Skocz do zawartości

ASUS R9 290 90 stopni po 15min gry? Blue Screeny


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Amok2,

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu kupiłem kartę graficzną ASUS R9 290 DC2OC. Od samego początku coś mi nie pasowało, bo nawet jak siedziałem na przeglądarce i oglądałem coś na Youtube temperatura wynosiła 68 stopni. Dowiedziałem się jednak, że należy wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe w ustawieniach filmu i fakt pomogło, temperatura wynosiła 50-55 stopni.Jeżeli chodzi o gry to wystarczy 5min i temperatura wynosi 88 stopni w takim Far Cry 3. Wiem, że Readony są głośne, ale obawiam się, że trafiłem na wadliwą kartę.

 

Mój pozostały sprzęt: CM 550W, i5 4670k

 

Można jakoś sprawdzić czy karta jest zepsuta?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w grach masz takie tampy to nie odpalaj żadnych programów testujących grafikę bo jeszcze uszkodzi się.

Sprawa jest prosta, jeśli masz troszkę umiejętności to zmieniń sam pastę, jest dużo poradników w internecie, jeśli jesteś zielony w tym temacie to oddaj na gw jeśli ją posiadasz.

Edytowane przez neo88
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te procesory  mogą dochodzic do takich temperatur chociasz w testach podają 72-75 .Max to 95 stopni a  powyżej to bios takty obniża. Zobacz jakie masz tempy w GPU-Z  vmr 1 i vmr 2.A co najwazniejsze czy twoja obudowa jest dobrze wentylowana.

Edytowane przez zulugula11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsza karta wysłana do serwisu wymieniona na "nową", ta miała uwalone chłodzenie, naprawili i teraz są właśnie takie temperatury, ale mam artefakty kursora i chyba znowu będę musiał wysłać... Obudowę mam Zalman Z3 Plus, ale obudowa nie ma tu znaczenia, w znajomym serwisie te same temperatury...

Link to post
Share on other sites

 

 

Pierwsza karta wysłana do serwisu wymieniona na "nową", ta miała uwalone chłodzenie, naprawili i teraz są właśnie takie temperatury, ale mam artefakty kursora i chyba znowu będę musiał wysłać... Obudowę mam Zalman Z3 Plus, ale obudowa nie ma tu znaczenia, w znajomym serwisie te same temperatury...

 

Wysyłaj na GW.

Link to post
Share on other sites

Czytałem kilka tekstów na ten temat, ale w sumie nadal nie wiem co i jak dokładnie mogę zrobić w moim przypadku...

Obecnie nie ma mnie w domu więc i tak nic nie zrobię, za tydzień jak wrócę to zajmę się tą grafiką, a jeżeli ktoś mi może pomóc ze zwrotem kasy itp. to proszę o PW, będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites

http://gpuz.techpowerup.com/14/11/15/252.png

 

Po 10min gry w wiedźmina 2 bez uberpróbkowania, max temp 79. Mogę jeszcze dać testy z BF4. W sumie dziwi mnie, że tylko 79. 


Może wykonać jakiś 3DMark test czy coś nie znam się na tym zbyt dobrze. 

Edytowane przez nimz55
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...