Skocz do zawartości

Wymiana Q6600 na i5 750?


Recommended Posts

Witajcie.

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem Q6600 (wraz z zestawem opisanym w sygnaturze). 

Jednak przymierzam się do podciągnięcia wydajności komputera i mam pewien dylemat...

Na początku miałem wymienić Quada na coś z rodziny Pentiumów (G3220 na przykład) i budować platformę na Haswellu. Jednak z czasem naszła mnie myśl, czy nie pójść w sławnego i5 750... Mógłbym go jakoś zakręcić i wydajność na pewno najgorsza by nie była (IMO - na pewno lepsza, niż jest teraz).

 

Moglibyście coś podpowiedzieć? Czy w ogóle jest sens takiej przesiadki?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Edytowane przez Vister81
Link to post
Share on other sites

@up, Co do x5650 to według mnie kiepski pomysł, do gier niepotrzebne 6 rdzeni a cena za niego nie jest tak opłacalna jak 4-rdzeniowe modele. Do tego dochodzi kłopot z dostępnością płyt głównych na podstawkę lga1366, bo nie dość, że jest bardzo mało ofert to ludzie życzą sobie za nie po 400zł jak nie lepiej. Już lepiej (jeśli wchodzą w grę używane części) to polować na np. i5 z Sandy Bridge za ok. 400zł i do tego płyta za 200zł. Za takie pieniądze można wyrwać niezłe płyty na dobrych chipsetach, np. na Z68 czy nawet Z77 dzięki czemu w przyszłości będzie można wpakować odblokowanego i5 z Ivy Bridge i podkręcić do 4,5GHz.

 

Zapomniałem o najważniejszym, o sprecyzowaniu budżetu, bo to determinuje pole manewru.

Druga sprawa, to taka, że obecny konfig jest względnie zrównoważony i sama wymiana CPU dużo nie przyniesie. Zmiana platformy ma sens gdybyś planował potem coś więcej, jak choćby wymiana GPU i dołożenie RAM-u.

 

@down

Fakt, graty za spostrzegawczość, nie zwróciłem uwagi a przecież obecnie są jeszcze DDR2. Skupiłem się o info na temat zmiany na i5 750 i od razu pomyślałem, że skoro taki CPU to już DDR3 są ;).

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Też mi się wydaje, że to najlepsza opcja. i5 2400 schodzi czasem za ok. 400zł (oczywiście takie aukcje nie bywają zbyt długo na Allegro, ale raz widziałem i za 380zł), ogólnie za 400-450zł na pewno dokupienia. I płytę albo brać właśnie jakąś dobrą, albo zaoszczędzić i brać podstawowe modele, nawet za ok. 120zł.

 

No i oczywiście RAM będzie jeszcze do zmiany, choć na szczęście DDR2 w miarę trzyma cenę. Sam ostatnio swoje 4GB CL6, zwykłe pamięci bez radiatorów sprzedałem za 120zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie chcę wykraczać poza tę kwotę.

W dodatku, tak jak już ktoś to pisał, moja obecna platforma za nic nie wykorzysta potencjału i5 2400 :] Wymianę GPU przewiduję w granicach wakacji 2015 (na pewno na nic mocnego - GTX660 to maksimum), więc i zakup takiego procesora nie jest dla mnie dobrym wyjściem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...