Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mimo, że zawsze byłem zagorzałym przeciwnikiem dotykowych telefonów, tabletów, etc, to jednak w końcu przegrałem z postępem technologicznym i stwierdziłem - czas sprawić sobie smartfona!

Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby nie był jakiś wielki. Rozmiary Galaxy Note 2 to przesada. Kolejnym równie ważnym elementem tego smartfona ma być płynne działanie. Nie mam za bardzo cierpliwości do mulących urządzeń, mam ochotę je wtedy rozbić o ścianę.

W sumie fajnie by było mieć Dual SIM pod AERO2, żeby nie płacić za dodatkowe pakiety internetowe.

 

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie - Android czy Win 8.1? Czytałem, że Win działa dużo lepiej i płynniej niż Android, więc skłaniałbym się w jego kierunku.

 

Od zawsze miałem Nokię i chyba chciałbym przy tym pozostać chociaż HTC też są w miarę fajne (jeżeli już mówimy o wyglądzie zewnętrznym)

Chyba najbardziej do tej pory skłaniałbym się ku Lumii 630, ale zauważyłem, że niedługo powinien wyjść model 535, który jest w podobnej półce cenowej i tutaj mam pytanie - czy warto poczekać jeszcze te 2-3 miesiące aż trochę stanieje?

No i oczywiście im taniej tym lepiej. 500zł to jest maksymalna granica, której na 100% nie chcę przekroczyć.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

To wiec ja mogę Ci zaproponować 3 tel Lumia 635/625/630DS. Różnice są niewielkie ale są 625 i 635 LTE, 630 dual sim, 625 film Full HD i większy ekran. Co do tej 535 to ona będzie 5' myślę że warto na nią czekać jeśli będzie miała 1gb ramu.

Link to post
Share on other sites

@BARTOL48 + za awatar.

A tak wracając do tematu - czy jakiś użytkownik WP 8.1 może się wypowiedzieć na temat tych kafelków? Tzn, da się to jakoś tak spersonalizować, żeby np nie było ich tak dużo na ekranie, tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy?

 

A na jakie smartfony z androidem warto zwrócić uwagę? Spodobał mi się Asus Zenfone 4 (chociaż ciężko go trafić, a były też takie z Dual Sim) oraz HTC Desire 310. Z drugiej strony - na ile prawdziwe jest twierdzenie, żeby nie pchać się w smartfony do 500zł z Androidem, bo ich płynność działania pozostawia wiele do życzenia?

 

I jeszcze jedno pytanie. Jeżeli Lumia 535 ma premierę za jakieś 2 miesiące, to kiedy mniej więcej będzie można się jej spodziewać u Polskich operatorów? Chodzi mi oczywiście o kupienie nowej po niższej cenie, od kogoś, kto przedłuża umowę. I ile mniej więcej może wynosić różnica pomiędzy zwykłym smartfonem a Dual Sim?

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

 

 

da się to jakoś tak spersonalizować, żeby np nie było ich tak dużo na ekranie
Przypinasz do ekranu tyle ile chcesz. Możesz przypiąć sobie 1 kafel jak będziesz chciał.

 

kiedy mniej więcej będzie można się jej spodziewać u Polskich operatorów?
Myślę, że w przeciągu miesiąca jeśli nie szybciej bo to tani model więc będzie zainteresowanie u operatorów. Jeśli cena się nie zmieni to na allegro powinien być w okolicach 400zł. Powinien bo to co się dzieje ostatnio na allegro to żart. Oficjalny sklep Nokii sprzedaje taniej niż inne sklepy na allegro a nawet niż prywatne po przedłużeniu umowy  :facepalm:
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Redmi 1S, konkurent dla motoroli moto g 2gen. Redmi ma dualsim z obsługą aero2, wymienną baterię i przede wszystkim MIUI które jest płynne. Wp jest jak dla mnie zbyt ograniczony i po prostu nie podoba mi się z wyglądu. Redmika kupisz na ibuygou.com

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A cóż to za wytwór w ogóle jest?

//Edit:
Cena tego chińskiego czegoś to ok $155, w przeliczeniu na nasze wyjdzie ponad 500zł + oczywiście przesyłka cholera wie skąd + akcyza, podatki, etc. Czyli w sumie z 700zł a to znacznie przekracza mój budżet.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2014/11/xiaomi-mierzy-na-sam-szczytMasz tam parę info. Ogólnie bardzo fajna firma. Wydają aktualizacje do swoich telefonów zawsze dłużej niż google. Mają bardzo szybkie i stabilne miui.
Możesz trafić na vat, innych podatków nie ma. Zamawiałem redmika, mój kumpel też oraz mój profesor i vatu nie dostał nikt z nas. http://www.aliexpress.com/store/product/Original-XIAOMI-Red-Rice-Hongmi-WCDMA-4-7-IPS-MTK6589T-Quad-Core-Mobile-Phone-1GB-RAM/311331_1402708239.htmlgoldenway jest zaufanym sprzedawcą, masz darmową wysyłkę, ale z tego co wiem to często ludzie dostają list od UC z vatem do zapłaty.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję, ale chyba się nie skuszę. Nie ufam chińskim sprzętom, nie mam żadnej gwarancji, że ktoś mi to naprawi, nie da rady kupić żadnych części. Poza tym nie chcę czekać aż w końcu stamtąd to wyślą i zanim to dojdzie do Polski.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, nie będę na siłę przekonywał. W ramach gwarancji normalnie naprawiają, xiaomi nie może sobie pozwolić na zły serwis. Części można spokojnie zakupić, w czwartek zamówiłem ekran(zalał mi się telefon i podczas czyszczenia przerwałem tasiemkę zasilającą podświetlanie wyświetlacza), w piątek był wysłany, a mam zamiar zapłacić dopiero jak mi nowa karta dojdzie(pn-śr) poza tym Acid serwisuje telefony w Polsce, ale z tego co wiem to tylko te od ibuygou. Xiaomi udziela tylko rok gwarancji jak Apple. Masz jeszcze drugą propozycję na androidzie - motorolę moto G najlepiej gen 2 2014. Jeśli masz jakieś pytania pisz.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

filo301 - nie pisz bzdur - mamy TYLKO 12 Miesięcy Gwarancji w Chinach. Jak nas "oleją" to Wsiądziesz do samolotu i polecisz walczyć o swoje ? Głupotą jest kupowanie za granicą, sprzetu, który nie posiada w zasadzie gwarancji - bo 12 miesięcy w Chnach trudno nazwać gwarancją. 

 

Ja radze poczekać na Lumię 535 - świetnie się zapowiada - recenzje już zbiera bardzo dobre - w zasadzie spokojnie konkuruje z droższym sprzetem.

 

I jeszcze jedno - Lumia 535 ma dokładnie ten sam aparat co Lumia 735 :) :) - więc zdjęcia będzie robić nardzo dobre :)

 

W Styczniu pojawi się oficjalnie w Polsce - cena oficjalna 499 zl/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak na przypływ gotówki będę musiał poczekać do stycznia więc akurat mi to nie przeszkadza, że telefon będzie trochę później. Jeżeli uda mi się wyrwać Lumię 535 z Dual Sim we w miarę niskiej cenie to chyba biorę w ciemno.

A jeszcze zapytam o opinie na temat tego HTC Desire 310 i Asus Zenfone 4. Warto zwracać na nie uwagę?

Link to post
Share on other sites

filo301 - nie pisz bzdur - mamy TYLKO 12 Miesięcy Gwarancji w Chinach. Jak nas "oleją" to Wsiądziesz do samolotu i polecisz walczyć o swoje ? Głupotą jest kupowanie za granicą, sprzetu, który nie posiada w zasadzie gwarancji - bo 12 miesięcy w Chnach trudno nazwać gwarancją. 

 

 Xiaomi udziela tylko rok gwarancji ...

 Nie słyszałem o przypadku by kogoś olali.

Desire 310 ma bebechy gorsze niż redmi 1, kompletnie nie opłacalny.

Link to post
Share on other sites

Ty nie słyszaleś - a mój znajomy "buja" sie od dwóch miesięcy z One+One - odsyła, wraca, nie działa i tak w kółko.

 

Jak kupię Lumię 535 w Polskim Sklepie z oficjalnej dystrybucji to mam 24 miesiące ochrony PODWÓJNEJ.

Mam Gwarancję Producenta / Dystrybutora - ORAZ - możliwość powołania się na Niezgodnośc Towaru z Umową u Sprzedawcy.

 

Mam też możliwości Prawne - jak Rzecznik Konsumenta czy w ostateczności Sąd.

 

Jak kupię w Chiach to mam WIELKIE gów... - co więcej - jak kupię BEZ Cła i VAT'u - zepsuje się i odeśle do serwisu - to przy powrocie mogą mi naliczyć Podatki - i to tez się zdażało :) paru osobom.

 

Tak więc jak Jesteś BARDZO bogaty  :) i ew. wyrzucenie w błoto kilkuset złotych Ci nie przeszkadza to - OK - kupuj "Chinole" :)

 

Ja każdą złotówkę szanuję i nie stać mnie na "zabawy" z brakiem gwarancji i serwisu. Szanuję też innych i nie będę nikogo namawiał do ryzyka. Jak Autor wątku będzie miał kłopoty z Gwarancją to mu pomożesz ? Mocno wątpię.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cały czas piszę o gwarancji xiaomi, oppo może mieć gorszą. Miałem kiedyś xperię, oddałem do serwisu i mimo, że czujniki wilgoci były białe serwis stwierdził, że telefon był zalany, poczytaj proszę o problemach z w-supportem. Dobrze, że miałem ubezpieczenie.
Telefonu po powrocie z gwarancji nie opodatkują jeśli udowodnimy, że go wcześniej wysłaliśmy.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

zobacz też na polskie marki typu manta , modecom, kruger itp. wiem że to chiński sprzęt sprzedawany pod polską marką ale przynajmniej masz dwa lata gwarancji i nie martwisz się o serwis. Na tabletradar pl masz testy takich telefonów a przede wszystkim rankingi z podziałem na segmenty cenowe, może pomoże ci to w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Tu się zgadzam - Manta, Kruger i reszta pseudo :) Polskich marek warta jest polecenia. ALE Lumie wypadają od nich znacznie lepiej.

 

Co by nie mówić jakość, szybkość, płynność i co ważne wsparcie jest znacznie lepsze.

 

Popatrzcie na Lumię 520 - najtańszy telefon a nadal ma wsparcie - co więcej będzie je miał do 2016 roku i najprawdopodobniej dostanie Windows 10 :)

Pokarzcie mi kosztujący mniej niż 500 zł w dniu premiery telefon z androidem z przed dwóch lat - który przez kolejne dwa lata ma wsparcie ? :) :)

Link to post
Share on other sites

I w sumie teraz już nie wiem na co zwracać uwagę. Z jednej strony wszyscy znajomi polecają mi androida, twierdzą, że Win8 to g**no i w ogóle, a z drugiej strony sama idea bezpiecznego, sprawnego i szybkiego windowsa, na który nie ma miliarda syfiastych aplikacji mnie ciekawi.

Link to post
Share on other sites

 

 

wszyscy znajomi polecają mi androida, twierdzą, że Win8 to g**no
Czy któryś z nich w ogóle miał tel z WP? 'jedzmy gó**o, miliony much nie mogą się mylić'... Nikt nie będzie Cię namawiał na WP ale jeśli Cię ciekawi to spróbuj. Jak stwierdzisz, że to nie to co byś chciał to sprzedasz tel i kupisz androida. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żona mojego brata ma jedną z Lumii z Windowsem, nie do końca im się to podoba. No i kilkoro znajomych strasznie narzekało na zasadzie "miałem ochotę go wyrzucić przez okno", kiedy używali go kilka minut.

Osobiście mi się wydaje, że trzeba trochę dłużej posiedzieć nad danym systemem, żeby można było coś sensownego powiedzieć na jego temat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...