Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

jeżeli to prawda to przywitam GTX 1070  :)

 

RX480 8GB jak rozumiem w tym teście bez OC jest słabsze jak 970 OC

 

RX480 8GB zobaczymy czy po OC wersje nie-referencyjne będą jak 980 czy też słabo będą się podkręcać i to klapa = kolejny rok albo i więcej stagnacji. No chyba że cena za te 8GB będzie 1100zł.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Czekałem na te testy z niecierpliwością i w tym momencie sam nie wiem co powiedzieć ze względu na bardzo niefortunny dobór kart. Ja rozumiem, że CDA to nie magazyn o sprzęcie, ale porównywanie do kart po OC nie daje nam dobrego rozeznania. Gdyby to były 980 oraz 390x (stock) byłoby miodzio gdyż wszyscy wierzą w właśnie taką wydajność i miałem nadzieję, że CDA to potwierdzi bądź temu zaprzeczy.

Edytowane przez vincentlaw
Link to post
Share on other sites

Ja tylko przypominam, że ten podkręcony GTX970 jest tak szybki (czasem 3-5% szybszy) jak stockowy GTX980. Miało być między GTX970 a 980, jest bliżej drugiego. Ja na razie jestem nastawiony optymistycznie, jedyne co mnie martwi to kiepskie OC, według tego co CDA mówi.

 

...może to faktycznie wina sterowników? W końcu karta była testowana 22.06.

 

@vincentlaw

Skoro mieszkasz we Wrocku to idź i ochrzań CDA za testy robione na łebkach. :D

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaczekajmy na testy nie-referentów RX480 OC i będzie można je porownać z 970 OC i 980 OC

 

nie jest tragicznie obecnie RX480 wygląda jak mówili jest pomiędzy 970 a 980, najważniejsze pytanie co z OC ?

 

Jeżeli będzie duże to 980 OC jest w zasięgu jeżeli małe to będzie to taki 970 po ultra OC = stock 980

 

Chyba jedanak 1070 będzie lepszym wyborem

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Zaczekajmy na testy nie-referentów RX480 OC i będzie można je porownać z 970 OC i 980 OC

 

nie jest tragicznie obecnie RX480 wygląda jak mówili jest pomiędzy 970 a 980, najważniejsze pytanie co z OC ?

 

Jeżeli będzie duże to 980 OC jest w zasięgu jeżeli małe to będzie to taki 970 po ultra OC = stock 980

 

Chyba jedanak 1070 będzie lepszym wyborem

Zależy jak patrzeć względem ceny . Gtx  około 2 tys. RX  będzie tańszy od niego przynajmniej 500 zł , więc różne pułapy  . Ja miałem zamiar wymienić R9 280x na Gtx 970 ale się wstrzymałem . Monitor FH więc myślę że bedzie szybszy od mojego 280x 

Link to post
Share on other sites

Wnioskując z tych testów, jeśli podkręcony GTX 970, ma jakieś 7 klatek więcej w grach, to oznacza że RX będzie miał wydajność właśnie 970 po OC, bo wątpie żeby kręcił się na tyle żeby przescignąć przewage tych 7 fps. No ale poczekamy na jeszcze inne testy.

Link to post
Share on other sites

NDA jest do północy? 

 

preordery w sklepie B&H

 

MSI RX 480 8GB 240$

XFX RX 480 8GB 285$

 

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1261970-REG/msi_radeon_rx_480_8g_rdn_rx_480_gddr5.html

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1261505-REG/xfx_force_rx480m8bfa6_radeon_rx_480_pcie.html

Edytowane przez mamucix
Link to post
Share on other sites

Jesli testy sie potwierdza, to takie troche nie wiadomo co, ten RX480... Ani cena nie jest znaczaco nizsza (pewnie ok 1100-1200 za wersje niereferencyjne), ani wydajnosciowo nie zaskakuje (+/- 5% vs GTX970). Taka karta na "teraz" w FHD, ktora za 6-12 miesiecy bedzie pewnie niedomagac w niektorych tytulach. Jedyne pocieszenie w tym, ze monitory z FreeSync sa stosunkowo tanie i to moze przesadzac na kozysc AMD jesli chodzi o budzetowe granie.

 

Inna kwestia - wszyscy patrza na liczbe klatek/s, wojne AMD vs NV itp., a nik nie zauwaza ze brak fajnych gier na rynku :)

Link to post
Share on other sites

Patrząc na ten test to stoimy w miejscu,wychodzi z rynku 970tka wchodzi na to miejsce rx 480 praktycznie....

Jakaś nadzieja jeszcze jest że może rx 470 dobrze się zaprezentuje w relacji cena/wydajność to bym rozważył zakup zamiast gtx 950/960.

Link to post
Share on other sites

Wyniki są zgodne z oczekiwaniami a CD Action zwyczajnie nie potrafi podkręcać, innym testerom jakoś udawało się podnieść zegar bez podnoszenia napięć o więcej niż te 5%.

Ale referenta nie warto raczej kupować, chyba że ktoś nie zamierza zbytnio podkręcać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No akurat, to nie jest roznica 3fps, bardziej 10 jak nie więcej. a to już sporo.

 

hmm ciężko z tym się zgodzić bo np między 20 a 30 widzę różnice ale nie widzę między 50 a 60 a te karty dają tyle klatek ile właśnie przy tym drugim porówaniu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...