Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

DawidNL520, dnia 15 Kwie 2017 - 14:43, napisał: 580 będzie mocniejszy. Referent RX 580 8GB będzie miał 1340/2000Mhz czyli tyle samo ile ma XFX RX 480 8GB GTR co oznacza tą samą wydajność czyli w dalszym ciągu GTX1060 w zdecydowanej większości gier będzie wydajniejszy. 

 a to przepraszam, nie zagłębiałem się w serie 5xx po prostu brałem to na logikę, że nowsze będzie mocniejsze.

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

Poprawili nieco proces i RX 570/580 będą mieć wyższe taktowania od RX 470/480.

Większa część RX 580 po wyjęciu z pudełka będzie miała taktowanie powyżej 1400Mhz na dzień dobry więc szansa na uzyskanie 1500Mhz jest jak najbardziej realna ;)

Gigabyte RX 580 Aorus - 1439Mhz 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nie czekam na nic już od Amd, trafiłem na GTX 1080 za 2250 i czekam aż po świętach przyjdzie.

do Hull HD na ultra, 60 fps wystarczy i  do 4 monitorów, oczywiście tylko na jednym gram :) 

AMD robi sobie jaja, ciągle co premiera jakiejś gry to trzeba czekać na update aby było grywalnie, przecież nie jakaś stara R9 390 po oc 1180/1600 na full hd rwie prawie w każdej grze i trzeba kombinować, mam dosyć. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpię w 1500mhz na AMD. Prawdopodobnie wyżyłują te układy do granic stabilności. 

Też wątpiłem aż ostatnio obejrzałem kilka streamów z podkręcania RX 580. Wszystkie karty zrobiły 1500Mhz bez podnoszenia napięcia i dalej OC już nie robiono.

Nawet zwykła wersja XFX RS ze słabą sekcją ;)

Dopracowali proces produkcyjny czego efektem są wyższe taktowania. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nic mniej i nic więcej niż to czego się wszyscy spodziewali

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/RX_580_Nitro_Plus/

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-580-gaming-x-review,1.html

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/sapphire-radeon-rx-570-nitro-4gb-review,1.html

 

 

edit

Chociaż nie, jednak mniej niż się spodziewałem, nie ma większej efektywności energetycznej, po prostu więcej W ciągnie. 

 

ASUS odrobił pracę domową z chłodzenia rx480

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

No to wysoki RPM wentylatorów na chłodzeniu TwinFrozr na RX 580 od MSI chyba został właśnie wyjaśniony... Jak dali wyższe napięcie to nic dziwnego, że to się tak grzeje.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...