Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT990, jaki amp i dac :)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Witam, na wstępie zaznaczę jeśli masz zamiar napisać "kup RaZeRy" to wyjdź ;) . Szukam amp+dac do słuchawek dt990 zewnetrznego lub karte dźwiękową. Teraz mam integre SoundBlastera na mobie asus maximus gene z. DT990 mają być 600 lub 250ohm'owe ciągle nwm które :D . Muszę je czymś napędzić głównie będę na nich grał i słuchał muzyki. Zastanawiam się nad O2 i ODAC lub np Shit Magni+Modi lub jakąś lampe. Nie wiem czy to rozwiązanie sprawdzi się w grach, bo w muzyce napewno tak. Mogę kupić i podłączyć jakąś dźwiękówke typu Xonar. Co lepsze? Budżet do 600zł. Nie wiem również co myśleć o tych systemach typu Dolby. Chciałbym poczuć jak najlepsze wrażenia w grach i muzyce oraz przestrzenosc np BF/CoD/CS :D :D :D.

Edytowane przez cieciurka1
Link to post
Share on other sites

No właśnie chyba źle mnie odebraliście. Mogę kupić DT990 za 600zł +do tego dokupić amp+dac za jakieś 600zł Schiit magni+modi to 600zł ODAC+O2 to samo Aune T1 też około 600zł lub Xonar. I zastanawiam się co z tego wybrać do gier i muzyki. Podobno dobre stereo jest lepsze w grach od tych Dolby i innych systemow nie wiem co o tym myśleć. Wydawało mi się, że taka lampa na która już wcześniej myślałem Aune T1 da sobie rade z 600ohm i będzie to wtedy lepszy wybor niż 250ohm.


Wiem że taka lampa to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o muzyke, jednak w sumie gry to ta nadrzędna rzecz.

Link to post
Share on other sites

Pomijając to, że coś mocno zaniżasz ceny to w kwesti technicznej nie zmienisz faktu, że 600OHm mimo gwarantowanej przez producentów współpracy z ww. urządzeniami jest po prostu trudnym obciążeniem i IMO nie będą w pełni wykorzystane możliwości tych słuchawek. Do tego trzeba porządnej elektrowni, najlepiej w klasie A. Ostatnio miałem okazję słuchać Audinsta MX2 z moimi DT990Pro/250 i powiem Ci, że przekaz był bardzo energetyczny, świetnie to grało nie mniej zapasu mocy zbyt wielkiego nie było. Co prawda gdybym użył słuchawek w wersji 600OHm to akurat Audinst ma zworkę umożliwiającą zwiększenie wzmocnienia, nie mniej jakoś nie wyobrażam sobie żeby dało to lepsze efekty niż 250OHm w ustawienia standardowym. Popatrz sobie w specyfikacje wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy - jakie mają ograniczenia prądowe przy 600OHm obciązenia - realna moc spada <100mW a praca przy warunkach granicznych zawsze oznacza wzrost THD.

 

Zasadniczo przy takim ograniczeniu budżetowym kupiłbym wersję 250OHm, do 600-ki warto już mieć coś pokroju Shiit Asgard.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem że taka lampa to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o muzyke, jednak w sumie gry to ta nadrzędna rzecz.

Aune T1 generuje scenę, która w 100% wystarczy do gier. Także o to bym się nie martwił,mieliśmy tutaj pewnego forumowicza, który używał taki zestaw był bardzo zadowolony. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wow to świetnie :D Czyli w takich fpsach bez problemu? Myślisz, że ta lampa lepsza od tych innych amp i daców? Jak ogólnie to powinienem to skonfigurować, podłączyć optycznym i dźwięk będzie szedł przez karte do ampa i czy dźwiękówka nie będzie jakoś na to negatywnie wplywac? Jak to skonfigurować w systemie i w grach?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Wow to świetnie :D Czyli w takich fpsach bez problemu?

tak, obejdzie się bez problemu.

Myślisz, że ta lampa lepsza od tych innych amp i daców?

czy lepszą ? to jest kwestia gustu ale nie ulega wątpliwości, że to sprzęt wart polecenia. Ładnie zgra się z DT.

Jak ogólnie to powinienem to skonfigurować

podłączysz od płyty głównej, karta nie będzie mieć dużego znaczenia.

Jak to skonfigurować w systemie i w grach?

nic nie trzeba konfigurować, podłączasz i grasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...