Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Trochę nie rozumiem tego całego zgiełku związanego z tym, która z firm ma lepszą bądź gorszą sprzedaż.

Wiara części osób w istnienie konkurencji pomiędzy AMD i Intelem jest dla mnie niezrozumiała. Te firmy tworzą duopol i współpracują ze sobą, m.in w dziedzinie patentów.

Nie wierzę, żeby takiej współpracy nie realizowały również na płaszczyźnie cenowej.

 

Obie firmy mają siedzibę w USA i obie dostarczają technologię dla wojska. Rząd tego kraju nie dopuści do upadku jednej z tych firm bo drugą musiałby podzielić, żeby stworzyć pozory konkurencji - jak kiedyś Standard Oil.

 

Żyjemy w czasach ukrytego monopolu współpracujących (tajnie i jawnie) ze sobą korporacji. Wybijcie sobie z głowy, że któraś z amerykańskich firm zacznie nagle robić produkty dla Kowalskiego w cenie uzasadnionej realnymi kosztami. Spójrzcie na cenę Coca-Coli czy Pepsi i zastanówcie się jak one się mają do kosztów ich produkcji/dystrybucji.

To przykład kolejnych dwóch firm pozornie ze sobą konkurujących :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Gtx 980 też ma 2x 8 pin. Takie biadiolnie bez sensu

Dokladnie . Co z tego ze Nvidia ma w ofercie lepsze karty, ale wystarczy popatrzec co kto ma na forum. W wiekszosci max GTX 970 lub nizej. Jechanie po AMD ze "odgrzewaja kotlety" podajac Tytana X za przyklad jak to Nvidia jest super to jak chwalenie sie sasiada Mercedesem . Malo kogo jest  stac na Tytana X lub nawet na GTX 980. 

Jak ktos przejmuje sie zuzyciem energi nawet nie majac pojecia ile to tak naprawde wiecej kosztuje i wydzielanym cieplem to nie jest poprostu odpowiednim klientem na GPU z wyzszej polki. Moze czas zmienic obudowe z SilentumPC Brutus na cos lepszego. 

 Dla mnie wazniejsza jest cena/wydajnosc niz wydajnosc i 5 zl wiecej na miesiac za prad. 

AMD nie wiedzie sie dobrze bo nie potrafia tak wyciskac kasy ze swoich wiernych klientow jak Nvidia. GTX 980 byl nawet minimalnie wolniejszy w momencie premiery od wyzej kreconych fabrycznie GTX 780ti. 

HBM, Mantle-DX12 to zasluga AMD to najwazniejsze obecnie nowosci dla graczy. Bez mantle nie bylo by DX12 wystarczy poczytac. A co robi Nvidia, kupuje sobie kolejne gry zeby to u nich dzialaly lepiej. Mantle jest za darmo ogolno dostepne ,ale nie wypalilo bo Nvidia sabotuje AMD i nas jako klientow. 

Nie rozumiem tych wszystkich "zadowolonych" posiadaczy GTX 970 z piszczacymi cewkami , niepelna specyfikacja, brakiem mozliwosci zrobienia poprawnie dzialajacego SLI z powodu podzielonej pamieci, zachwalajocymi tryb pasywny gdzie karta w spoczynku ma ponad 50 stopni. Ok karta jest ogilnie chlodna , fakt i potrzebuje mniej pradu, ale nikt nie komentuje skoku zuzycia energi przy podkrecaniu Tytana X w porownaniu do skoku wydajnosci. 

Mialem GTX 780ti GHZ , swietny produkt, krecil sie nawet 1400Mhz na rdzeniu w benchmarkach (na powietrzu) w grach ponad 1350Mhz , ale kupilem w normalnej cenie przy premierze Maxwelli , co z tego jak z kazdymi sterownikami widac bylo jak Nvidia stara sie przyhamowac ta karte. Niektorzy zachowuja sie jakby byli udzialowcami Nvidi .Dziwny jest czasem ten brak szacynku do ciezko zarobionych wlasnych pieniedzy. Chyba ze placi tata z mama to nie boli , mozna wtedy sie wyproznic na forum jakie to grzalki i kotlety. Pozdr. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A ja tam jestem zadowolony z gtx 970 msi .Bo mam i wydajnośc i cisze co u amd obecnie nie wystepuje . Wiec kazdy twój argument jest nieco naciagany  :P

Jakoś nie zamierzam sobie zmieniac jej az do 16nm w zaleznosci co bedzie lepsze albo geforce albo radeon

Link to post
Share on other sites

 

 

A ja tam jestem zadowolony z gtx 970 msi .Bo mam i wydajnośc i cisze co u amd obecnie nie wystepuje . Wiec kazdy twój argument jest nieco naciagany  Jakoś nie zamierzam sobie zmieniac jej az do 16nm w zaleznosci co bedzie lepsze albo geforce albo radeon

 

Z toba nie chce mi sie i nie bede gadac...   :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...