Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Wydajność jest podobna ale pobór prądu R9 390 szczególnie po OC jest prawie 60% większy!3 dni temu bawiłem się Asusem 390@ 1130/1720Mhz i względem mojego RX 480 @ 1338/2000Mhz pobór prądu jest większy o ~110W. To nie tak dużo? :roll:O kulturze pracy nie wspomnę:Asus R9 390 - 80C i 2050rpm.XFX RX 480 - 73C i 1350rpm.
Tylko ja widzę różnicę w cenie? Ile lat muszę używać tego rx 480 aby mi się to w rachunkach zwróciło? Weź pod uwagę że karta nie chodzi 24h/7 na 100%.Wydajność / cena tej karty to mistrzostwo. P.s jak piszesz że ten Asus grzeje się ponad 80st to kompletna porażka. U mnie nawet po OC nie dobiło do 70st.
Na szczęście nie pomogło. Wymiana na nvidie w drodze. AMD jest dla konsolowego plebsu i tak.
Co takiego ciekawego od NVIDIA zamówiłeś?
Link to post
Share on other sites
Co takiego ciekawego od NVIDIA zamówiłeś?

 

Noszę się z zamiarem 1050/1050Ti/1060. Nie chcę topić więcej kasy w sprzęt.  

 

Z bazowego 1000/1500mhz bez zmiany napięć udało się wykręcić stabilne 1120 i 1650mhz.

 

Moja Nitro poddawała się przy 1050/1600  :rotfl:

Edytowane przez MiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Racja nie ma co topić w sprzęt od NVIDIA kasy bo to i tak karty na rok lub dwa, później nie są już wspierane, a plebsu co AMD wybiera nie stać na wymianę gpu tak często.

Czyli coś tam się dało. Ludziska pisali że te Radeony po OC im się na 15mhz kończyły.

Link to post
Share on other sites

Po 60 minutach gry w wiedzmina 3. Powyżej już nie chciało wskoczyć.

ef5951fc10.gifef5b981ade.gif

2200 RPM na stocku

Przy tej prędkości 2200RPM karta nie wybija się poza chłodzenie obudowy i cpu. Dopiero od 65st gdzie już leci na 70-80% jest już słyszalne.

Może na stocku ale pod pełnym obciążeniem.

Do turbinki jej jeszcze daleko.

Oczywiście wentylatory na auto. Napięcie bez zmian. Tutaj pokazuje 1,25 ale podczas gry przeważnie było 1,15.

Prawdopodobnie po UV karta na stocku będzie chłodniejsza a wentylatory nie dobiją do 50%.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Po 60 minutach gry w wiedzmina 3. Powyżej już nie chciało wskoczyć.

 

Przy tej prędkości 2200RPM karta nie wybija się poza chłodzenie obudowy i cpu. Dopiero od 65st gdzie już leci na 70-80% jest już słyszalne.

Może na stocku ale pod pełnym obciążeniem.

Do turbinki jej jeszcze daleko.

Oczywiście wentylatory na auto. Napięcie bez zmian. Tutaj pokazuje 1,25 ale podczas gry przeważnie było 1,15.

Prawdopodobnie po UV karta na stocku będzie chłodniejsza a wentylatory nie dobiją do 50%.

Sądzę, że u mnie w stodole śrutownik ciszej pracuje od Twojego zestawu :D

Na poważnie, 2000rpm to już jest głośno więc teraz rozumiem czemu masz takie temperatury. Nitro notuje ~73C przy ~1850rpm a ASUS 80C przy ~2050rpm - oczywiście karty podkręcone.

Kultura pracy karty przy 2900rpm jest po prostu tragiczna. Obecnie ciężko mi było wysiedzieć przy Asusie skręconym na ~1800rpm a co dopiero 2900rpm :roll:

R9 390 wciąga znacznie więcej W co za tym idzie wydziela znacznie więcej ciepła więc trzeba to jakoś schłodzić.

U mnie RX 480 nie przekracza 1350rpm i przy tej wartości jest praktycznie bez głośny. Wentylatory w obudowie ~500rpm.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

U mnie jest łącznie 8 x 140 łącznie z tym na CPU.

Skręcone na 600rpm.

Co do tego czy jest głośno to należałoby jakos to zmierzyć.

Jak zaznaczyłem wentylatory są na auto. Manualne ustawianie krzywej i zrobienie UV poprawi kulturę pracy tej karty.

Zestawowi do srutownika jeszcze daleko. Obudowa schowana i w pokoju jest cicho. Jedynie przez kanaliki wentylacyjne dobiega delikatny szum.

Za 400zl mniej mam kartę która jest jedynie głośniejsza:)

Jakoś dam radę z tym żyć;)

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa prezentacja z GDC 2017 przez szefa Nixxes, sprawców portów DX11->DX12 do RotTR i DX:Mankind Divided, o tworzeniu gier na DirectX12, o przyszłości gier na DX12 oraz o tym, dlaczego posiadanie więcej niż jednej karty do grania nigdy nie przyniesie tak oczekiwanych przez wszystkich ich posiadaczy efektów:
How to thrive on the bleeding edge whilst avoiding death by a 1000 paper cuts
 
To samo na pclabie, ale już opisane bardzo pobieżnie (news chyba na szybko):
http://pclab.pl/news73107.html

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

pakujemy stare polarisy do nowych pudelek i uwaga podnosimy zegary o 70mhz ! 30mhz ! :majkel:  AMD w swojej calej okazalosci a tak powaznie ten zabieg nazywa ,,rebrandingiem,,

Edytowane przez maniuox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pakujemy stare polarisy do nowych pudelek i uwaga podnosimy zegary o 70mhz ! 30mhz ! :majkel:  AMD w swojej calej okazalosci a tak powaznie ten zabieg nazywa ,,rebrandingiem,,

Być może masz racje. I tak nikt raczej nie sprzeda rx47/480 żeby kupić serie 5xx...

A ja przynajmniej nie zamierzam. Wole sam sobie podkręcić zegary ;p.

Link to post
Share on other sites

podkreca sie robi OC na kartach nvidi ty mozesz co najwyzej cieszyc sie obnizemiem fabrycznych wartosci w undervoltingu :rotfl: legendy glosza ze wtedy te gnioty gwarantuja stale i stabilne fabryczne taktowania ile to 1226mhz ? tak wiec zostaje ci kupic stare nowe polarisy z fabrycznie podbitymi zegarami o ~70mhz od AMD to w praktyce prawie 0,5FPS w grach

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

podkreca sie robi OC na kartach nvidi ty mozesz co najwyzej cieszyc sie obnizemiem fabrycznych wartosci w undervoltingu :rotfl: legendy glosza ze wtedy te gnioty gwarantuja stale i stabilne fabryczne taktowania ile to 1226mhz ? tak wiec zostaje ci kupic stare nowe polarisy z fabrycznie podbitymi zegarami o ~70mhz od AMD to w praktyce prawie 0,5FPS w grach

Mi akurat trzyma taktowanie;p.

Edytowane przez krzyhox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...