Skocz do zawartości

Perełki z sewisów ogłoszeniowych - najcenniejsze, rzadkie, niedrogie retro


Recommended Posts

1 godzinę temu, buszi napisał:

Tylko odbiór w Gliwicach ale kawał złomu

https://allegro.pl/oferta/stary-komputer-retro-pc-486-11813685361

Zaraz, zaraz, ze dwie strony temu @ciamcia twierdził, że go kupił w tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/stary-komputer-retro-pc-486-11753938396?item=11753938396

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, buszi napisał:

Zawsze mnie zastanawiało po co były tak wielkie budy. Co prawda w swoim pierwszym 486 miałem 2 flopy 5,25, ale zasadniczo takie pomysły to aberracja. W najstarszych budach nie było zatok 3,5" więc może jeszcze to. Później uwzględniając nawet setup: CD, flop 5,25 i dysk w kieszeni to wszystko mieściło się w typowym midi (bo tam już były zatoki 3,5"). Jak flopy odeszły w niepamięć (umówmy się, że już w Pentium to był obciach) wystarczyłoby 2x5,25".

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, buszi napisał:

Jakiś domowy/bieda firmowy serwer i kilka hdd w kieszeniach?

W tamtych czasach nie było serwerów domowych a w tych firmowych dyski w kieszeniach nie miały większego sensu. Serwer w czasach 486 to miał zazwyczaj jeden dysk :D Przypominam, że nie było internetu a królem sieci był Novell.

Link to post
Share on other sites

Kumpla ojciec miał taką kastę i miał CD + CD/R + 2x kieszen + chyba flop 5,25", bo pamiętam, że 5 zatok zajęte miał %-)

I do dziś pamiętam, że tam chyba P90 czy P100 miał i jak nagrywał płytę to pomimo, że miał chyba nagrywarkę x12 to max nagrywał x4, bo inaczej komp nie wyrabiał i uwalało płyty :rotfl:

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, buszi napisał:

Kumpla ojciec miał taką kastę i miał CD + CD/R + 2x kieszen + chyba flop 5,25", bo pamiętam, że 5 zatok zajęte miał %-)

I do dziś pamiętam, że tam chyba P90 czy P100 miał i jak nagrywał płytę to pomimo, że miał chyba nagrywarkę x12 to max nagrywał x4, bo inaczej komp nie wyrabiał i uwalało płyty :rotfl:

Ewidentnie pirat!

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie nie ale on ogólnie to z neta ściągał chyba wtedy wszystko co popadło, bo miał zresztą dobrego od początku, gdzie ja na modemie 33600 siedziałem :P

Ale przynajmniej ogarniało się jakieś stery czy coś, bo wtedy to tak średnio jeszcze gazety płyty miały z takimi rzecami.

 

---

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pioneer-dvd303sa-scsi-sprawny

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...