Skocz do zawartości

Komputer + Telewizor + kino domowe


Recommended Posts

Zakupiłem komputer:
http://allegro.pl/fx...4750989076.html

i telewizor:
http://samsung.stref...-ue55h6500.html

Do tego zestawu chciałbym dokupić kino domowe i połączyć wszystko razem, żeby telewizor służył jako monitor np w trakcie grania w gry a kino domowe służyło jako zestaw głośników z dźwiękiem przestrzennym. Czy jest w ogóle taka możliwość i jakie najlepiej do tego kino dokupić (chyba że nie ma specjalnej różnicy). A i jeszcze jakim okablowaniem do połączyć? 

Link to post
Share on other sites

Intel owcy powiedzą że porcos AMD to lipa i do gier to tylko i5 4690K jest najlepszym wyborem. Tv samsung  to marny pomysł jak monitor, pierwsze panele samsunga mają duże szumy, duży imp-ut lag i przy 55-calach piksele są takie wielkie że psują przyjemność z grania, lepiej kupić do tego porządny monitor komputerowy 24-cale.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak już tyle kasy wywaliłes to spokojnie wrzucisz do tego yamahę RX V577 i zestaw np tonsila Maestro II zestaw 180. W sumie

jakieś 4500pln i nagłośnienie będzie na bardzo dobrym poziomie.

 

Hejters gonna hejt, TV moim zdaniem super sprawa, żeby klepnąć na kanapie i pograc w gierki na TV, co do zestawu to ja jednak wybrałbym coś na intelu, ale to do czego bym się przyczepił to zasilacz... Bronze? Przy takich prądożercach, w szczególności procek AMD - to jakaś pomyłka chyba.

Link to post
Share on other sites

Jak już tyle kasy wywaliłes to spokojnie wrzucisz do tego yamahę RX V577 i zestaw np tonsila Maestro II zestaw 180. W sumie

jakieś 4500pln i nagłośnienie będzie na bardzo dobrym poziomie.

A bez tego się nie obejdzie? Jak zauważyłeś kasy już wydałem trochę więc chciałbym przyoszczędzić. Czy bez amplitunera się nie obejdzie? Sam zestaw kina domowego nie wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Zależy co chcesz osiągnąć. Na Twoim miejscu to właśnie w konkretny dźwięk bym najpierw zainwestował, zamiast w kompa. W końcu komp za 3 lata będzie już słabawy, a porządne audio na jakości dźwięku raczej nie straci ;)

 

Wracając do audio - Możesz wrzucić jakiś propozyjcę, zakres cenowy jaki Cię interesuje, coś może da się wybrać. U mnie przez długi czas grały w salonie creative t20 i uważam, że to była super jakość dźwięku (jak na stereo za 200pln) ;)

 

Poważnie piszę, popytaj, poczytaj, nie tak na hura, jak z kompem  8-)

Edytowane przez madseason
Link to post
Share on other sites

Troszkę słaby ten zestaw. Moim zdaniem za taką cenę mozna było tam wpakować  nowego intela i7 i dwie karty a nie jedną ale skoro już kupiłeś to trudno.

 

Jeśli chcesz przyoszczędzić to weź pierwszy lepszy amplituner, nawet używany. Ja korzystam  z sony str-dg510 i jestem zadowolony. Cena na aukcjach ok 400zł. Ważne żeby miał dużo wejść hdmi,optycznych, coaxial. Do tego kolumienki za kolejne 500-600zł i będzie git. Lepiej zmontować sobie zestaw z podzespołów osobnych i używanych aniżeli kupować cały zestaw 5.1. Polecam używki Magnata. Ja za 300 zł kupiłem Vector 5 i naprawdę dają czadu. Do tego 100 zł na tylne, 100 zł na centralny i 100 zl na jakiś suvboofer. 

 

Co do podłączenia, karta graficzna podłączona do tv przez hdmi z przejściówką dvi, telewizor podłączony do amplitunera kablem optycznym. Na dobrą sprawę karta dźwiękowa nie potrzebna bo sygnał cyfrowy wysyła dźwięk i obraz przez hdmi.

 

Drugie rozwiązanie: komputer do telewizora przez hdmi a karta dźwiękowa przez kabel optyczny do amplitunera.

 

Oba rozwiązania dadzą taki sam efekt.

 

Oczywiście możesz podłączyć zwykłe kino domowe, aczkolwiek nie uzyskasz tak dobrego efektu jak z amplitunera.  Ważne tylko by zestaw miał wejście optyczne/coaxial/hdmi dla dźwięku. 

 

 

Pamiętać jednak mósisz o kilku rzeczach. O jakości dźwięku decyduje kilka czynników w określonej kolejności:

1)najważniejsze jest źródło - plik, płyta - jeśli jakość nagranego dźwięku jest kaszanka to nic nie pomoże

2)kolumny - badziewne kolumny grać będą badziewnie na wzmacniaczu za 400 zł i za 40 000 zł. Dobre kolumny są wstanie podciągnąć nawet kiepski wzmacniacz

3)wzmacniacz - jak sama nazwa wskazuje wzmacnia jakość źródła i kolumn, nawet najlepszy nic nie wskura jak 1 i 2 to kaszanki

4)kable i połaczenie - istotne w erze analogowej, marginalne w erze cyfrowej ale jepiej nie kupować tych najtańszych bo lubią miec przewody przepalone, 30 zł za hdmi to rozsądna cena.

 

Jeśli chcesz słuchać mp3 w 128kbs lub oglądać filmy o wielkości 700mb to wystarczą głośniki do karty dźwiękowej za 150 zł. 

 

Jeśli masz większe wymagania ale chcesz oszczędnie podejść do sprawy to zakup najtańszy amplituner z odpowiednimi wejściami i nie żałój na kolumny. 

Edytowane przez miedzio
Link to post
Share on other sites

Boże. Za takie pieniądze można było złożyć nowy PC na Haswell-E, 2x GTX980 i cała reszta top. Ten co najwyżej warty jakieś 4k, nie zaś ponad 7k...

 

Budżetowa płyta, dysk SSD i jeszcze bardziej budżetowy zasilacz.

Jeżeli nie wpłaciłeś jeszcze pieniędzy to się z tego wycofaj. Albo odeślij komputer jak już go otrzymasz (masz do tego prawo w terminie 10 dni, sprzedają jako firma).

Gorszego zestawu nie dało rady. Nie wspominając faktu, że NIGDY nie kupuje się gotowych składaków.

 

Ja rozumiem, że można się nie znać, ale 7k w błoto? Nie lepiej poświęcić te 5min i się zapytać innych osób, tak, jak teraz?

 

Telewizor to tylko nowe Sony Bravia, ze względu na niski input lag.

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...