Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Jak mam być szczery to zalatuje fanboyem, a dwa NV nie ma 90% rynku, najwięcej ma Intel potem są dwa podziały pomiędzy AMD i NV

Jeżeli chodzi o rynek kart graficznych to faktycznie zieloni mają większość ale skąd wziąłeś to 90% to nie wiem.
AMD nie musi żadnych papierów wypełniać bo w średniej klasie właściwie królują, fakt faktem nie ma nic co by zagroziło topowcom od zielonym a przynajmniej na razie. Drugim kołem napędowym czerwonych są konsole czyli gaming gaming i jeszcze raz gaming, kasa na pewno płynie, teraz i z procesorów bo troszkę się odbili. 
Tak więc sianie takiej herezji że zaraz ktoś upadłość będzie ogłaszał powinno być z miejsca karane porządnym banem, dwa nie wiem czy byś się cieszył gdyby tak czerwoni odpadli z rynku, za swoją kochaną zieloną karteczkę z niskiej półki byś płacił tyle ile za hmm dzisiejszego 1080Ti, z takiego względu że nie byłoby konkurencji to ceny można by było dyktować o z czapy.

Link to post
Share on other sites

i bardzo dobrze ich główne zastosowanie to gaming not mining dlatego Nvidia posiada ponad 90% udziałów na rynku wartym biliony dolarów a AMD po premierze Volt będzie musiało pisać wstępne dokumenty upadłościowe ale cóż czego się spodziewać po firmie w której najważniejsze stanowisko piastuje kobieta  :)  a za ich układy graficzne odpowiada Hindus udzielający wywiadów w łamanym angielskim

 

jednie smutek i żal tego starego Kandyjskiego ATI taka dobra marka została zrujnowana

Twój avatar wszystko mówi o tobie ;)

 

Radeon według mnie nie jest ani lepszy ani gorszy.  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-zwiekszylo-udzialy-na-rynku-kart-graficznych-analiza.html ostatnio amd zwiększyło swoje udziały.

p.s pewnie wolałbyś monopol i karty gf byłyby jeszcze droższe. 

Link to post
Share on other sites

AMD sporo funduszy dostaje za swoje układy w konsolach. Patrząc przez pryzmat całego rynku PC i konsol, czerwoni nie są w takiej złej sytuacji. Tyłek ratuje im jeszcze Ryzen 5 1600.

 

@@maniuox

Radzę Ci jednak bardziej przyłożyć się do merytoryki swoich postów, to nie dział offtopic. Twoja egzystencja na forum jak sam dobrze wiesz wisi na włosku.

Link to post
Share on other sites

produkt nie jest w ograniczonych ilosciach jego ilosc jest dokładnie wyliczona wczesniej przez AMD na ich wewnetrznych badanaich rynku i trafia taka ilośc jaka  powinan trafic problemem jest dlaczego i kto tak szybko wykupił wszystko

Produkcja swoją drogą a sprzedaż swoją. 

Karty są wykupione więc są w ograniczonych ilościach dostarczane do Polskich hurtowni stąd tak wysoka cena. Na magazynie leży 1-2 sztuki a chętnych na nią jest 50 osób. 

Link to post
Share on other sites

Kurde, tyle razy już było wałkowane, że na podzespołach komputerowych nie zarabia się w segmencie wysokim, tylko w średnim i niskim.

Wg słów samego Jen-Hsun Huanga średnia cena sprzedaży kart GeForce to ledwo 1/3 ceny konsoli. Średnia. Niech to podkreślenie dobrze dotrze do głów.

Właśnie dlatego AMD nie chce się iść w kierunku hi-endu - ich analitycy działu marketingu doskonale wiedzą, że w tym segmencie zwyczajnie nie da się zarobić. Bo większość ludzi tego nie kupuje. Dlatego rozwijają i wałkują na okrągło wciąż segmenty średni i niski (do których również zalicza się konsole, jak już wspomniał Crout) bo to pozwala im rozwijać technologie i być konkurencyjnym tam gdzie jest to ważne. Nie mają wyboru.

Jakby NVidia nagle przestała produkować i rebrandeonować układy z budżetowej serii GT, to też by szybko stracili popularność, bo nagle by się okazało, że AMD ma tańszą i ciekawszą ofertę. Przeciętnego konsumenta nie obchodzi, czy coś jest dobre czy nie. Ważne, że działa, ktoś to dobrze zareklamował i czy mieści się w budżecie. To wszystko to są podstawowe zasady marketingu.

Link to post
Share on other sites

dlaczego ten Rebrandeon RX 580 Asus RX 580 T8G Gaming kosztuje 1900zl to jakis żart prima aprilis od Asusa AMD czy sklepu Morele ?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-580-t8g-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-90yv0ak1-m0na00-1238057/

 

 to edycja limitowana extrem bitcon mining przeznaczona dla pro górnikow ?

ja wiem czemu taka cena itp.

Ale trzeba być chyba pijanym łagodnie powiedziany by kupić ta kartę za taką kasę.

Link to post
Share on other sites
Właśnie dlatego AMD nie chce się iść w kierunku hi-endu - ich analitycy działu marketingu doskonale wiedzą, że w tym segmencie zwyczajnie nie da się zarobić. Bo większość ludzi tego nie kupuje.

 

 

WIEKSZOSC LUDZI TEGO NIE KUPUJE

http://i.imgur.com/fkWA7Wo.gif

 

czy wiesz,że GTX 1070 to jedna z najpopularniejszych kart graficznych w komputerach graczy według steam posiada identyczny % udzial co GTX1060 ktorego mozna kupic za 1200-1499zl

http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

wiesz ze tylko jeden model MSI GTX 1070 w największym polskim sklepie sprzedał się w większej liczbie niż WSZYSTKIE RX 580 RX 570 RX 480 RX 470 razem wzięte to dokladnie sprzedanych 658 sztuk

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3x-dp-box-774380/

 

co jeszcze napiszesz ? może AMD po ponad 12 miesiącach nieobecności w najbardziej soczystym segmencie rynku dostanie jakieś ochłapy resztki z stołu Nvidi ? jak myślisz najtańsza Vega,która nie będzie tańsza niż 2599zl w dniu premiery będzie praktycznie niedostępna a wydajnościowo w najlepszym przypadku szybsza o 5% od GTX 1070 którego można już kupic poniżej 1600zl zagrozi pozycji 1070 ?

 

 

 

Jakby NVidia nagle przestała produkować i rebrandeonować układy z budżetowej serii GT, to też by szybko stracili popularność, bo nagle by się okazało, że AMD ma tańszą i ciekawszą ofertę. Przeciętnego konsumenta nie obchodzi, czy coś jest dobre czy nie. Ważne, że działa

 

Nvidia i rebrand? wszystko ok z tobą ,,najnowszy,, produkt AMD to RX580 czyli polaris10 z fabrycznie wgranym BIOSEM,który zwalnia wszelkie możliwe limity poboru energii co przekłada się rzeczywiście na lepszą wydajność niż 480 ale kosztem +300W poboru energii to wartość 1080 1080Ti które jak wiesz są dużo szybsze

przeciętnego konsumenta nie obchodzi czy coś jest dobre czy nie ważne,że działa wowowwo zawsze gardzilem fanbojstwem AMD ale twoj przypadek aż mnei przeraża odluż te pigułki,które bierzesz robią ci ogromen dziury na mózgu

 

PS.co się stało z RX480 dlaczego zniknął z oferty morele net ?

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

 

czy wiesz,że GTX 1070 to jedna z najpopularniejszych kart graficznych w komputerach graczy według steam posiada identyczny % udzial co GTX1060 ktorego mozna kupic za 1200-1499zl

http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

Wygląda na to, że jednak umiesz liczyć. To teraz podlicz procentowy udział wszystkich układów budżetowych w zestawieniu. Poza tym: Mowa była o segmencie wszystkich kart graficznych, a nie o segmencie kart graficznych dla graczy (i jeszcze tej części segmentu ujętej z ankiety Steam, co jeszcze bardziej zawęża dane).

 

Nvidia i rebrand?

 

http://orig13.deviantart.net/0de5/f/2017/020/e/6/gt730_by_reznor666-daw274j.png

 

 

Reszta to trolling i typowa nieznajomość zasad rynku.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@maniuox 

Skończ trollować! 

 

Najbardziej dochodowy jest niski i nisko średni segment do którego wliczają się karty o wydajności RX 580/GTX1060 i w tym segmencie producenci zarabiają najwięcej bo koszta produkcji są bardzo niskie a sprzedaż jest największa! 

 

czy wiesz,że GTX 1070 to jedna z najpopularniejszych kart graficznych w komputerach graczy według steam posiada identyczny % udzial co GTX1060 ktorego mozna kupic za 1200-1499zl

Czy wiesz, że konta STEAM posiada ~43% graczy? 

 

wiesz ze tylko jeden model MSI GTX 1070 w największym polskim sklepie sprzedał się w większej liczbie niż WSZYSTKIE RX 580 RX 570 RX 480 RX 470 razem wzięte to dokladnie sprzedanych 658 sztuk

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3x-dp-box-774380/

Sam XFX RX 480 GTR sprzedał się w nakładzie ponad 1000szt więc słaby trolling uprawiasz  :>

 

co się stało z RX480 dlaczego zniknął z oferty morele net ?

RX 480 już od dawna nie jest produkowany! 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co znaczy permanentnie? Mam nadzieję, że nie wieczny ban. Co prawda gościu gadał głupoty od rzeczy, ale tak bywa na forach. Kilka dni na ostudzenie i zobaczymy, czy nabrał rozumu. Ale od razu usunąć go z forum?

W zeszłym roku miałem podobną sytuację. Ktoś szukał CPU do gier, przy czym miał wysoki budżet i chciał możliwie najlepsze CPU. Polecałem i7, podczas gdy inni użytkownicy mówili o i5. Jak dobrze dziś wiemy do kart od GTX 1070 i w górę warto kupić i7, by karty nie ograniczać (wyjątkiem jest granie na wysokich rozdzielczościach). Czyli miałem rację... a dostałem kilkudniowego bana. Abstrahując od oczywistego faktu, iż admin nie koniecznie przewyższa wiedzą każdego użytkownika w każdym aspekcie, był to dla mnie pokaz skrajnej, podkreślam, skrajnej niekompetencji. Ideą forów jest rozmowa, dywagacje, spieranie się i popieranie tego faktami. Wolność słowa zmieszana z burzą mózgów. Co to za forum, gdzie admin dochodzi do wniosku, że czyjaś opinia mu się nie podoba, nie jest w stanie uargumentować swojej i zachowuje się jak dziecko uciszając drugą stronę?

Żeby było jasne, nie mówię tutaj o sytuacji maniuox-a. Ban,w tym wypadku nie zaszkodzi o ile nie jest on permanentny. Dobre rzetelne argumenty, kilka dni na zapoznanie się z nimi, oraz przyswojenie faktów i sprawdzamy, czy dla niego jest jeszcze nadzieja. Ciężko edukować kogoś, kogo wykluczyło się na stałe.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Najbardziej dochodowy jest niski i nisko średni segment do którego wliczają się karty o wydajności RX 580/GTX1060 i w tym segmencie producenci zarabiają najwięcej bo koszta produkcji są bardzo niskie a sprzedaż jest największa! 

 

Najbardziej dla AMD dochodowy jest rynek dla zastosowan profesjonalnych.  Radeon Pro WX 7100 to dokladnie te same GPU co

RX 480/580 tylko sprzedawane za prawie 3 razy tyle. Tam jest kasa dla AMD i udzialowcow przed ktorymi musza sie tlumaczyc.

Na rynek konsumencki to takie resztki , i GPU ktore nie nadawaly sie do profesjonalnych zastosowan , takie odpady co potrzebuja wiecej napiecia itd. 

AMD ma jedna architekture na te dwa rynki i teraz przy parciu na AI bedzie tylko gorzej z dostepnoscia dla graczy. Vega to juz nie jest gamingowa architektura i z HBM na rynku konsumenckim tez bedzie ciezko z dostepnoscia. 

 

 

Co to za forum, gdzie admin dochodzi do wniosku, że czyjaś opinia mu się nie podoba, nie jest w stanie uargumentować swojej i zachowuje się jak dziecko uciszając drugą stronę?

 

To normalne tutaj na tym forum. To nawet juz forum nie jest. Czytam czasem ale juz nic nie pisze bo tez mnie kolesiostwo nie lubilo.  :)

Edytowane przez keczu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Co znaczy permanentnie? Mam nadzieję, że nie wieczny ban.

Muszę niestety ostudzić Twoje nadzieje.

 

Ale od razu usunąć go z forum?

Owy delikwent miał tak bogatą historię ostrzeżeń i pyskowania do moderatorów w sposób niekulturalny, że zasłużył sobie na perma.

 

Jak dobrze dziś wiemy do kart od GTX 1070 i w górę warto kupić i7

Miałem I5-4690K i 1070, nie doświadczyłem jakiegoś przekonania, że potrzebuję I7, aby karta rozwinęła skrzydła.

 

Ideą forów jest rozmowa, dywagacje, spieranie się i popieranie tego faktami.

W sposób kulturalny i nie spierający się z zasadami polskiej pisowni.

 

Ciężko edukować kogoś, kogo wykluczyło się na stałe.

Niestety ktoś, kto miał na koncie 20 kilka warnów za podobne występki, jest niereformowalny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W zeszłym roku miałem podobną sytuację. Ktoś szukał CPU do gier, przy czym miał wysoki budżet i chciał możliwie najlepsze CPU. Polecałem i7, podczas gdy inni użytkownicy mówili o i5.

 

Oj kłamczuszek!

 

Sytuacja miała miejsce ponad 1,5 roku temu, w 2015. Użytkownik wcale nie miał dużego budżetu, a i7 wciskałeś mu kosztem SSD, wcale nie do jakiejś topowej karty. Pyszna porada, zwłaszcza, że przy ówczesnych high-endowych GPU, i7 robił różnicę na poziomie błędu pomiarowego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wchodzę na forum, patrzę a tam tyle powiadomień o kartach z serii radzio. Myślę sobie...o może coś nowego o vedze,a tu "kłótnie" :/ no cóż...

Panowie mamy piękną niedzielę,cieszmy się nią :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na nowe,"przyjemne" posty!

Paweł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też myślałem że coś z Vegą się dzieje, a tu kłótnia. Ale mi to nie przeszkadza, bo jakoś tak mam, że lubię czytać jak ktoś się kłóci :P Czasem można w kłótni znaleść informacje o których się nie wiedziało , co nie? ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Owy delikwent miał tak bogatą historię ostrzeżeń i pyskowania do moderatorów w sposób niekulturalny, że zasłużył sobie na perma.

W takim wypadku nie tylko nie mogę się nie zgodzić z decyzją, ale i ją popieram.

 

Miałem I5-4690K i 1070, nie doświadczyłem jakiegoś przekonania, że potrzebuję I7, aby karta rozwinęła skrzydła.

Mam dokładnie taki zestaw jak napisałeś i również nie odczuwam braku mocy... ponieważ zadowala mnie 60 fps. Gdybym celował w 144 Hz karta notorycznie by się nudziła.

 

 

 

Sytuacja miała miejsce ponad 1,5 roku temu, w 2015. Użytkownik wcale nie miał dużego budżetu, a i7 wciskałeś mu kosztem SSD, wcale nie do jakiejś topowej karty. Pyszna porada, zwłaszcza, że przy ówczesnych high-endowych GPU, i7 robił różnicę na poziomie błędu pomiarowego.

1,5 roku? Jak ten czas szybko leci :/ Inaczej zapamiętałem tamto zdarzenie i chętnie bym się pospierał, ale... nie wiem jak znaleźć własne posty z tamtego okresu. Na swoją obronę mogę rzucić testy PClab-a z 2014 roku:
http://pclab.pl/art58123-4.html
http://pclab.pl/art58123-6.html
http://pclab.pl/art58123-7.html
http://pclab.pl/art58123-8.html

Nawet z GTX-em 780 Ti można było zaobserwować różnicę, co pozwalało wyobrazić sobie w którą stronę zmierza rynek (wielordzeniowe CPU), zwłaszcza przy konsolach mających po 8 rdzeni. Nie mam pretensji, że miałeś inne zdanie, tylko o to, że zamiast uargumentować swoją decyzje, jak należałoby zrobić to na forum (przynajmniej ja tak postrzegam fora i tak postrzegałem je ówcześnie) postanowiłeś wykorzystać swoją pozycje. Może oboje byśmy się z tego czegoś dowiedzieli, a tak tylko zniechęciłem się do forum benchmarka (kiedyś potrafiłem spędzać tu sporo czasu i poświęcać jeszcze więcej na research przed odpowiedzią).

P.S.
Wszystkich, którzy przez ilość powiadomień liczą co najmniej na zażartą dyskusje na temat benchmarków VEGI przepraszam za offtop :D
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Miałem I5-4690K i 1070, nie doświadczyłem jakiegoś przekonania, że potrzebuję I7, aby karta rozwinęła skrzydła.

Bo niektórym nie wytłumaczysz że jak gtx 1070 ma z i5 120fps a z i7 130fps to nie jest bottleneck. Dlatego mamy tutaj odpowiednich ludzi którzy pilnują aby nie szerzyła się herezja. W przeciwnym wypadku będzie tutaj drugi pclab, gdzie poziom wiedzy zależy chyba od faz księżyca.

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Zauważył ktoś z was że AMD zablokowało możliwość korzystania z zewnętrznych programów do OC? Ogółem zmiana zegarów nic nie daje, można podkręcać sprzęt tylko w Wattman, co nie daje takich rezultatów jak przez np. Sapphire Trixx gdzie miałem 1450mhz zimą 1480 :D

Może i dobrze że ją sprzedaję, bo teraz to mnie wkurzyli ;d

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważył ktoś z was że AMD zablokowało możliwość korzystania z zewnętrznych programów do OC? Ogółem zmiana zegarów nic nie daje, można podkręcać sprzęt tylko w Wattman, co nie daje takich rezultatów jak przez np. Sapphire Trixx gdzie miałem 1450mhz zimą 1480 :D

Może i dobrze że ją sprzedaję, bo teraz to mnie wkurzyli ;d

Masz rację. Myślałem, że jest to wina sterowników :P.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...