Skocz do zawartości

Mysz do gier i użytku ogólnego


Recommended Posts

Witajcie,

Padło teraz na mnie, bo dotychczasowy VX Nano zaczyna mnie denerwować. Na początek tabelkologia:

 

§  Budżet: do 200-230zł

 

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech VX Nano

 

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Blat biurka, częściej podkładka ze sklepu Pryzmat, w ostateczności obudowa komputera (czarna)

 

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800dpi (nie ma możliwości zmiany)

 

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: Nie patrzę się na to

 

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): RPG, MMO, FPS, RTS (rzadziej) (BF3, Witcher 2, Cabal Online, Dragon Age i może w końcu zabiorę się za AC które leży na półce, chociaż lepiej mi się sprawował w nim GamePad etc.)

 

§  Ile przycisków używasz w myszce: Wszystkie, które mam, zremapowane według własnych preferencji

 

§  Chwyt: z uwagi na wymiary tego dziada, Finger Grip

 

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+3+1

 

§  Wielkość dłoni: 13cm

 

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Dotychczasowa zaczyna mnie denerwować, gdyż po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach przechodzi w pseudo tryb uśpienia i nie reaguje od razu po poruszeniu a dopiero po ok 1 sekundzie zwiechy. Ponadto lapek umarł rok temu, więc do stacjonarki nie potrzebna mi jest aż tak bardzo mysz bezprzewodowa. Ponadto lutowałem już w niej Omrony, bo poprzednie zaczęły o sobie dawać znać dwuklikiem tam gdzie nie trzeba. Do tego dochodzi jeszcze ergonomia. Nie ukrywam, że łapa trochę mi urosła przez te 7 lat i VX Nano po prostu staje się za mała, przez co po dłuższym czasie męczy mi to rękę.

 

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Tego bedzie trochę dlużej.

Zastanawiam się nad trzema modelami:

- Mad Catz R.A.T. 5 (L)

- Zalman ZM-GM4 (L)

- i najtańsza z tego zestawienia Bloody Sniper ZL5 (L)

 

Znalazłem jeszcze taki wymysł jak E-Blue Auroza Type IM (O), który pasuje mi z wyglądu.

(L) - Laserówka, (O) - Optyk

Jakoś bliżej mi do laserówki, korzystam już około 7 lat i nie miałem problemów.

 

Odnosząc się do komfortu, dzisiaj miałem okazję trzymać rękę na Snajperze i powiem, że zaskoczyła mnie jego wygoda, wymiary i profil. Ręka spoczywa na myszy w pełnym wygodnym palm grip'ie, wszystkie przyciski pod palcami. Kciuk oparty na wcięciu, tak samo mały palec.

Zalman znowu oferuje zmianę długości jak i szerokości myszy, a i również wagi. Nie jest to co prawda priorytet, ale może odkryję z pomocą tychże ustawień coś nowego i większą wygodę pracy jak i gier.

R.A.T. 5, tutaj za diabła nie mogę znaleźć wymiarów tej myszy, więc ciężko mi się odnieść do czegokolwiek, a dużo slyszałem o MadCatz i ich produktach. W sensie pozytywnym oczywiście.

 

 

Pytanie teraz, która mysz z tej trójcy będzie spełniać moje oczekiwania? Od razu ostrzegam. Myszy pokroju Logitech G300 odpadają. G300 miałem w ręce i jest po prostu za wąska na moją rękę. Kciuk i mały palec jeździły by po podkładce i znowu bylbym zmuszony do finger grip'a czego chcę uniknąć. Aha, oplot kabla mile widziany, a wszystkie przeze mnie wymienione go posiadają.

 

Pzdr!

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałeś się może nad tym modelem myszki Logitech?

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/10076187

Obecnie jest to jeden z popularniejszych. Ciekawy wygląd, na pewno podświetlenie jest ciekawe.

Firma dołącza do myszy bardzo dobre oprogramowanie, dzięki któremu możesz sobie wszystko dopasować jak chcesz. Mysz jest dość spora. Istnieje również możliwość dostosowania odpowiedniej wagi. 

Wada? Cena. Do najtańszych jednak nie należy. 

Link to post
Share on other sites

Widzę, że kolega nie doczytał budżetu. Nie mam zamiaru wyjechać nawet złotówki poza, więc prosiłbym o trzymanie się w wyznaczonych ryzach.

Skoro do podania jest budżet to chyba nie po to by co rusz dodawać, bo w taki tempie dojedziemy zaraz do 500zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...