Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

No to wysoki RPM wentylatorów na chłodzeniu TwinFrozr na RX 580 od MSI chyba został właśnie wyjaśniony... Jak dali wyższe napięcie to nic dziwnego, że to się tak grzeje.

Możesz podać źródło, chętnie poczytam.

Sprzedałem r280x, miałem kupić 480, a teraz zastanawiam się nad 580 od MSI. Tylko u mnie priorytetem jest kultura pracy...

Link to post
Share on other sites

Kiedyś ciągle słuchałem ludzi MSI robi najlepsze układy do kart, i szczerze nie polecam przereklamowane R9 390 głośne 

masz do wyboru 36% wentylatora i na karcie 77 stopnie albo 45-50 70-72 i hałas ;/ 

raczej ni cie kupie już od MSI miałem dwie karty GIGABYTE GTX 460 i R9 280X i było zawsze cicho i chłodno.

tym razem znowu postawiłem na gigabyte 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

@UP

U mnie wgranie biosu od RX 580 8GB do RX 480 8GB zakończyło się czarnym ekranem po restarcie. Flash przeszedł bez problemu ale karta niestety nie wstaje - trzeba mieć odpowiednie kości pamięci żeby karta wstała ;)

Jutro się przywróci oryginalny ;)

Jak się okazało po wgraniu BIOSU od 580 nie działał mi DisplayPort. Przełączyłem na HDMI i mam RX 580 niestety nie do końca stabilnego bo wywala mi W3 po 2-3min. 

Początkowo jest napięcie 1.19v i chodzi ok a po 2-3min spada do 1.165v i zawiesza się hmmmm . 

Muzę wgrać bios od XFX :P 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Opowieść o PcLab, epizod 1234.

Niektóre wyniki GTX 750 Ti skopiowali z testu GTX 1050 (3DMark, CS:GO, GTA 5, Project CARS (rain)).
Nie sposób tego nie zauważyć, bo w wynikach Project CARS (Rain) są ogromne rozbieżności. Zacząłem się zastanawiać, dlaczego, i okazało się, że w teście z którego skopiowali wyniki były inne ustawienia (High + MSAA).
 
A w platformie testowej podają, że karty były testowane na najnowszych sterownikach.
 
Bez komentarza...
Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej coś jest nie tak. R9 390 powinny być teraz przed gtx 980 a ledwo przeganiają 1050ti....

R9 390 to żaden konkurent dla maxwella a szczególnie dla 980-tki,Radek zre prądu ze szkoda słów.

Nie powiesz mi ze magicznie radeusz nabrał mocy,jak definitywnie ledwo wygrywa z 1050ti,który defakto jest tani,w porównaniu do premiery R9 390.

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...