Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Już to robiłem wczesniej nie przeszedłem tej windowsowej klasyfikacji wydajności.

Odpale 3dmarka zobaczę czy przejdzie

3dmark nie odpala jakiś błąd wywala


To chyba nie jest wina sterownika 3dmark nie odpala a OCCT na teście gpu odrazu czarny ekran i tylko reset pomaga.

Zepsuta

Rozwiązane jak narazie, żle usunięte sterowniki.

Edytowane przez poncjusz
Link to post
Share on other sites

 

To nowe video tego kolesia co pisalem wczesniej ze troche sie gubi w temacie. Teraz twierdzi ze prawdopodobnie Vram na Fury X sie dodaje  :roll: . Mialem tak wiele razy z radeonami w crossfire lub dwurdzeniowymi kartami ze programy monitorujace tak pokazywaly, co nie znaczy ze mamy dwa razy wiecej pamieci. 

 

Poza tym porownanie z dwoma referencyjnymi GTX 980ti na stokowych zegarach pewnie wygladalo by inaczej. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Może i się stackuje (dodaje), ale na pewno nie przy DX8, 9, 10, 11 :)


http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-strix-radeon-r9-fury-karta-directcu-iii-przedsprzedaz.html


http://www.techpowerup.com/214085/amd-radeon-r9-fury-specifications-leaked.html

 

 

http://www.techpowerup.com/img/15-07-06/24a.jpg

Edytowane przez szafirotron
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jaki model konkretnie polecacie z R9 390 i jeżeli jak ktoś ma niech podzieli się opinią jak się kręcą ?

 

Kręcą się raczej przeciętnie, ale nawet takie OC daje niezłego kopa, niewielka zmiana taktowań a można zyskać więcej niż podkręcając gtxa o te 200.

W dodatku są dość ciepłe, ale chłodzenie od MSI jest tak ciche że nawet przy 70% obrotów jej nie słychać.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Proponuję nie brać czesia na poważnie. Kupił 390 i już po lekkim OC bije 970, 980 i równa się z 980 Ti. Temperatury ma poniżej zera, a wentyle to odłączył, bo karta jest taka chłodna.

 

To jest ograniczony fanboy. Zamiast jako były posiadacz 970 napisać coś ciekawego, będzie opowiadać bajki.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

@up, wiesz, że 390x i 390 to inne karty ?

 

 

Temat w miarę świeży, "Hawaii bios reader"

http://www.overclock.net/t/1561372/290-290x-bios-editing

z wiadomych powodów na biosach 390 i 390x też działa ;)

 

Miłej zabawy :)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Ja nie wierzyć w takie bajki, chyba, że przy 100% ma 1200 obr/min

Nie, nie  żartuję w porównaniu do Asusa te wentyle są nadzwyczajnie ciche.

70% na budziku a ich nawet nie słychać, mogę tobie nawet nagrać jak pracują jeżeli masz wątpliwości.

 

To jest ograniczony fanboy. Zamiast jako były posiadacz 970 napisać coś ciekawego, będzie opowiadać bajki.

 

Co miałbym napisać ciekawego o 970tce? 

Pierwsza zauważalna zmiana to brak mikroprzycięć i znacznie wyższa płynność animacji w grach takich jak Wiedźmin 3 czy Battlefield 4.

Temperatury to pikuś, działa ta technologia półpasywna w trybie Idle karta ma 60C podczas pracy koło 74C całkowicie do przyjęcia. (bez oc)

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kręcą się raczej przeciętnie, ale nawet takie OC daje niezłego kopa, niewielka zmiana taktowań a można zyskać więcej niż podkręcając gtxa o te 200.

W dodatku są dość ciepłe, ale chłodzenie od MSI jest tak ciche że nawet przy 70% obrotów jej nie słychać.

No patrz, ja mam 970tke i nie mam mikroprzycięć może jakaś sztuka dobra ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...