Skocz do zawartości

Dobór płyty do i7-4790


Recommended Posts

Witam, Chciałem zmodernizować komputer i co prawda skompletowałem sobie to co by mi było potrzebne, ale mam wątpliwości co do płyty głównej. Początkowo myślałem o Gigabyte GA-H81M-S1,

ale wydaje mi się, że może okazać się zbyt słaba, żeby wyciągnąć wszystkie zalety procka i7-4790.

 

Początkowo planowałem przeznaczyć max 200zł na pł.gł., ale po kilku godz spędzonych w google myślę że jednak warto dołożyć dla solidnej podstawy. Jeśli dobrze myślę do 400zł powinienem znaleźć płytę, która spełni moje oczekiwania. Zaznaczam, że nie będę bawił się w podkręcanie.

 

Zależy mi na szybkim procesorze bo komputer ma służyć do pracy przy obróbce wideo / foto dlatego wrzuciłem i7 i grafikę średniej klasy.

 

Wybór padł w tej chwili na:

 

ASRock :: H97 PRO 4 (H97 PCI-E DDR3)

 

LUB

 

Gigabyte :: GA-Z97M-DS3H (Z97 PCI-E DDR3)

Proszę o ocenę i ewentualną poradę http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/wesoly.gif Jeżeli macie jakieś lepsze propozycje na jakąś poprawkę również proszę o uwagę. Wolałbym już nie naciągać budżetu, ale jeśli naprawdę bardzo by się opłaciło może 100zł znajdę :)

 

Ogólny zestaw z którym miała by płyta współgrać:

Intel :: i7-4790 3.60GHz 8MB BOX

Gigabyte :: GeForce GTX650 GDDR5 1024MB 128bit OC

Corsair :: 8192MB 1600MHz Vengeance XMP CL10

WD :: 1TB IntelliPower 64MB RED

Be Quiet :: 500W System Power 7 OEM

Edytowane przez pawelekog1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...