Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

RX 580 od Szafira (Nitro+ 8GB) zamówiony. 214 euro - w przeliczeniu na cebule wyjdzie 900zł.  :D Nie było sensu dopłacać 30-35% za 10% wydajności w przypadku 590 (Nitro+ LE 289 euro, Strix 309 euro).
To teraz tylko czekać na kartę... i rachunki za prąd.  :->


Nitro+ dotarł! Backplate kosa. I naklejki S/N są po ludzku przy PCI-E zamiast na backplate. Rewizja E7.

 

https://www.3dmark.com/3dm/30777190

 

od razu ustawiłem 1500MHz Core i 2250Mhz na pamięciach (Micron, ale capa udało się osiągnąć).

 

Na szybko max temp w Shadow of War (all ultra) 73*c stabilne. Stock profil wentylatorów (1k rpm).

 

Witcher 3, ultra, odblokowane fps. 10 minut stress testu i totalnego znęcania się. Stabilne.

http://s5.ifotos.pl/img/1gif_qwrsxxp.gif
 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Z nudów złapałem się znów za Krzysia Trzeciego.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ACCxqtxOAjw&feature=youtu.be

Ustawienia na samym końcu. Wył. AA żeby łatwiej było porównywac wydajność czy coś gdyby ktoś był ciekawy (np. chciał porównać ze swoją lepszą/gorszą kartą). Bo pomimo upływu lat CryEngine nadal przyprawia hardware o płacz. I wygląda nieźle pomimo słabych tekstur.

Przepraszam tylko za słabą jakość... ale zapomniałem ustawić normalnego bitrate i ziemniakowato trochę. Bo przy 30MBPS to słabo używać Shadowplaya czy ReLive'a... Użyłem H.265 (HEVC).

 

Z tym że CPU jest na 3.7GHz (stock bez OC bo do pracy biurowej nie wł. OC a potem zapomniałem zmienić profilu w TPU). 

Link to post
Share on other sites

Bitcoin przekroczył wartość 1 uncji złota w marcu 2017. Karta miała premierę pod koniec kwietnia 2017.

https://pawelbyczuk.pl/wp-content/uploads/2017/05/Bitcoin_chart_170622_960.png

 

Z serią RX 4xx nie było takiej tragedii a miała ona premierę 2 lata temu.

Właśnie posiadacze serii 4xx zarobili najwięcej że względu na słabą dostępność serii 5xx.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A powiedzcie czy jest sens szarpać się na wersję 8GB przy takiej konfiguracji:

Procesor: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150
Płyta: MSI B85-G43
Pamięć: Crucial Ballistix Tactical DDR3 - 1600 CL8 4x 4GB
Grafika: Sapphire RADEON R9 380X Nitro Dual-X OC 4GB GDDR5 (256 bit)
Dysk system: SSD Crucial MX100 128GB SATA3 2.5" 
Dysk dane: 2x Seagate Barracuda 1TB, 64MB cache (ST1000DM003)
                     Seagate Barracuda 250GB, 
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W
Obudowa: SilentiumPC Aquarius M60W

I tak, wiem, że procek będzie wąskim gardłem. A wracając do karty wolelibyście wersję nitro + 4GB czy jakiegoś XFX czy msi armor w wersji 8GB? Gram głównie w BfV, GTA Online, będzie Division 2 (dodatkowy plus zakupu tej karty wink.png ) itp Gram w fullhd

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jest Ci straszne lekkie OC to są spore szanse, że przy rx 580 4GB udało by Ci się wykręcić jego pamiątki na te 2000 MHz (mój rx 480 4gb bez problemu tak się kręcił, tak samo obecny rx 580 4gb - ona modele to Nitro od Szafira).

 

W przypadku OC pamięci te karty będzie różnić tyko ilość VRam. Masz w necie sporo testów ile pamięci zajmuje GTA V na różnych presetach graficznych, są wątki na reddit (np ten https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/nvidia/comments/405yy9/how_much_vram_does_gta_v_1080p_use/ ).

 

Różnica w cenie między 4 a 8 GB to 100 PLN wg Ceneo. Moim zdaniem NIE WARTO oszczędzać, bo nie każdy może chcieć robić OC.

 

https://m.ceneo.pl/;szukaj-rx+580+sapphire+nitro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie do końca jest tak jak piszesz ;) Obecnie mogę mieć 4GB Nitro + za 860zł A najtańszy DOSTĘPNY 8GB to okolice 1160zł - także 300zł różnicy ;)za okolice 950 można mieć 8GB ale już nie sapphire a np XFX, który nie do końca jest polecany jeśli chodzi o kulturę pracy czy temperatury :( + do niego raczej nie dodają pakietu gier a nie ukrywam, że zależy mi na Division 2 - i to też "doliczam" do ceny, bo jak nie z kartą to będę tą grę i tak kupował ;) Taka cena jednak również z mocno niepewnych źródeł ;)


EDIT:

Znalazłem właśnie RX580 Nitro+ 4GB za ok 760zł :) także chyba mam odpowiedź :)

Edytowane przez Sz@kal
Link to post
Share on other sites

No to good. Jako że sam znalazłem 580 4GB w fajnej promocji (i jeszcze odsprzedałem gry z bundla) to karta wyszła w okolicach 500 PLN (Szafir Nitro) więc moim zdaniem też dokładanie do 8GB okazało się zbędne.

Link to post
Share on other sites

ok, uv zrobiony :) około 50W mniej przy tych samych zegarach :)

 

Przesiadłem sie z nvidii i jedno mnie dziwi , tam jak ustawiłem synchronizacje 60 fps to to użycie GPU samo spadało ,obniżały się zegary i pobór mocy spadao a tu widzę że GPU ciągle zajęte na 100% choć karta np może bez problemu wygenerować 100fps   

Coś trzeba jeszcze ustawić w sterownikach AMD ?

Link to post
Share on other sites

Chyba nie za bardzo to działa , ustawiłem np w WOT żeby schodziło na 30 FPS i nigdy tego nie robi , synchronizacja pionowa ustawiona na 60FPS. Nie widzę żeby zegary karty ,i obciążenie schodziło.

Cały czas jest 100% pomimo tego że komp może o wiele więcej wygenerować FPS.

Coś jeszcze źle robię ?

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Jak masz chill to nie potrzeba dawać synchronizacji bo chill ustawia Maks i min fps.

Mam Rx 570 8gb gaming od Gigabyte. Jak spada fps w ustawieniach chill to zegar trzyma ale spada temp pobór.

Ustawiam chill na poziomie 50/60-72 albo czasem niżej, bo mam freesync 40-75 75hz.

Vsync wyłączam.

 

Dam taki przykład.

Zagrałem w AC Revelations i mimo że zegary maks na karcie to temp tylko 60c i pobór z 50W. Te same zegary w innych grach obciążenie wzrasta tj pobór i temp.

 

 

Dodam. Wydaje mi się że trzyma zegar bo jest w stanie 7, możliwe że tan stan jest odpowiedzialny za 3d-gry. Bo w menu w jakiś innych przypadkach zegary spadają.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

iChill działa niezależnie od gry, jest to tak jakby "tryb pracy" karty graficznej. W WoT działa na pewno (włącz iChill, odpal nakładkę diagnostyczne żeby widzec zegary, wejdź do meczu i obróć kamerę tak, żaby widzieć jak najmniejszy obszar - powinieneś zobaczyć spadek fps oraz zegarów).

Link to post
Share on other sites

Ja np. mam podkręcony monitor z 60Hz na 70Hz i mam ustawiony zakres 70-60fps. 

Zawsze to w idle mniejsza temperatura i TDP.

 

Bardzo fajna funkcja, ale polecam ją włączać dla każdego .exe oddzielnie - nie każda gra się z tym lubi.

 

Mi w WOT działało jak testowałem. World of Warships także.

Miałem problem w Path of Exile np. i w Wolfensteinach.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...