Skocz do zawartości

Komputer 5000 zł z monitorem, nie do gier.


Recommended Posts

Witam ciepło. Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze zestawu :
 
Zastosowanie komputera : przeglądanie stron internetowych, filmy( głównie online), muzyka( głównie online), podstawowa nieprofesjonalna obróbka zdjęć z lustrzanki z RAW w JPG w Adobe Photoshop Lightroom czy podobnym programie, Open Office.
Maksymalna kwota : +/- 5 tys.( z monitorem)
Których części potrzebuję : całość.
Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe
Rozdzielczość mojego monitora i model: brak
Specjalne wymagania : w miarę cichy.
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
Własna propozycja zestawu :
Liteon iHAS122 SATA (black)
MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1072/6008)
AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
Seasonic SSR-550RM 550W 80+ Gold 120mm modular
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl
bequiet! Dark Rock Advanced
Benq GW2450HM ?? BenQ GW2760HS?? może co innego?
jakaś dość dobra klawiatura z kablem, bo mysz bezprzewodową mam
Inne :  Chce do tego podłączyć głośniki Logitech THX 2.1( za jakiś czas pewnie bardziej rozbudowany system głośników, pewnie 5.1). Mam też od starego lapka kartę zewnetrzną dźwiękową MAYA U5- może można ją do czegoś użyć?
Potrzebuję też kartę WiFi, ale mam nieużywany USB Adapter N600 Wireless Dual Band Netgear, który byl kupiony do plazmy Panasonica( opisanej poniżej), ale nie chce z nią niestety współpracować, czy można go użyć do kompa?
Czy do tego zestawu i do tego zastosowania można kupić lepszej jakości monitor 27"( 1,5-2,5 tys), czy raczej nie będzie widać różnicy w takim zastosowaniu z ekranem za 1 tys?( Ostatecznie mogę wydać na całość 6 tys) Mam też plazmę Panasonic Viera TX- P42G30E, czy ona się nadaje do pracy na komputerze, bo z tego co czytałem plazma kiepsko się nadaje do przeglądania internetu.
Byłbym wdzięczny za pomoc.

Podbijam. Proszę o rady.
Link to post
Share on other sites

Propozycja dość wiekowa i nieaktualna na dzień dzisiejszy. 

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Palit GeForce GTX 750 KalmX 2GB DDR5 128bit (1085/5010)

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

 

iiyama Prolite XB2485WSU-B1 (LED, IPS, 5ms, DVI, DP, głośniki, USB)

Asus Xonar DG

 

5020 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Nowy chipset Z97 oraz procesor pod OC w postaci i5 4690K. Do tego wydajne oraz ciche chłodzenie na CPU, fabrycznie wyciszona obudowa, GPU z pasywnym chłodzeniem, dysk SSD 256 GB, pamięci 2400 MHz low-profile, zasilacz semimodularny oparty o przetwornicę DC-DC. Do tego dostajesz monitor 24 cale FullHD w proporcjach 16:10 pod pracę z tekstem oraz 2D  i ładnie się zamykasz przy 5000 zł. 

 

 

 

Mam też od starego lapka kartę zewnetrzną dźwiękową MAYA U5- może można ją do czegoś użyć?

 

Pewnie że tak

 

 

 

Czy do tego zestawu i do tego zastosowania można kupić lepszej jakości monitor 27"( 1,5-2,5 tys), czy raczej nie będzie widać różnicy w takim zastosowaniu z ekranem za 1 tys?( Ostatecznie mogę wydać na całość 6 tys) Mam też plazmę Panasonic Viera TX- P42G30E, czy ona się nadaje do pracy na komputerze, bo z tego co czytałem plazma kiepsko się nadaje do przeglądania internetu.

 

Załóż sobie temat w dziale z monitorami i podążaj tam za głosem drachengfelesa. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy do tego zestawu i do tego zastosowania można kupić lepszej jakości monitor 27"( 1,5-2,5 tys), czy raczej nie będzie widać różnicy w takim zastosowaniu z ekranem za 1 tys?( Ostatecznie mogę wydać na całość 6 tys) Mam też plazmę Panasonic Viera TX- P42G30E, czy ona się nadaje do pracy na komputerze, bo z tego co czytałem plazma kiepsko się nadaje do przeglądania internetu.


Różnica będzie widoczna pomiędzy tanim IPS za 1000zł a monitorem graficznym, główna różnica to możliwość kalibracji sprzętowej monitora do pracy z kolorem. 
Przy tym budżecie na monitor celuj w 23-24 cale, jedyne 27" jakie przychodzi mi do głowy to Dell U2713H (bardziej biurowy), za trochę ponad 3k masz też NEC EA273WMi, nieco bardziej graficzny monitor ale tylko 1920x1080. 
Gdybyś jednak zdecydował się na 24 Cale to jest większe pole manewru, zaczynając od EIZO CS 230 po CS 240 za nieco ponad 3000zł.
Gdzie będziesz publikował obrobione zdjęcia  i jaki jest ostateczny budżet na monitor ? 
 
Link to post
Share on other sites

To zaproponuje w takim razie EIZO CS 230,ma możliwość kalibracji sprzętowej i oprogramowanie Color Navigator: 
http://www.graficzne.pl/index.php?p2696,eizo-coloredge-cs230-bk-lcd-23-black-z-licencja-colornavigator

To jest monitor wąskogamutowy (sRGB) do publikacji zdjęć w internecie czy wydruku minilabów będzie ok. Ma czujnik autokorekcyjny, który utrzymuje parametry wyświetlania obrazu po pierwszej kalibracji. Color Navigator to chyba najlepsze oprogramowanie do kalibracji z jakim się spotkałem, jest banalnie prosty w obsłudze i intuicyjny.
Matryca tego monitora jest matowa, bardzo poprawnie wyświetla kolory, ma też bardzo równomierne podświetlenie.  
 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie- obróbka tylko na własny użytek fotek zrobionych w RAWach lustrzanką.

Warto dopłacać 1100zł w tym przypadku, żeby zamiast iiyama Prolite XB2485WSU-B1 który proponuje Kajtek kupić EIZO CS 230? Przyznam, że wolałbym zostać przy 5000 tys; poza tym mam 2 latających po domu chłopaczków, jest ryzyko że monitorek może się uszkodzić. Ale oczywiście jak uważacie że warto, to mogę zwiększyć budżet.

Jak chcę użyć swoją starą kartę zewnetrzną dźwiękową MAYA U5, to wewnetrzną dźwiękówkę też muszę kupić do zestawu?

Link to post
Share on other sites

Akurat EIZO słynie z dobrych obudów :). CS 230 to monitor graficzny, Ilyama to biurowa zabawka, siedzi w niej matryca AUOptronics - niestety jest to wyjątkowy szmelc bez żadnej kompensacji elektronicznej, nierównym podświetleniem i wszystkimi wadami seryjnego IPSa - do zdjęć stanowczo odpada. 
Jak możesz dołożyć to CS 230 będzie bardzo dobrym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Oki, dzięki, to pewnie wybiorę Nec MultiSync EA244WMi, lub ew EIZO CS 230- poczytam sobie jeszcze o nich.

A co z tą kartą dźwiękową?

PS: obudowa ma 232mm szerokości, moja przegródka w biurku na budę ma 255mm- za mało? ( góra i tył spokojnie z miejscem)


Podbijam.
Link to post
Share on other sites

Jak chcę użyć swoją kartę zewnetrzną dźwiękową MAYA U5 od starego lapka, to wewnetrzną dźwiękówkę też muszę kupić do zestawu czy wtedy się można obyć bez wewnętrznej?

A czy mała przestrzeń między obudową i bokami biurka( po 1 cm z każdej strony) nie będzie zaburzać termoregulacji?

Link to post
Share on other sites

Przecież Maya U5 to najzwyklejsza karta dźwiękowa pod USB. Co innego tutaj kombinować. Podpinasz kablem i wio po zainstalowaniu sterowników.

 

Jeśli miałbyś dobrze zachowany przepływ powietrza od frontu do tyłu to nie powinno być źle, aczkolwiek im lepsza wentylacja tym lepiej.

Chyba, że nie boisz się kurzu, nie ma "czynników żywych", które mogłyby spowodować awarię sprzętu, czy też "czynnika" to można zawsze zostawić boczny panel otwarty.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chcę użyć swoją kartę zewnetrzną dźwiękową MAYA U5 od starego lapka, to wewnetrzną dźwiękówkę też muszę kupić do zestawu czy wtedy się można obyć bez wewnętrznej?

 

Oczywiście, że nie musisz kupować Xonara. Szczerze to nie wiem dlaczego ta karta znalazła się tam w zestawie, sory 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...