Skocz do zawartości

Problem z kamera w lapku asusa


Recommended Posts

Witam

Mam problem z kamera w lapku ausa :/ mianowicie kamera nie dziala a proba wlaczenia jej prze wbudowany program lifeframe konczy sie komunikatem "camera is used by another program" proba zmiany sterownikow nie przynosi efektu kamera nawet w skype nie dziala :/ podobno to czesty problem w lapkach asusa ale niewiele info jest na temat skutecznej naprawy :/ laptop to asus n61vg

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Wejdź w menedżer urządzeń, odnajdź tam swoją kamerkę i wejdź w jej właściwości oraz szczegóły, Powinna być tam rozwijana lista, na tej liście znajdź stany energetyczne albo jakoś tak i sprawdź jaki masz. Prawdopodobnie masz wyłączone zasilanie urządzenia, jest szansa że da się to zmienić w opcjach zarządzania energią, ja niestety w samsungu nie mogłem tego ustawić i nie wiem czy kamerka była walnięta czy co, laptop nie był mój i nie wiem jak potoczyły się dalej jego losy. Najlepiej byłoby miernikiem sprawdzić czy napięcie w ogóle dociera do kamerki. Ale najpierw jak pisałem zobacz jaki masz stan energetyczny urządzenia. 

Link to post
Share on other sites

mówiąc szczerze niewiele nam to i tak daje, znalazłeś stan energetyczny swojej kamerki ? Jest tam tez fizyczna nazwa urządzenia physical device object name(angielski system) , mając tą nazwę przy użyciu odpowiedniego oprogramowania ( i tu pech chce że tym problemem zajmowałem się dawno i nie pamiętam teraz ale liczę na innych forumowiczów) zobaczyć jakie programy korzystają z Twojej kamerki i mająć ich nazwę można wyeliminować usługe albo proces który powoduje Twoje problemy. 

Link to post
Share on other sites

http://www.iv.pl/images/77661224960060467087.jpgU mnie to jest wideo web cam a później szczególy i power data u Ciebie powinno być zarządzanie energią albo stany energetyczne albo coś takiego. ogólnie jeżeli kamerka jest wyłaczona to możesz spróbować ją włączyć w harmonogramie zadan i zarządzaniu energią. Ale uprzedzam że na samsungu nic to nie dało, natomiast support samsunga odpisał mi że nie wiedzą co to stany energetyczne i trzeba przywrocić komputer do poprzedniego stanu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...