Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem nowego ssd


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kud,

Recommended Posts

Witam.

Dziś kupiłem dysk - Samsung 850 Pro 256 GB. Napotkałem na problemy przy podłączeniu go.

 

Mój obecny konfig:

i7 4790k

asus z97 hero

2x8 GB G.Skill  2400 CL 10 Tridentx

SSD samsung 830 128 GB

2TB Seagate Barracuda

Corsair rm650

 

Odpiąłem dwa stare dyski.

Sformatowałem nowy 850 pro za pomocą instalatora z dvd Win 7 64 bit. ( pojawiła się jakaś informacja, że nie można na tej partycji zainstalować Windowsa)

Podpiąłem starego ssd 830 128 GB ( na nim jest Win 7 64 Bit) i dodatkowo nowy 850 pro.

W biosie wszystko widoczne. System nie startuje - od razu uruchamia się UEFI. Co dziwne, po odpięciu 850 pro i pozostawieniu tylko 830 ( z Win7) system nadal nie startuję, wtf?

Widows startuje tylko gdy jest podpięty 830 + hdd barracuda. 

W biosie ustawione AHCI. 

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wymuś w BIOSie botowanie właśnie z tego dysku i powinno być po problemie. Z Twojego opisu wynika, że pewnie masz ustawione jakoś inaczej. Ewentualnie zamień kable od dysku HDD do SSD z systemem (podejrzewam, że pewnie oba są na SATA).

 

A co do nowego dysku to weź na nowo usuń z niego partycje i jeszcze raz je załóż, a następnie najlepiej sformatuj go pełnym (nie szybkim) formatowaniem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem bootować właśnei z 830 gdzie mam system i nic. Zamieniałem kable, usuwałem partycje i zakładałem nowe. To samo.

Zadziałała jedna opcja - podpiąłem 850 pro jako 3 dysk. Bios widzi, system startuje i windows też widzi. 

Dlaczego nie działają inne możliwości ? 

Link to post
Share on other sites

830 + hdd nie zadziałają oddzielnie, bo w momencie instalacji systemu miałeś je podłączone do pc. Instalując system na nowym ssd nie podłączaj innych dysków. Spróbuj stworzyć dodatkową partycje o rozmiarze 100MB i wybierając resztę nieprzypisanego miejsca rozpocznij instalację.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...