Skocz do zawartości

Perełki z sewisów ogłoszeniowych - najcenniejsze, rzadkie, niedrogie retro


Recommended Posts

4 godziny temu, luk1999 napisał:

Nie wiem jak z AWE, ale z tym zestawem to pewnie niedługo do 1k dojadą (C500, mobo Matsonic na VIA 693, TNT2 M64, niezłe audio na Yamaha, 160 MB, buda AT). :D 

 

Przeraża mnie fakt że za takie rzeczy ludzie tyle potrafią dać.. No chyba że tylko dla mnie płyty AT z czasów Slot 1/PGA 370 są bezwartościowe :P

Link to post
Share on other sites

 

Godzinę temu, cooger napisał:

Whaaaatttt?

Waryjaty, panie, waryjaty. ;) 

 

12 minut temu, Marcin2k5 napisał:

Przeraża mnie fakt że za takie rzeczy ludzie tyle potrafią dać.. No chyba że tylko dla mnie płyty AT z czasów Slot 1/PGA 370 są bezwartościowe :P

Tak samo uważam: buda AT i płyt Slot1 ze złączem AT/ATX to tylko dodatkowe problemy i koszty...

Żeby to był jakiś ASUS albo GB, a tutaj zwykły Pisiczips i to na starym VIA.

 

------

 

Ktoś chętny na BH6 za 100?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/i440bx-abit-abbh6-fkm

 

75DRV5 (KT333, AGP 3,3 V) + Athlon XP 2400+ + RAM za 45 zł:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-soltek-athlon-2400-ram-oc-3s6

 

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites

Hehe, Panowie i Panie śledzę od jakiegoś czasu rynek ogłoszeń sprzętu retro PC. 

Akurat mój krąg zainteresowań to i486 oraz Pentium MMX. Czyli prawilna klasyka. 

 

Faktycznie można niezłą kasę zarobić na "retro". Tutaj jeden przykład:

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/vintage-stary-polski-komputer-optimus-harvard-p75

 

Nie chodzi mi o to, że to nie jest fajny sprzęt ale kurka nie za taką chorą kwotę. 

Sprzęt na taniej, raczej słabej płycie. Budżetowy nawet na tamte czasy. 

 

Domyślam się, że robotę tu zrobił właściwy opis oraz ciekawy nadruk na froncie obudowy. 

 

Edytowane przez lukewola
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, lukewola napisał:

Faktycznie można niezłą kasę zarobić na "retro". Tutaj jeden przykład:

 

Domyślam się, że robotę tu zrobił właściwy opis oraz ciekawy nadruk na froncie obudowy. 

 

 

Od jakiegoś czasu jest hype na Optimusa. Kolejna polska legenda po Elwro. Widzieliście ile teraz żądają za Elwro Juniora?

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Marcin2k5 napisał:

 

Przeraża mnie fakt że za takie rzeczy ludzie tyle potrafią dać.. No chyba że tylko dla mnie płyty AT z czasów Slot 1/PGA 370 są bezwartościowe :P

Slot 1 to chyba tylko ze względów wizualnych może być jako pamiątka. Jest coś magicznego w procku zabudowanym w dużej pionowej  obudowie z pięknym hologramem. 

 

Coopermine czy nawet Taulatin PGA 370, tu się nie zgodzę, bo ogólnie Pentium 3 to seria bardzo udana i fajne retro na jednym jaju. Klasyczne gniazdo procesora i dostępne szybsze modele CPU względem Slot 1. Gigantyczna biblioteka wspaniałych gier z zalecanymi wymaganiami na P3.

 

Oczywiście nie trzeba się upierać na "legendarny" chipset 440BX. Są inne, lepsze lub równie dobre:

 

https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=64387 

 

Zresztą VOGONS to miejsce polecane dla tych wszystkich domorosłych specjalistów i biznesmenów od retro, którzy nie potrafią rozróżnić gruzu od złota.  :hahaha:

Edytowane przez lukewola
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, lukewola napisał:

Slot 1 to chyba tylko ze względów wizualnych może być jako pamiątka. Jest coś magicznego w procku zabudowanym w dużej pionowej  obudowie z pięknym hologramem. 

 

Coopermine czy nawet Taulatin PGA 370, tu się nie zgodzę, bo ogólnie Pentium 3 to seria bardzo udana i fajne retro na jednym jaju. Klasyczne gniazdo procesora i dostępne szybsze modele CPU względem Slot 1. Gigantyczna biblioteka wspaniałych gier z zalecanymi wymaganiami na P3.

 

Oczywiście nie trzeba się upierać na "legendarny" chipset 440BX. Są inne, lepsze lub równie dobre:

 

https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=64387 

 

Zresztą VOGONS to miejsce polecane dla tych wszystkich domorosłych specjalistów i biznesmenów od retro, którzy nie potrafią rozróżnić gruzu od złota.  :hahaha:

To nie ten wątek, ale zasadniczo pod P3 to BX albo 694X/T. Ta ostatnia opcja najlepsza bo pod Tualatina. Wszelkie późniejsze modele to brak ISA. Pod AMD VIA KT133A. A jeśli nie zakładamy użytkowania DOS-a.... to bez sensu pchać się w przepłacone graty jak P4 zrobi robotę.

Link to post
Share on other sites

Fajny 4600ti :-> Gdyby nie cena, pewnie za kurz z przed 20 lat liczone ekstra :D https://allegrolokalnie.pl/oferta/retro-karta-winfast-a250-ultra-oem

 

Powinien  być dopisek ,  Retro Gaming dust,  wake up , wake up and smell the dust :p 

Quadro 2 wersja ti lub  ultra, szczerze miałem  już dogadane nieco ponad 100 zł kup teraz " Sprzedający i tak liczył na mniej" ale nie miałem kasy , sadziłem ze dojdzie maks do 130, ale jak widać ciśnie w ostatnim czasie kogoś bardzo guma :D https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-nvidia-quadro-2-pro-agp-sprawna

Edytowane przez Royal.S
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, lukewola napisał:

Slot 1 to chyba tylko ze względów wizualnych może być jako pamiątka. Jest coś magicznego w procku zabudowanym w dużej pionowej  obudowie z pięknym hologramem. 

Coopermine czy nawet Taulatin PGA 370, tu się nie zgodzę, bo ogólnie Pentium 3 to seria bardzo udana i fajne retro na jednym jaju. Klasyczne gniazdo procesora i dostępne szybsze modele CPU względem Slot 1. Gigantyczna biblioteka wspaniałych gier z zalecanymi wymaganiami na P3.

 

Nie wiem czy się zrozumieliśmy. Gwoli rozwiania wątpliwości: krytykowałem fakt istnienia płyty AT już z czasów 440BX - moim zdaniem takie coś jest bezwartościowe, a sens AT kończy się wraz z końcem Super Soc 7.
A same Slot 1 i PGA 370 dla mnie są super platformami, i o ile ta pierwsza czasem może być lekko upierdliwa, to mimo lubię te graty. Zgadzam się też z faktem, jak spoko prockami są mocniejsze P3. Bardzo fajnie wydzielają pewien okres gier i przyjemnie się z tym pracuje.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Marcin2k5 napisał:

 

Nie wiem czy się zrozumieliśmy. Gwoli rozwiania wątpliwości: krytykowałem fakt istnienia płyty AT już z czasów 440BX - moim zdaniem takie coś jest bezwartościowe, a sens AT kończy się wraz z końcem Super Soc 7.
A same Slot 1 i PGA 370 dla mnie są super platformami, i o ile ta pierwsza czasem może być lekko upierdliwa, to mimo lubię te graty. Zgadzam się też z faktem, jak spoko prockami są mocniejsze P3. Bardzo fajnie wydzielają pewien okres gier i przyjemnie się z tym pracuje.

BX w AT służył do modernizacji. Praktycznie nie montowaliśmy nowych kompów Slot 1 i S370 w AT. U nas głównie szły MSI6163 i BH6. Za to BxCel królował u konkurencji na rynku budżetowym, ja tego nie dotykałem. SS7 za to praktycznie 99% w AT bo płyt ATX było mało.

Link to post
Share on other sites

Nie doczytałem trochę wątku, stąd to nieporozumienie. Zgoda z wszystkim co zostało napisane. Jak widać jestem tu nowy.

Nie omieszkam podrzucić od czasu do czasu ciekawego linka.

 

Obecnie udało mi się upolować jednostkę 486DX Escom i do tego trochę gratów, jak nowa klawiatura DIN i mysz COM, hehe nowy ESCOM. Dodatkowo kupiłem też zgrabny Pentium 133 MXX (tu będzie upgrade na topowy 233 MMX). 

 

Obydwa na fajnych płytach z topowymi chipsetami i oczywiście must have dla mnie, wyświetlaczami zegarów na obudowach.

 

Zrezygnowałem jednak z prawilnego monitora CRT (brak miejsca) i kupiłem to:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-lcd-15-cali-fujitsu-siemens-nowy

 

Jestem bardzo zadowolony. Ciężko obecnie o taki nowy monitor 4:3 z niską rozdziałką. 

 

 

Edytowane przez lukewola
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, luk1999 napisał:

a kupiłem, ale dosłownie pięć minut temu (akcja była ciągle aktywna). Dzięki za cynk.

No to dziwne, ktoś kupił a potem anulował? :d

 

Wrzuć później w swoim wątku co bios karty zapostuje, bo jak cooger napisał że to riva to aż mnie świerzbiło żeby kupić i sprawdzić :P

Link to post
Share on other sites

Spoko, postaram się sprawdzić kartę jak dojdzie (muszę wygrzebać jakąś płytę z obsługą AGP 3,3 V).

PCB wygląda jak dla Banshee, a pamięci (sądząc po wyglądzie) to SGRAM. Co najmniej parę modeli Banshee miało taki VRAM, a w przypadku Rivy chyba tylko ELSA. A jeśli to nie Banshee, to Velocity 4400 (wg oznaczeń z tytułu aukcji, bo na karcie są od Banshee) też będzie spoko opcją.

 

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...