Skocz do zawartości

Dziwny problem z HD4870 512mb Golden Sample (artefakty przy uruchamianiu, blad sterownika itp)


Recommended Posts

Witam.

Od jakiegos czasu mam dziwny problem z moim Gainward Radeon HD4870 512mb Golden Sample.

Podejrzewam tzw "zimne luty" , ale nie jestem pewien.

 

Zaczne od tego, ze kupilem ja uzywana na Allegro. Dzialala bez problemu przez kilka miesiecy, az do momentu kiedy zaczela jakby piszczec... Od tamtego czasu sporadycznie przy wlaczaniu PC wystepowaly artefakty. Z czasem zaczely wystepowac coraz czesciej az doszlo do tego, ze niekiedy trzeba kilka razy wlaczac PC, aby zalapalo. Dwa razy dostalem blue screena - raz przy wlaczaniu, drugi raz podczas przegladania internetu.

 

Dodam, ze gdy komputer juz sie wlaczy, a karta nagrzeje do tych 55 stopni to dziala normalnie - nie ma artefaktow, mozna grac, ogladac hd i normalnie uzywac kompa. Tak jakby karta musiala sie rozgrzac do poprawnego dzialania, ale wczesniej tego nie bylo.

 

Dziwne jest tez to, ze czasami kpmputer wlaczy sie za 1 razem i wszystko jest ok,

czasem sie wlaczy, obraz jest ok, ale gdy kliknie sie PPM to menu kontekstowe jest niebieskie, kilka razy ekran mignie i wyskoczy komunikat, ze "sterownik przestal dzislac ale odzyzskal sprawnosc",

a czasem trzeba go wlaczac 4 razy.

 

Komp:

Asus P5K

Intel C2D E7200 @ 2,53 / 3,13GHz

HD 4870 512mb GS

2x2GB RAM DDR2

Corsair CX430W

 

Na tym kompie bez problemu gralem w DiRT 3 na ultra, BF3 na high, GTA IV z enb series na medium, Assasina Creed Brotherhood na ultra itp.

 

Temperatura karty (u mnie) nigdy nie przekroczyla 80 stopni. Przewazne byla w granicach 45-70 stopni. U mnie działa(ła) na rozdzialce 1280x1024. Poprzedni wlasciciel mowil, ze uzywal jej do dwoch monitorow.

 

Mialem do niej rozne sterowniki, ale najlepsze sa te starsze, wiec siedze teraz na 11.11b (najnowsze to 13-9).

 

Moje pytanie brzmi:

Czy da sie to jakos naprawic i ile to bedzie to kosztowalo?

Co wlasciwie sie z nia dzieje?

Za ile moglbym ja sprzedac w takim stanie?

Ile jeszcze mi posluzy?

Edytowane przez kszyhv8
Link to post
Share on other sites

Naprawa będzie droga i prawdopodobnie przerośnie cene tej karty,nie okłamujmy się ,ale te karty po prostu zaczynają padać ,może jakiś kombinator kupi ją za 3-4 dyszki ,chociaż wątpie.Posłuży może miesiąc -może tydzień tego Ci chyba nikt nie powie.Przyczyna może być różna może rdzeń pada ,może pamięć itp.

Link to post
Share on other sites

To poki dziala bede jej uzywal, a jak padnie to zmienie.

GTX 280 byłby dobrym jej nastepca do tego zestawu? Albo jaka karte uzywana do 200zł mozesz polecic?

 

I jak juz ta karta padnie, to mozliwe ze uszkodzi gniazdo pci-e albo cos innego w mobo czy raczej malo prawdopodobne?

Link to post
Share on other sites

Nie spuchły, sprawdzałem to w pierwszej kolejności.

 

Wątpie że to wina płyty głównej. Problemy sie zaczęły odkąd karta zaczęła wydawać te dziwne odgłosy, a wylicytowałem ją używaną za 70zł więc może nadszedł jej czas...

 

Ponawiam pytanie w sprawie HD7770 oraz

"Czy jak juz ta karta padnie, to mozliwe ze uszkodzi gniazdo pci-e albo cos innego w mobo czy raczej malo prawdopodobne?"

Edytowane przez kszyhv8
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...