Skocz do zawartości

Monitor do 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez finalozzy,

Recommended Posts

Witam. Z góry przepraszam, za kolejny podobny i za pewne nudny post ale musze do poniedziałku wybrać nowy monitor. Zapoznałem się z poradnikami na stronie ale te zamiast mi pomóc chyba tylko sprawiły, iż czuje się bardziej zagubiony.

Otóż potrzebuję monitora 23 lub 24 cale. Przeznaczenie sprzętu to: oglądanie filmów, gry, praca biurowa (w tej kolejności). Mój sprzęt to:
Geforce GTX 650Ti
Intel core i7-3770 3.4GHz
8gb RAM

Oświetlenie w pokoju jest dosyć słabe (stara lampka, która swoją droga powinienem wyrzucić) ale to przejściowa sprawa. Proszę o jakieś sugestie, przejrzałem wszystkie monitory z przedziału 700-900 i niestety chyba mam za duży wybór aby podjąć racjonalną decyzje (jedynie LG mi całkowicie nie pasuje ale jestem po prostu zrażony do samej firmy).

 

PS. O ile mnie żona nie zatłucze to planuję trochę zainwestować w lepszą grafikę i / lub procesor więc chciałbym aby monitor był raczej przyszłościowym zakupem. Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

HP LP do multimediów, niee - ma tak rozwiązany overdrive, że ciężko mu z ruchomymi obrazkami

U2410 niezły, ale IMO już lepiej wziąć nowy U2413 (potaniał ostatnio plus nie ma tych - nieszczęsnych - W-LED'ów) natomiast szeroki gamut niekoniecznie musi każdemu pasować

 

U2412M też niezły (choć nie ta półka co powyższe), tylko z kolei migocze

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie cenne uwagi, przypominam, iż monitor musi sprawdzać się do zarówno filmów jak i gier.

Narazie widzę to tak

BL2410PT - dobra cena i ogólnie mi się podoba chociaż komentarz gloryseekera mnie trochę zmartwił

HP 24'' LP2475 jakoś mnie nie przekonywuje

Dell 2410u -za drogi, niestety

Dell U2413-jw

Dell U2412M-tu cena mieści się w moich możliwościach.

 

Czyli jak na tą chwilę mam 2 możliwości U2412M lub BL2410PT. Czas mam do niedzieli (w pon musze oddac swój monitor wiec i tak bede 1-2 bez niczego). Czy ktoś chciałby coś dodać?

Link to post
Share on other sites

poczytaj trochę, jak nie chcesz całości to chociaż o cechach zastosowanych w nich paneli i podświetleniu, BL2410PT jest na AMVA (16:9) i PWM W-LED (jest wersja flicker-free), U2412M na e-IPS (16:10) i PWM W-LED

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Bardzo przepraszam o wskrzeszanie tego tematu ale w życiu dziwnie sie układa. Już miałem kupować nowy monitor kiedy zostałem poproszony o pożycznie pieniedzy przyjacielowi i coż odmówić nie mogłem...tak więc perspektywna kupna została odstawiona w czasie.. Dodatkowo przed wczoraj się ożeniłem :) no i nakłoniłem moją kochana na nowy monitor, z tym, że tym razm dysponuję kwotą 1500zł (+-200zł). Dodatkowo planuję zmienić kartę graficzną (najprawdopodbniej na) nvidia gtx 970. Czy mogę prosić o rekomendacje w nowym przedziale cenowym? W dalszym ciągu chodzi o monitor 24 (lub 25) cali.

Link to post
Share on other sites

Sporo ludzi chwali Eizo FS2434 do gier kosztuje 1250zł .
Ja miałem okazje sprawdzić i powiem że nie widzę coś niesamowitego w nim aby chwalić sie takim monitorem , nie widziałem różnicy eizo a moim Benq Gw2460hm , chyba że miał źle ustawiony monitor lub coś nie wiem.
Jest jeszcze tanszy monitor Dell u2414H w cenie 870zł lecz sporo ludzi narzeka na srebrzenie, sporo wadliwych.

Link to post
Share on other sites

Również mam zamiar kupić w podobnym przedziale cenowym i dla mnie priorytetem jest aby nie był męczący dla wzroku przy przeglądaniu stron i pracy z tekstem co stanowi około 70% mojego użytkowania monitora a reszta to filmy i gry. Z tego co dotąd wyczytałem to warto od razu skierować swoją uwagę tylko na eizo   min mojego jak dotąd faworyta ale 23 -  ev2336w,który według wielu opinii jest bardzo przyjazny dla oczu a z 24 również dobrze pod tym względem i nie tylko oceniany to - ev2450. Pamiętaj tylko aby zamawiać przez internet bo w przypadku otrzymania kiepskiego egzemplarza z np dużymi wadami podświetlania możesz do 14 dni zwrócić.   

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...