię 535, która ma premierę w styczniu.
Jeżeli chcesz już teraz, natychmiast to masz do wyboru jeszcze Lumię 530 Dual Sim (4" i jakaś rewelacyjna nie jest) i L630 Dual Sim, ale ona trochę droższa, więc trzeba poszukać na allegro, żeby znaleźć w Twoim przedziale cenowym.


///Edit:
Bardzo ciekawe jest to, że L535 na Ebayu jest za... $300 (czyli prawie 1000zł)

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Witaj.

Postaram Ci się mniej więcej porównać te systemy (miałem obydwa) oraz co ważne powiedzieć co mogę polecić. 

Windows jest dla osoby co chce szybko powiedzmy włączyć daną aplikacje, puścić muzyczkę czy zrobić fotkę. Osobiście miałem L920 i byłem z niej zadowolony, ale nie do końca. Możliwość personalizacji jest bardzo, ale to bardzo ograniczona - możesz zwiększyć/zmniejszyć kafelek, dodać czy odjąć, czy zmienić tło i to y było na tyle. Jeżeli chodzi o płynność działania nie można nic powiedzieć, zero lagów czy przycięć. To jest dla tych co chcą bardzo szybko przechodzić do aplikacji.

Co do androida jest masa tematów, ale tak w skrócie to znacznie większa możliwość personalizacji. Sklep jest większy, ale na Windowsie jest też wszystko co zapragniesz. Jak ktoś powie że nie ma nic (bo niektórzy tak gadają) to nie mieli Windowsa. 

Tylko pamiętaj żeby szukać telefonu z przynajmniej 1Gb ram (nie ważne jaki system). Na Windows 1Gb to taki standard i spokojnie wystarczy, oczywiście jak będzie 512 też ok, ale wielozadaniowość znacznie się pogorszy. A jak Andek to niestety 1Gb,ba w niektórych przypadkach (TW i 3Gb ram) jest mało i tak laguje.  

Jakie telefony Ci polecić.... szczerze ,musisz dopłacić...(sam szukałem 2 dni telefonu na dual sim - jak zwykle Polska ma bardzo ograniczony wybór).

Masz albo Lumia 630 ale przyznam, że ani diody w aparacie nie masz, ani 1Gb ram... Trochę szkoda... 

Lumia 730 - znacznie wyższa półka, cena 900 ale pamiętaj że chyba jeszcze dziś promocja że 200 zł Ci wracają - jak najbardziej ten telefon polecam)

A jeżeli chodzi o androida:

Zenfone 5 - super parametry i TRAGICZNA bateria. Nie mam pojęcia jakim cudem nie trzyma w ogóle... Oczywiście płynność ok ale przy średnim używaniu licz na codzienny kontakt lub noś ze sobą powerbank/ładowarke.

Moto G 2nd - bardzo kontrowersyjny moim zdaniem telefon. 1 wersja cechowała się super parametrami/ekranem/baterią w stosunku do ceny. 2Gn ma poprawiony aparat i lepszy głośnik jak i większy ekran - bateria ta sama więc jest też codzienne ładowanie nieuniknione (w zestawie masz tylko kabel USB), ponadto 8mpx nie ma startu niestety do 6.3 w Lumii 630, głośniki są dobre - głośne i nie zniekształcają dzwięku... Ekran 5 cali z tą samą rozdziałką co wcześniej czyli już też gorzej no a cena to już 750zł co nie jest takim super "okazją" na tle innych telefonów. I do tego 1Gb ram... ale czysty android czyli jest płynność i wsparcie motoroli.

I coś co ja kupuje (w sklepach na początku grudnia) czyli Huawei Honor 3C. W tym momencie (na androidzie jeżeli chcesz nówkę) najlepszy stosunek do ceny(dual sim). To jest moje osobiste zdanie. Krótka taka recenzja http://swiatandroid.pl/recenzja-huawei-honor-3c/

W sklepach nówka 2Gb ram za 599zł i gwarancja przynajmniej normalna ;) Oczywiście są lenovo itp ale niestety ja tam muszę mieć gwarancję. Telefon będzie szybki, nie będzie problemów/lagów, niezła nakładka i android 4.4.

Oczywiście to telefony w dual sim. Jeżeli nie jest koniecznością dual to daj znać to są lepsze propozycje;)

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A gdzie masz M2 Dual w cenie do ok 500 zł (autor powiedział że może dołoży do 700) ale do 900 jeszcze brakuje... ponadto telefon nie jest wart bo wszystko to przeciętne. I masz 1Gb ram niestety;/ Jeszcze ten ekran... żeby nie było pikselozy (przynajmniej tak ja wyczytałem musi być ok. 300dpi. Aparat 8 ale bardzo kiepski.... W tej cenie są znacznie lepsze. 

Już za 950 kupisz Asus Zenfone 6 co nokautuje Sony pod prawie każdym względem. I w przeciwieństwie do Zenfone 5 ma mocną baterię. Tylko trzeba sprawdzić czy komuś rozmiar nie przeszkadza. 

I litości nie polecajcie telefonu co ma 512 ram bo mimo że będzie chodził płynnie to wielozadaniowość jest tak ograniczona, że mija się sens kupowania smartfona. Musi to być minimum 1Gb ram. 

 

PS. Takim tempem dojdziemy dziś do HTC One M8 dual;p ;)

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

 

 

W sklepach nówka 2Gb ram za 599zł


W jakich sklepach da się ten telefon w ogóle kupić? Ja go znalazłem jedynie na stronie Euro RTV/AGD z tym, że tam i tak nie mają go na stanie, zamawiają od producenta i czeka się na to miesiąc. Na allegro chodzi po ponad 600zł.
Link to post
Share on other sites

Nie nie, będzie dopiero tak za tydzień w sklepach, bo producent wprowadza go na początku grudnia więc chwilę trzeba poczekać  :) Niestety nie jest powiedziane w jakich konkretnych sklepach będzie. Na bank będzie RTV EURO AGD, bo mają kilka tych telefonów tej marki ;)

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Przeglądajac allegro znalazłem takie telefony, który z nich byłby najlepszy.To bedzie mój pierwszy smartfon, dotej pory używałem Sony ericsson W810 :)

Sony Xperia E3, OVERMAX VERTIS 5010 EXPI,sony xperia T LT30p,OVERMAX VERTIS 4510 EXPI,

Kruger&Matz LIVE, TRACER OXYGEN GS4 i zaciekawił mnie ten Huawei Honor 3C.

Edytowane przez seba666
Link to post
Share on other sites

No właśnie tak mi się wydawało. Wczoraj korzystałem z Galaxy S3 mojego brata, też kupił używanego od jakiegoś znajomego. Co prawda wcześniej w nim trochę pogrzebał ale za to efekty są naprawdę duże. Płynność działania jest naprawdę imponująca. Jeszcze żaden smartfon z androidem, który był w moich rękach, tak dobrze nie działał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...