Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Moim zdaniem w 15.7 juz mozna odczuc poprawie w kwestii "narzutów" na cpu/gpu. 

Nie ma się co oszukiwać ale w DX11 pod względem narzutu sterownika na procesor sterowniki leżą i to bardzo mocno. Widać, że coś próbują rzeźbić ale na cud bym nie liczył. Mam nadzieję, że pod DX12 wreszcie napiszą dobre sterowniki choć to co do tej pory wydawali nie napawa optymizmem a samo nisko poziomowe API nie rozwiąże problemów.

AMD w Mantle ma większy narzut na procesor niż Nv w DX11 ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

AMD w Mantle ma większy narzut na procesor niż Nv w DX11

Taa, o ile z resztą się zgadzam toś tu dowalił jak jakiś troll. :P

 

 

Moim zdaniem w 15.7 juz mozna odczuc poprawie

Tu owszem ale nie wszędzie, to zależne od gier i szału nie ma.

Link to post
Share on other sites

Taa, o ile z resztą się zgadzam toś tu dowalił jak jakiś troll. :P

Nic nie dowaliłem tylko takie są fakty. Niskopoziomowe API skutecznie poprawia działanie kart w miejscach procesorowych ale w dalszym ciągu narzut sterownika amd jest większy niż konkurencji w DX11 ;)

Link to post
Share on other sites

Wierz mi ale to nie chodzi o miejsce - to sam sterownik amd pod Mantle w dalszym ciągu ma większy narzut niż Nv pod DX11.

Sprawdzałem to w 2 grach (BF4 Multi, Thief) tylko, żeby to wykazać musisz zjechać z taktowaniem procesora. Ja do testu ustawiłem 2Ghz i przy takim taktowaniu sterownik AMD w mantle miał większy narzut niż sterownik nv w DX11 ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

przeczytałem chyba wszystkie recki premierowe FURY bez X-a karta jest udana wydajna troszkę więcej bierze W w porównaniu do 980 ale niestety źle została wyceniona i chyba wszystkie portale to potwierdzają a ja przyznaje im racje.

 

W niższej cenie dostaniemy GTX 980 autorskiego za ok 2200-2300zł a ten raczej bedzie co najmniej na poziomie FURY jak nie wyższym.... pozostaje czekać aż nowość stanieje do powiedzmy 2200zł bo cena za autorskie FURY 2600zl to przesada......

 

Ps przy cenie tej samej wybrałbym GTX 980 bo mam monitor FHD

 

http://techreport.com/r.x/radeon-r9-fury/value-fps.gif

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
recka fury

 

imo amd zrypało sprawę niby karta jest mniejsza (płytka laminatowa) ale żeby to schłodzić to trzeba kartę sztucznie przedłużyć wyjeżdżając poza laminat.

Weź pod uwagę to, że to chłodzenie musi odprowadzić ciepło z rdzenia i pamięci.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czesiu, którą wersję zamówiłeś?
 

Nie ma jeszcze tej którą chcę zamówić, myślę o MSI bo ta 390tka co mam ma lepsze chłodzenie niż to co miał Strix, więc muszę się zastanowić. Wezmę tą co ma najlepsze komponenty i tą do której będą bloki od EK Water Blocks. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...