Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

A jednak kurier z moim szafirem dał radę dojechać dzisiaj rano ;) Kartę co prawda będę mógł sprawdzić dopiero wieczorem, ale jestem mocno pozytywnie nastawiony. Przetestuję w kilku grach (The Division, Rainbow Six Siege, GTA V, Battlefield 4, Crysis 3), sprawdzę temperatury i możliwości OC i któregoś dnia napiszę co i jak ;)

Link to post
Share on other sites

Hej jestem już po wstępnych testach RX470 od Sapphire i mogę powiedzieć tyle, że dobrze że nie wziąłem wersji od MSI ani od Gigabyte jak mi radzono na innym forum. Sapphire to wg mnie najlepszy obecnie niereferent na rynku. W spoczynku 25-28 stopni. W stresie nie przekracza 70. Większość nowszych gier bez problemu utrzymuje 50-60 klatek (grałem w The Division, Rainbow Six Siege, Battlefield 4, GTA V, Crysis 3) co prawda nie na max hiper ultra detalach, ale ta karta przecież nie jest do takich ustawień stworzona. Chłodzenie jest praktycznie niesłyszalne w spoczynku a w obciążeniu co prawda szumi, ale nie jest to szum nie do wytrzymania. Karty nie podkręcałem, nie zmieniałem napięć itp. Jeśli ktoś rozważa kupno RX470 to polecam się zastanowić nad Sapphire.

Link to post
Share on other sites

Dobra, mam pytanie co byście zrobili na moim miejscu. Obecnie mam MSI GTX 970 Gaming z ponad 2 letnią gwarancją, którego kupiłem w zastępstwie za Gigabyte R9 280X rev. 2, kiedy ten pojechał do serwisu na gwarancję. Dziś patrzę na status realizacji zgłoszenia i widzę, że wraca do mnie Gigabyte RX 480 G1 Gaming 8GB. No i pytanie, zostawić sobie GTX 970 czy RX 480? Procek i5-4670K @ 4,4GHz i zasilacz XFX Core 550W jakby kto pytał.

Link to post
Share on other sites

No właśnie zaznaczyłem, że mają odesłać do mnie, a tu takie cyrki. Najlepsze jest to, że paczka dotarła 27 września, a dopiero dziś zaktualizowali wpis i podali nr przesyłki... Tak czy siak bardzo mi sie nie spieszy, bo mam tego GTXa, ważne żeby do mnie dotarła z powrotem.

 

 

Jeszcze sie tak zastanawiam, może by tak tego RX 480 opylić jak do mnie dotrze i wziąć sobie MSI GTX 1060 Gaming X 6GB?

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Rx 480 nitro+ w drodze, nie chce poruszać kwestii co jest lepsze itd, zadecydowała cena (1k zł) i uszczuplenie budżetu na GPU, i teraz mam pytanie o OC i krzywą wentylatora, jak to ustawić żeby było szybciej a nie koniecznie dużo cieplej :D są jakieś ogólne presety? wiem że każda sztuka jest inna itd ale chyba można określić jakieś wartości do jakie każda powinna spokojnie osiągnąć? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...