Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy z niskiej i średniej półki


Recommended Posts

Witam.

Z ciekawości "złożyłem" sobie dwa zestawy komputerowe do gier. Nie są może jakieś ekstra, ale nie mam zbytnio pieniędzy.

Oto one:

 
Średnia półka
 
 
Podzespoły:
 
intel core i5 4460 - ok 720 zł
 
GTX 750 Ti ASUS 2 GB - ok 610 zł
 
ASUS B85-M-G - ok 260 zł
 
Corsair DDR3 2x 4GB 1866MHz CL9 Vengeance - ok 430zł
 
Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600) - ok 230 zł
 
Logic 520W - ok 140 zł
 
Asus DVD+/-RW DRW-24F1ST/BLK/B/A bulk black (Serial ATA) - ok 70zł
 
MODECOM X-Station czarna - bez zasilacza - ok 150zł
 
D-Link DWA-547 - ok 150 zł
 
Razem - ok 2760 zł
 
Akcesoria:
 
Logitech G230 Headset - ok 260 zł
 
21,5'' LG 22M35A Czarny - ok 390 zł
 
myszka Vakoss X-M342K - ok 50 zł
 
Natec Gaming Keyboard Genesis Illuminated Keys RX33 - ok 90 zł
 
Razem - ok 790 zł
 
Wszystko - ok 3550 zł
 
 
 
Niska półka
 
Podzespoły:
 
Intel Core i3 3240 3,40 GHz BOX trzeciej generacji - ok 470zł
 
GeForce GTX 650 MSI 1GB HDMI&DVI&DSUB (PCI-E) OC z NVIDIA GeForce Experience™ - ok 380zł
 
Gigabyte GA-H61M-D2-B3 - ok 90zł
 
Corsair SO-DIMM 4GB DDR3 1333 MHz CL9 Apple Qualified - ok 200zł
 
Logic 520W - ok 140 zł
 
Seagate 500 GB Barracuda (16MB, SATA/600) - ok 200 zł
 
Akyga AK12BL bez zasilacza - ok 60zł
 
Asus DVD+/-RW DRW-24F1ST/BLK/B/A bulk black (Serial ATA) - ok 70zł
 
TP-Link TL-WN951N - ok 100zł
Razem - ok 1710zł
 
 
 
Akcesoria:
 
Logitech G230 Headset - ok 260 zł
 
myszka Vakoss X-M342K - ok 50 zł
 
Natec Gaming Keyboard Genesis Illuminated Keys RX33 - ok 90 zł
 
19,5'' LG 20EN33SS-B czarny - ok 330zł
 
Razem - ok 730zł
 
Wszystko - ok 2440zł
 
Wszystko znalazłem na stronie komputronika.
 
Przejdę do sedna sprawy:
Co należałoby ewentualnie wymienić z myślą o przyszłości, tylko kartę graficzną później i tak bym musiał wymienić, za rok za dwa. Oczywiście myślę o dwóch zestawach, jeden średni, drugi gorszy, ale żeby uniósł wszystkie nowe tytuły chociaż na wysokich.
 
Zależy mi, żeby to były CPU Intela i GPU nVidii. Niezbyt się znam na AMD, a poza tym aktualnie posiadam i CPU i GPU od AMD.
 
Oczywiście komputer do gier. Mam PS3, ale gry są drogie i nie wszystkie wychodzą na konsole starej generacjii, a myślę głównie o nowszych tytułach. Mam zamiar grać w gry typu CoD (60 FPS bez względu na rozdziałke), BF3 (40 FPS FHD), F2P (typu Ghost Recon, Warface który wyjdzie jak i OVERWATCH) RPG zależnie od tytułu i jakieś indyki oraz wersje alfa/beta jeśli były by jakieś otwarte testy (a są). Oczywiście FPS muszą być stabilne (najlepiej jak się da) chociaż 50-60 FPS. Multiplayer - wydajność, singleplayer - grafika.
 
Mój aktualny PC:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor6000+ 3.00 GHz
RAM 2 GB DDR2
AMD Radeon HD7750 1 GB
W7 HP 64 bit
GIGABYTE-MA69VM-S2
 
 
Link to post
Share on other sites
Oczywiście myślę o dwóch zestawach, jeden średni, drugi gorszy, ale żeby uniósł wszystkie nowe tytuły chociaż na wysokich.

 

Oczywiście FPS muszą być stabilne (najlepiej jak się da) chociaż 50-60 FPS. Multiplayer - wydajność, singleplayer - grafika

 

 

Ludzie, czy Wy jesteście oderwani od rzeczywistości ? GTX 650 z i3 ma Ci pociągnąć nowe tytuły chociaż na wysokich ? Ręce opadają. Zestawy w ogóle nie powalają, Wklejacie jakieś zestawy złożone po omacku a później ktoś ma siedzieć i się nad nimi rozpisywać co zmienić itp itd. Widać że raczej nie masz pojęcia o obecnych, dobrych konfiguracjach skoro wkładasz pamięci od laptopa, zasilacz Logic 

 

Chcesz wydajnego kompa, fajnie. W opcji tańszej schodzisz z ceny zestawu natomiast zostajesz przy peryferiach za ponad 700 zł. Ale i tak gry mają chodzić co najmniej na wysokich, ekstra. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...