Skocz do zawartości

Nowy monitor do 4000zl


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu monitora od paru miesięcy. Szukam czegoś wielkości 27-30 cali i przeznaczenie to w większości gry (docelowo BF4, Wiedzmin 3, DA: Inquisition, GTA V) a dopiero później filmy i internet.

Moim faworytem był Asus ROG SWIFT PG278Q. Chciałem go kupować jak tylko wyszedł, ale poradzono mi poczekać, aż minie trochę czasu i wyjdą na wierzch wszystkie jego problemy wieku dziecięcego. No i rada była trafna. Według forum Asus ROG, ten monitor ma poważne problemy i ludzie tam są już po 3-4 wymianie wadliwych sztuk.

 

Mimo ryzyka, ciągle mnie do niego ciągnie, zwłaszcza ze za namowa ludzi z tego forum posiadam obecnie karty NV. Ale postanowiłem trochę rozszerzyć poszukiwania, a nuż znajdzie się coś podobnego/lepszego/fajniejszego.

 

Kolega sprezentował sobie takie coś: Acer 4k2k XB280HK 28" G-Sync

Mialem okazje (co prawda tylko przez około 30 minut) bawić się tym monitorem i przyznam szczerze ze jestem do wrażeniem. W 4K i 60Hz wszystko wygląda świetnie mimo wyłączonego AA. Co prawda kolega jedzie na 2 x GTX 980, wiec ma tu przewagę, ale myślę ze moje 2 x 970 tez by to udźwignęło. 

 

Znalazłem jeszcze inny ciekawy model: Overlord Tempest X270OC za 1500-1600zl, ale nie jest on dostępny w Europie i trzeba się liczyć ze wysoka kwota przesyłki  USA + opłaty celne (około 500zl z tego co się dowiedziałem). Cena i możliwości  są zachęcające, ale ryzyko tez jest spore.

 

Jeszcze jeden kolega ma Eizo FG2421 i bardzo go zachwalał, ale to jest monitor dosyć mały jak dla mnie. Pojadę do niego go przebadać mimo wszystko w ten weekend.

 

Byłbym wdzięczny jakby któryś z ekspertów wypowiedział się tu na temat tych monitorów i może zaproponował jeszcze coś innego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Co prawda kolega jedzie na 2 x GTX 980, wiec ma tu przewagę, ale myślę ze moje 2 x 970 tez by to udźwignęło.

Spokojnie da radę.

Co do monitora no cóż, ja bym wybrał coś z pośród tego co znajomi mają. Mam okazję sprawdzić jak wygląda, jakie ma kolory i generalnie jego opcje.
Z USA raczej nie kupuj, cena przesyłki jeszcze, ale gdy towar zaginie w podróży to będzie problem.

 

Dodatkowo tutaj masz polecane monitory przez redaktorów benchmarka: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/monitory-polecane.html

Tym też możesz się sugerować. Jest tam 7 monitorów które mogą Ciebie zainteresować (27-31,5" głównie 1440p i jeden 4k).

Link to post
Share on other sites

Ja bym  poszedł w stronę porządnego eyefinity na katodach, LEDy poza mniejszym poborem energii nic nie dają, nawet w większości przypadków efekt jest gorszy niż na katodach. U mnie 3xDell 2209waf i na R270x i phenomie x6 spokojnie daje radę z grami, a co dopiero na 2x970... skoro można mieć porządne 66 cali przestrzeni roboczej w tej cenie, to po co przepłacać za mniej? Ramki to kwestia przyzwyczajenia... i dochodzi jeszcze kwestia uzyskania przewagi dzięki multi-monitorowym konfiguracjom w grach sieciowych.

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym ze obecnie nie mam miejsca na 2-3 monitory. Musze jeszcze na biurku zmieścić głośniki, ale to już inna historia i na innym forum :)

Myślałem jednak o większej rozdzielczości niż Full HD, dlatego celowałem w tego Asusa. Tego Acera jeszcze raz pojadę obejrzeć. Eizo jest naprawdę fajny, ale trochę za mały. jakby zrobili 27 cali to bym go na bank kupił :)

 

Ten Overlord wysyłają samolotem i jest i tracking i ubezpieczenie. Większość się kreci do 120Hz w QHD. No i cena poniżej 2000 zyli tez zachęcająca. 

Link to post
Share on other sites

Zachęcają mnie przede wszystkim recenzje i opinie ludzi którzy go kupili a te sa zdecydowanie lepsze niz ma Asus :)

Ale właśnie dlatego tu jestem, bo się nie znam i szukam porady :)

Przynajmniej mój ostatni wpis przyciągnął uwagę jakiegoś eksperta. Wiec może coś zaproponujesz z tych powyżej, a może jeszcze od siebie jakąś 27-30 calówkę dodasz?

Link to post
Share on other sites

Łatwiej jest kartę wymienić niż monitor. Wskaz mi coś lepszego w takim razie bo ciągle 980Ti o której piejesz ze ja kupisz w co drugim swoim poście wciąż jednak nie ma. Może coś zaproponuj zamiast tylko krytykować. Zresztą nigdzie nie pisałem ze 2 x 970 to ma mi na lata starczyć, nieprawdaż? Zajdzie potrzeba to wymienię na coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

No i spoko ,ale już czekać mi się nie chce za bardzo, zwłaszcza ze się obecnie mecze na 23 calowym Full HD monitorze z matryca TN :) Az tak słabo nie jest bo i tak siedzę na wprost. Mam miesiąc urlopu od początku grudnia i będę miał czas żeby sobie w coś pomykać. Do tego czasu bym chciał już mieć nowy monitor. 

 

Jutro z rana jadę pobawić się dalej tym Acer-em 4k2k. 

Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale jakie mam opcje jeśli ten monitor ma służyć przede wszystkim do gier? Mam monitor IPS i na tym grac to nie bardzo jednak, wiec używam go tylko do oglądania filmów. Eizo FG2421 wyglądał świetnie ale trochę mały jest. Jedynym wyjściem byłoby tego Overlorda kupować, ale doradzano mi wyżej żebym go sobie z głowy wybił :)

Czy jest coś co ma 27 cali i wyżej, nie jest TN i nadaje się do gier?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...