Skocz do zawartości

Pamięć RAM - Kingston 1333MHz HyperX Fury Blue CL9 (2x8192)


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam:

Zamierzam kupić sobie Pamieć RAM: Kingston 1333MHz HyperX Fury Blue CL9 (2x8192).

 

Mam pytanie czy owy sprzęt obsłuża mi tyle pamieci, gdyż procesor jak i płyta główna obsługują do 16GB ale czy jak wsadzę 2 kości po 8GB nie bedzie problemu. Proszę o pomoc

Edytowane przez arkagdynia
Link to post
Share on other sites

bo i mobo i procek obsługują taką ilość ramu i taktowanie

 

czasami niektórzy mają problemy, np.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/304241-30-asus-p7p55d-core-16gb-usable

 

Koleś podpinał 16gb, i windows prawidłowo czytał 16, ale tylko 8 było w użyciu. poczytaj całe jak chcesz niektórym udało się naprawić błąd. Ogólnie (z ciekawości) po co aż taka ilość ramu? :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W przyszłym roku po wakacjach zamierzam znienić płytę główną i procka na jakiegoś AMD mocnego i tam już chciałem zamontować 16GB no ale w sumie i tak wszystko chodzi na 8GB wiec 2x4GB wystarczy.

Pracuję na windowsie 8.1, a te by były dobre jeśli chodzi o 8GB Kingston 1333MHz HyperX Blu Red CL9 (2x4096)


A co do tematu znalazłem w sieci że Windows 7 Home Basic x64 obsługuje tylko 8GB wiec może w tym był problem. A na Windowsie 8 wygląda to od 128GB do 512GB.

Edytowane przez arkagdynia
Link to post
Share on other sites

Nie tylko, w niektórych przypadkach ludzie mieli wersje ultimate pozwalającą na więcej niż 8gb ramu a problemy dalej były.

Ja i tak bym się nie martwił na twoim miejscu, przecież masz 10 dni na zwrócenie towaru bez podania przyczyny.

Kupisz ram, jak nie zadziała popróbujesz, najwyżej odeślesz - trzeba sobie radzić tak na chłopski rozum :)

Link to post
Share on other sites

Ale to jest bez sensu! Chcesz teraz kupić pamięć do płyty głównej którą kupisz za jakieś 10 miesięcy?! A skąd wiesz co będzie wtedy na rynku, w jakiej cenie i czy czasem nie zmienisz zdania? Lepiej te pieniądze wrzuć do świnki skarbonki, a w przyszłym roku po wakacjach za tą kwotę kupisz te ramy i jeszcze ci reszta zostanie. Przemyśl to proszę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...