Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powróciłem, aby 100% wiedzieć co zamówić ;) a więc tak ... sam złożyłem dwa zestawy, oceńcie proszę który lepszy, a jak oba będą do chrzanu to proszę o własne proprozycje. Przypominam, że komputer będzie służył do gier:

 

Zestaw 01.

Obudowa: Jakiś CoolerMaster 310 albo 330

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W)

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 (razy dwa)

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 600W

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E lub innej firmy w razie czego pisać propozycje.

 

Zestaw 02.

Obudowa: Jakiś CoolerMaster 310 albo 330

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W)

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 600W

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

TwinTech GTX470 1280MB GDDR5 HDMI

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - no i tutaj się zatrzymam... zestaw drugi miałby 2gb ramu tylko, ale to pewnie po miesiącu może dwóch dokupiłbym kolejną kostkę 2gb.

 

A więc, który zestaw lepszy ?? Proszę o wasze opinie, w razie czego poprawki :)

 

Edit: Albo może do drugiego zestawu walnąć 3GB ramu ddr3 ?? :Phttp://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=70824

Link to post
Share on other sites

Pierwszy zestaw jest lepszy, ponieważ GTX 460 jest cichszy i chłodniejszy, jedyna wada to to, że jest minimalnie wolniejszy od GTX 470, ale można to nadrobić w OC. Co do ramu to do gier najlepiej mieć to 4GB. GTX 460 możesz też wziąść MSI CYCLONE on się lepiej kręci.

EDIT: do drugiego zestawu możesz wziąść zamiast GTX 470 HD 5850 od GIGABYTE i do tego ram z pierwszego zestawu i masz super wydajny zestawik :P

Link to post
Share on other sites

Najtańszy HD 5850 w ram.net kosztuje 1049zł, a GTX 470 1080zł. Różnica w wydajności jest mała, a GTX 470 bardziej się grzeje i jest proądożerny. Tak 1. zestaw jest bardzo dobry, jednak jeśli masz możliwość dołożyć do HD 5850 to na twoim miejscu rozwarzył bym to. Chyba, że zależy ci na Physx i CUDA. :P

EDIT: Zamiast tańszej płyty lepiej wziąść tańszy zasilacz OCZ StealthXStrem 2 500W , spokojnie uciągnie cały zestawik i jest trochę tańszy. I narazie możesz wziąść 2GB ramu, ten miesiąc się przemęczysz, a potem dokupisz drugie 2GB.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o takim zestawie:

Obudowa:CoolerMaster 310 (wygląd ładniejszy nie potrzebny :))

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3

Procesor AMD Phenom II X4 945 Quad Core (AM3,125W)

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 600W

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

TwinTech GTX470 1280MB GDDR5 HDMI

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 (razy dwa)

 

Jakoś strasznie mnie ciągnie do tego GTX470, czy lepiej HD5850 i dołożyć do Phenoma 955 (i wziąć ocz stealthxstream 500W) tylko czy to nie będzie to samo co ten GTX470 i Phenom 945 i ocz stealthxstream 600W ??

 

Btw. No, ale też mnie ciągnie do tego PhysX :P A tak na marginesie (takie pytanie nie na temat z lekka) czy to prawda, że w radkach nie można ustawiać wygładzania krawędzi ? ;)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej Phenom 955 - wersja 945 nie ma odblokowanego mnożnika. Zaś z 955 w parę chwil robisz 965. Ten GTX 470 to straszny kaloryfer, no i nie wiem jak będzie działał na tych 500 watach, rozważ 5850...

 

PhysX to marketing... A w Mafii dwa do komfortowego "PhysXowania" potrzebny jest GTX, ale 480/.../

 

Jeśli chodzi o czystą wydajność to podkręcony 5850 radzi sobie z podkręconym GTX 470 dość gładko. Przynajmniej w środowiskach Dx9 oraz 10 - czyli tak czy siak najpopularniejszych na chwilę obecną.

 

A co do wygładzania krawędzi - nie mam pojęcia skąd masz takie dane... na moim 5850 wygładzanie działa i ma się dobrze. W czasach serii HD2xxx włączenie AA powodowało spadek wydajności karty o 70%, ale te czasy minęły miejmy nadzieję bezpowrotnie :P

Link to post
Share on other sites

Ale na box'owym chłodzeniu to za dużo phenoma nie podkręcę, btw. w tym zestawie co podałem z tym GTX470 i Phenomem 945 poprawiłem i jest Zasilacz 600W. Kurde, ale czy na pewno ten HD5850 to dobra karta ?? Jakieś teściki ?? Kurde, no ale to PhysX :P a jakbym nie kręcił procka w ogóle to Phenom 945 może być ? :) Nie no głupi pomysł... poradźcie coś.

 

Edit. No może na tych DX9 i DX10, ale czasem nęci, żeby załączyć tą magiczną "11" ;) W której to ponoć Fermi właśnie najlepiej sobie radzi.

 

Edit 2. Ten Phenom II x4 945, aż taki słabszy od 955 jest ??

 

Czyli mówicie, że brać HD5850 i kręcić ? Hmm, a w takim razie jaka wersja best ?? I czy StealthXStream 500W starczy do tej karty i do OC ?

Link to post
Share on other sites

Wszystko ze sklepu ram.net.pl

 

Niestety obawiam się, ale kombinacja:

Obudowa:CoolerMaster 310 (wygląd ładniejszy nie potrzebny :P)

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W)

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

HD5850

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 (razy dwa)

 

Będzie raczej nie możliwa do wykonania, bo jak liczyłem cenę to dysku nie policzyłem i wyszło trochę przy tanio, a potem okazało się za drogo, trochę się rozpędziłem i bardzo przepraszam.

 

Myślę teraz nad takim zestawem:

Obudowa:CoolerMaster 310 (wygląd ładniejszy nie potrzebny ;))

Płyta główna Asrock M3A770DE

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W)

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

HD5850

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 (razy dwa)

 

Przy takiej płycie głównej bym się zmieścił i dał radę kupić HD5850, ale nie bardzo jestem przekonany aby oszczędzać na takiej rzeczy (tj. w końcu to podstawa zestawu)... jeśli się mylę to proszę pisać. Ale chyba zostanę przy zestawie z GTX'em 460 i do tego kupię jakieś chłodziwo na proca, co wy na to ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...