Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Człowiek myśli, że wyciągnęli (AMD) wnioski z przeszłości, a tu stare błędy. Zobaczymy, może rzeczywiście taka modernizacja będzie coś wnosiła, jednak obecnie rynek najbardziej potrzebuje konkurencji dla 70/80/80 Ti.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, przedział w okolicach 1500 zł cieszy się ogromną popularnością. W poprzedniej serii na tym pułapie miałeś x70, a teraz masz x60. Gdyby AMD miało czym konkurować, to sam bym pewnie oszczędził kilka "stów".

Link to post
Share on other sites

I jak się sprawuje freesync?

Tak samo jak G-Sync czyli dobrze :D 

FS działa w zakresie 30-90hz i do gier w 1440p to rozwiązanie jest idealne. Obawiałem się trochę zbyt małej mocy RX 480 8GB no bo 1440p to jednak sporo większa rozdzielczość od 1080p jednak byłem bardzo zaskoczony jak dobrze sobie radzi RX 480 w tej rozdzielczości.

W grach online typu BF1,BF4 mam ustawione prawie najniższe detale i 144Hz bo tyle obsługuje monitor. Zestaw bez problemu utrzymuje 144kl/s oczywiście przy odpowiednio ściętych detalach ale w mutli zawsze obcinam oczojebne detale na rzecz poprawy widoczności ;).

W grach typu W3, Assasins, Deus, Hitman, Tomb Radier, ustawiam detale tak aby mieć ~45k/s + FreeSync i obraz jest idealnie płynny. Z reguły cięcia grafiki są kosmetyczne a wydajność potrafi iść sporo w górę.

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli to, że jeśli ktoś chce się cieszyć płynną rozgrywką tak jak w przypadku @DjXbeat, nie musi kupować droższej konkurencji, póki Vega nie ujrzała światła dziennego. Osobiście mam monitor z FreeSync i w niektórych tytułach, które ogrywam, przyjemniejszy dla oka był obraz FreeSync+RX480 niż na 1070tce bez żadnych podobnych technologii. Mimo to największy nacisk był na jak najwyższy poziom rozgrywki w WoWie, to padło na zielonych.

 

@up

Też  :rotfl: .

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam monitor z FreeSync i w niektórych tytułach, które ogrywam, przyjemniejszy dla oka był obraz FreeSync+RX480 niż na 1070tce bez żadnych podobnych technologii.

Wszystko zależy od monitora.

Mając w posiadaniu monitor np. 144Hz możesz w grach ustawić sobie detale i zmniejszyć odświeżanie do 90Hz i jednak w takiej sytuacji płynność na GTX1070 będzie wyraźnie lepsza niż niska wydajność + Freesync.

Tylko trzeba pamiętać, żeby ustawić tak detale aby utrzymać te 90kl/s ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...