Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


Recommended Posts

Siema, za około miesiąc zamierzam kupić nową kartę graficzna.

Mam taki sprzęt : http://scr.hu/23b4/m424s

Zamierzam też dokupić 4gb ram.
Jaką polecacie kartę graficzną aby pasowała do tego kompa ? Tak do 700 zł
Jak będę zmieniał kartę to będę potrzebował zmienić coś jeszcze ?
Karta bardziej pod gry ale żeby była też spoko do grafiki komputerowej.
Link to post
Share on other sites

zapraszam na pc lab i testy.
karty radeona mialy wiecej fpsow na prockach od amd niz intela a gtx mialy wiecej fpsow na intelach niz na prockach amd!! wiec jakie brednie?

 

 

/e

 

Proponuje już skończyć pisać podobne bzdury   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

zapraszam na pc lab i testy.

karty radeona mialy wiecej fpsow na prockach od amd niz intela a gtx mialy wiecej fpsow na intelach niz na prockach amd!! wiec jakie brednie?

Jakiś link ? Pierwszy raz coś takiego słyszę. Moim zdaniem, wszystko zależy od sterowników i od procesora(architektury, serii modelu itp.). Raz czytałem coś o tym że nowsze sterowniki Nvidia optymalizowała pod Haswelle, choć tego też nie jestem pewien ale z tego może wynikać twoja opinia. A jeżeli twoja wypowiedź ma te ziarnko prawdy to różnice na pewno nie są zauważalne. :)

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

 

 

zapraszam na pc lab i testy. karty radeona mialy wiecej fpsow na prockach od amd niz intela a gtx mialy wiecej fpsow na intelach niz na prockach

hahaha, ładny bullshit, tym bardziej, że na pclolu od dłuższego czasu piszą że jest właśnie na odwrót ;)

Link to post
Share on other sites

Dobra nie piszcie bzdur, koniec OT. I jeśli ktoś chce nową kartę, to nie wciskajcie mu na siłę używki. Myślę, że czytał to forum i widział, że polecacie 280x, ale może jednak po prostu chce/musi z jakiegoś powodu mieć nową...

 

A do autora:

Albo dopłać do R9 280, do kupienia za ok. 800zł, albo bierz R9 270 (która jest jednak dużo słabsza). R9 270x jest bardzo nieopłacalna, bo minimalnie lepsza od 270 (ciut lepiej się podkręca, ale to ta sama karta), a za to znacznie droższa. Jest jeszcze GTX 760, który jest minimalnie droższy od R9 280, jest chłodniejszy i ciągnie mniej prądu, lecz w ogólnym rozrachunku może być parę procent mniej wydajny (jest po prostu więcej gier gdzie R9 280 wygrywa).

 

Podsumowując, jeśli chcesz nową kartę to polecam dopłacić i kupić R9 280, w dobrych cenach jest wersja od Gigabyte z tego co pamiętam. Sapphire raczej unikaj bo są głośne i mają 2, a nie 3 lata gwarancji. Unikaj też VERTEX. Jest bardzo tani, ale może okazać się suszarką, możesz żałować potem.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/?ceneo_spo=true

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Dobra nie piszcie bzdur, koniec OT. I jeśli ktoś chce nową kartę, to nie wciskajcie mu na siłę używki. Myślę, że czytał to forum i widział, że polecacie 280x, ale może jednak po prostu chce/musi z jakiegoś powodu mieć nową...

 

A do autora:

Albo dopłać do R9 280, do kupienia za ok. 800zł, albo bierz R9 270 (która jest jednak dużo słabsza). R9 270x jest bardzo nieopłacalna, bo minimalnie lepsza od 270 (ciut lepiej się podkręca, ale to ta sama karta), a za to znacznie droższa. Jest jeszcze GTX 760, który jest minimalnie droższy od R9 280, jest chłodniejszy i ciągnie mniej prądu, lecz w ogólnym rozrachunku może być parę procent mniej wydajny (jest po prostu więcej gier gdzie R9 280 wygrywa).

 

Podsumowując, jeśli chcesz nową kartę to polecam dopłacić i kupić R9 280, w dobrych cenach jest wersja od Gigabyte z tego co pamiętam. Sapphire raczej unikaj bo są głośne i mają 2, a nie 3 lata gwarancji. Unikaj też VERTEX. Jest bardzo tani, ale może okazać się suszarką, możesz żałować potem.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/?ceneo_spo=true

Sapphire są ciche i już 3 u mnie z ich stajni jest.

Link to post
Share on other sites

@up, deus nie jest aż taki zły dopóki nie przekroczymy pewnych wartości obciążenia. Napięcia ma w miarę równe, w środku nie ma odwalonej totalnej ściemy i jako tako daje radę. O ile nie zbliżymy się do max dopuszczalnego obciążenia to jest ok.

Jeśli już go ma, to nie widzę potrzeby zmiany, natomiast jeśli miałby go kupić, to lepiej wybrać coś innego w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

pod proceaor intel lepiej i wydajniej dzialal by gtx770 1100zl lub 760 800zl. kart radeona lepiej dzialaja z AMD a intel z GTX

 

Wielka prośba do wszystkich użytkowników. Jak następnym razem natkniecie się na podobne bzdury, proszę od razu klikać "zgłoś". Moderacja nie jest w stanie prześledzić wszystkich postów. Dbajmy o to aby  podobne brednie były jak najszybciej edytowane.

 

 

 

Używana na gwarancji r9 280x będzie najlepszym wyborem.

 

Kolega chyba wyczerpał temat. Jeśli za miesiąc ceny jeszcze spadną może za 800 zeta będziesz w stanie upolować R9 290.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jakie dinozaury, to była "reedycja" 4850 z DDR 5, gdy była sprzedawana seria 6000 czyli 3 lata temu. Niby nie było to ostatnio, ale też nie AŻ TAK dawno. I jak mówię, czytając opinie to nie była jedyna głośna karta ich ;)

 

Co prawda w morele cena tej karty jest z jakieogś powodu o 50zł niższa niż gdzie indziej, w sumie dobra okazja.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-r9-280-3gb-gddr5-384-bit-minidp-hdmi-dvi-3gbd5-2dhxe-635030/


A co do Sapphire, to w recenzjach widziałem, że jest stosunkowo głośna... Chodzi o jakiś punkt odniesienia,a nie to, ze jednemu coś przeszkadza i innemu nie,

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Vertex jest lepszą konstrukcją niż referent. Należy pamiętać że jest to chłodzenie autorskie. Podkreślanie że chłodzenia vertexa są głośne i słabo odprowadzają ciepło. są dosyść krzywdzące. Np. kilka db więcej to nie aż taka tragedia. Ważna jest też obudowa. Jezeli nie ma dobrej cyrkulacji powietrza, to nawet najlepszy asus. msi itp. będzie się grzał i szumiał.

Link to post
Share on other sites

OK, ale chyba nie ulega wątpliwości, że są trochę gorsze jakościowo. Wiadomo, że ja namacalnie wszystkich nie sprawdziłem. Ale sam moderator tutaj stwierdził jakiś czas temu, że Vertex to taka Dacia wśród IT. Dacią też ludzie jeżdżą, ale podobnej klasy Volkswagen prawdopodobnie okaże się lepszy.

 

Dobra, ale to nie ma znaczenia, bo ta cena 743zł jest na prawdę bardzo niskia, jakby to przemyśleć, to można ją wziąć. Bo jeśli różnica jest 20zł, to branie Vertexa jak dla mnie jest bez sensu, ale 80zł to już co innego.

Link to post
Share on other sites

Do autora.

Nie dokupuj ramu tylko sprzedaj ten co masz i kup szybszy. 

Zasilacz, pomyśl nad wymianą.

Karta graficzna: Używana z długą gwarancją - radeon 7970/r9 280x(600-650zł) lub nawet r9 290(niereferent 850zł-950zl)

Zacząłbym od zasilacza, bo szkoda by było jak by komp z dymem poszedł.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...