Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami do płyty głównej


Recommended Posts

http://zapodaj.net/3864ee84612f9.jpg.html

Po wymianie płyty glównej i procesora i po wgraniu windowsa, przystąpiłem do instalowania sterowników do płyty. Podczas instalacji zrestartował się komputer i wyskoczyło coś takiego co widać na obrazku. Wpisałem datę i godz ale to nie pomogło.

Prock: intel i5 3.2ghz haswell

Płyta: Asrock: H81m

Link to post
Share on other sites

Podczas startu komputera przyciskaj klawisz "F2". Dzieki temu trafisz do biosu/uefi plyty głownej. Nastepnie zakladka "BOOT". Boot Option 1 ustawiasz swoj dysk twardy, boot option 2 ustawiasz swoj naped DVD. Nastepnie zakladka Exit i dajesz Save Changes and Exit.

Edytowane przez Razamanaz
Link to post
Share on other sites

Jesli sterowniki zostaly zainstlowane pomyslnie to nie wkladaj. Jesli uda sie zaladowac system. Sprawdz czy sterowniki zostaly zainstalowane. Najlepiej wejdze w menedzer urzadzen (aby wejsc do menedzera dajesz prawy przycisk myszy na moj komputer > wlasciwosci po lewo masz zakladke menedzer urzadzen i daj tutaj screena. Screna zrobisz wybierajac na klawiaturze klawisz Print Screen a nastepnie przejd do painta i daj wklej. Plik wyslij na serwis hostingowy np. imgur i zamiesc go tutaj.

Link to post
Share on other sites

O matko bosko, pomogło ! Bardzo dziękuję za pomoc, a sterowniki zostały pomyślnie zainstalowane ;p

Mam teraz pytanie dotyczące procesora.

Procesor jest nowy i gdy go instalowałem to nie nakładałem nowej pasty, ponieważ była już na radiatorze. Problem polega na tym, że temperatury są za wysokie, ponieważ w spoczynku mają po 37-49 stopnie. Możliwe, że to dlatego że przez ten czas komputer chodził może z 1-2 godzinki i pasta potrzebuje trochę czasu na działanie. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Amad100
Link to post
Share on other sites

http://zapodaj.net/13c6fa6f96ed9.jpg.html

Moja obudowa to silentium PC brutus 410. (spoczynek) sreena po graniu dam za kilka godzin, bo jeszcze żadnych gier nie mam.

 

Mam jeszcze dziwny problem z ramami:

Na mojej starej płycie głównej z ASUSA też miałem ten problem, że jak włożyłem 2 kości ram po 4GB to po odpaleniu komputera Windows widział tylko 4GB. Włożyłem jedną kość do tylnego slotu i komputer się restartował po kilku sek (tak było w przypadku obydwóch kości, które są sprawne na 100%). Stwierdziłem wtedy, że nie działa jeden ze slotów na pamięć.

Mam więc nową płytę główną i problem jest identyczny, a to nie możliwe żeby w obydwóch płytach był ten sam problem. Jaka jest przyczyna tego?

Edytowane przez Amad100
Link to post
Share on other sites

Posiadasz 64 bitowa wersje systemu ?. Jedna kosc jest widoczna w calosci ?. Jakim programem testowales pamiec. Polecam Ci wykonac test kazdej pamieci z osobna. Program z ktorego czesto korzystalem podczas testow pamieci to memtest 86+.

 

Wentylatory masz 2 ?. Fabryczne z obudowy ?.

Link to post
Share on other sites

Mam kolejny problem.. niechcący ustawiłem PCIE na Onboard i nie chciał mi się włączyć monitor. Postanowiłem więc, że wyjmę baterię od biosu. Po wyjęciu i ponownym włożeniu system wykrywa mi teraz 3.45 GB RAM!! (pisz 4GB dostępne 3.45 GB).

 

Słyszałem, że włącza się w biosie jakieś Memory rempamp czy coś takiego, ale ja tego w biosie nie mogę znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...