Skocz do zawartości

Pasy odświeżania ekranu.


Recommended Posts

Witam,

posiadam grafikę Asus GTX760 2GB oraz monitor LG 22ea63v.

Problem polega na tym, że podczas przeglądania stron czy oglądania filmów : HBO Go, player.pl czy filmy w Media Player Classic, widoczne są takie przezroczyste paski jak sie scrolluje ekran. Takie jak w grach gdy jest wyłączony vsync. Monitor z kartą połączone przez HDMI.

Zmieniałem procesor z Athlona na i5-4460, może to być przez to, że nie zainstalowałem sterowników do zintegrowanej grafiki a puplit i przeglądarka korzystają właśnie z niej? Dodam, że przed zmianą płyty, procka, ramu nie było takiego problemu.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo pulpit przeglądarka co tam tylko chcesz korzystają z grafy którą masz ustawioną w Biosie jako nadrzędną czyli jak masz OK jest to gtx760 ,jak nie posiadasz zewnętrznej to jedziesz z integry. Po zmianie procka instalowałeś Winde na nowo ?

Jesli tak to zostaje kombinacja z sterami, wątpie żeby to była wina procka itp , spróbuj driver cleanerem poczyścić stery od grafiki i wrzucić najnowsze, kodeki też nowe zarzuć.Jeśli nawet nie instalowałeś (w co bardzo wątpie) i cudem system Ci ruszył też najpierw poczyść porządnie ,możesz też spróbować inny kabel ale chyba nie jest tutaj winien.

Edytowane przez Elvis799
Link to post
Share on other sites

Wyciągnąłem grafike, przedmuchałem, przemuchałem slot PCIE, przeinstalowałem sterowniki na nowo i usunąłem driver cleanerem. Nadal to samo, nie wiem od czego to zależy ale aż oczy bolą po 30 minutach przeglądania internetu. Jak się scrolluje albo jakaś szybsza akcja dzieje się w grze/filmie to wtedy te pasy widać. Komputer połączony kablem HDMI, ale próbowałem również przez DVI.

proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Witam witam,

mogę nagrać,wrócę do domu po pracy to to zrobię. Po zmianie sprzętu wszystko stawiałem na nowo.

Jak podepne laptopa do monitora tym samym kablem HDMI to nie ma takich cyrków. Może karta graficzna jest uszkodzona? Chociaż nie wiem bo nie ma nawet miesiąca.

Edytowane przez kubabobmiliard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...