Skocz do zawartości

Asus Gtx 980 Strix - terkoczący wiatrak


Recommended Posts

Witam. Od niecałych 2 tygodni posiadam karte graficzną Asus Gtx 980 Strix OC. Aczkolwiek nie jestem pewny ,czy z nią wszystko w porządku. Podczas gier ( obciążenia ) jak się dokładnie wsłucham to słychać takie lekkie terkotanie od karty . Nie wiem czy oddawać tą karte czy po prostu tak ma być. Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma też tą karte albo chociaż 970 Strix?

Znalazłem filmik na youtube,gdzie u kogoś występuje identyczny odgłos.
Jak karta zaczyna się odpalać od 0:33 sekundy można to usłyszeć.
https://www.youtube.com/watch?v=HQWtyw57lFM

Już nie wiem czy oddawać tą karte czy zostawić ją ,bo na następnej może być tak samo. Tymbardziej,że u kogoś ( u jednej w zasadzie osoby ) na filmiku też to występuje. Będe wdzięczny za rady oraz opinie użytkowników tej samej karty lub Strixa 970.

 

Czy to mogą być również cewki? Czy raczej to wentylator skoro po wyjściu z gry dopiero po 4-5 sekundach to "terkotanie" ustaje? Bo jeśli cewki to chyba od razu dzwięk by zanikł a nie po 4-5 sekundach prawda? czy sie myle?

Mam obudowe dosyć blisko siebie i słychać to dosyć. Sprawdziłem troche na youtube czyichś filmików z użytkownikami tej samej karty by sprawdzić jak się grafika zachowuje pod obciążeniem i nie słychać tego terkotania co u mnie. Więc coś jest nie tak, wg mnie nie powinno tak być . A tyle kasy się wyłożyło. Ale tak jak wyżej pytam czy to mogą być też np cewki czy raczej to odpada i winnym jest wentylator?


Mam jeszcze możliwość zwrotu tej karty i wzięcie pieniądzy. I sam nie wiem teraz co zrobić. Czy zwracać ją, brać pieniążki i ponownie zamówić inną sztukę czy nie?

Tylko i wyłącznie to terkotanie mnie chamuje przed tym by ją zatrzymać. Poza tym jestem zadowolony, karta jest stabilna , nie wyświetla artefaktów , ma niskie temperatury. Także prosze o porady.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Skontaktuj się z supportem asusa najlepiej. Oni powinni ci powiedzieć czy są obawy do zaniepokojenia się. Terkotanie wychodzi z wentylatora.
Ja sam bym to zostawił i gdyby coś się stało to wysłał na gwarancję.
Podaj nam jeszcze obroty i temperatury przy obciążeniu.

Link to post
Share on other sites
y to mogą być również cewki? Czy raczej to wentylator skoro po wyjściu z gry dopiero po 4-5 sekundach to "terkotanie" ustaje? Bo jeśli cewki to chyba od razu dzwięk by zanikł a nie po 4-5 sekundach prawda? czy sie myle?

 

Cewki to odgłos bzyczenia na załączonym filmiku. Tutaj może być niedokręcony wentylator lub krzywo zamontowany i wpada w jakieś wibracje. Stąd ten hałas. Oczywiście możesz kartę reklamować lub wymienić, bo tak wentylatory nie powinny chodzić. 

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...