Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiadomo że Radeony gorzej niż Geforce współpracują z prockami FX i nie potrafią wydobyć z nich całej mocy ale 40% użycia CPU przy tak mocnej karcie to dziwne. Napisz w jakie gry grasz i na jakich detalach i rozdzielczości. Napisz też jakie masz użycie GPU podczas grania. Jeśli grasz w jakiejś ogromnej rozdzielczości większej niż HD to karta nie wyrabia i proc się nudzi.


"Co mogę zrobić z tym fantem?"

Uruchom grę na niskich detalach i rozdzielczości 600X800 wtedy to karta powinna się nudzić a proc na 100%.

Link to post
Share on other sites

A może po prostu masz włączony Vsync i zamiast wyświetlać 100-150klatek wyświetla 60 bo więcej nie potrzeba i w ten sposób ogranicza użycie procka (np do 40%)  i karty.


Bichits poczytaj sobie http://pclab.pl/art57842.html

W podsumowaniu pisze "Jeśli masz któryś z procesorów AMD FX, to tym bardziej powinieneś kupić kartę Nvidii. AMD musi popracować nad swoimi sterownikami, by te lepiej wykorzystywały nowoczesne, często wielowątkowe CPU."

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiadomo że Radeony gorzej niż Geforce współpracują z prockami FX i nie potrafią wydobyć z nich całej mocy
Wiadomo ??? Ja nic takiego nie wiedziałem - rozumiem że robiłeś masę testów itd. czy może przeczytałeś gdzieś coś i teraz powielasz te bzdury  :?:

A autor wypadałoby jakby podał więcej szczegółów - jakie gry, przede wszystkim jaka rozdzielczość itd.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

A może po prostu masz włączony Vsync i zamiast wyświetlać 100-150klatek wyświetla 60 bo więcej nie potrzeba i w ten sposób ogranicza użycie procka (np do 40%) i karty.

Vsync ogranicza uzycie gpu a nie cpu  . Na gt 610 czy gtx 980 uzycie cpu powinno być to samo . A uzycie cpu w menadzer win czy czy jakimś inym programie co to mierzy nie ma nic wspólnego  z iloscią klatek . Fx jest do i5 cienki i tyle

Link to post
Share on other sites

Niuniek7 jeśli gdy proc działa na 100% i karta też na 100% i mamy powiedzmy 150klatek i włączamy Vsync to klatki spadają do powiedzmy 60 to cały komp działa na mniejszych obrotach a nie tylko karta. Widzę to u siebie po użyciu CPU i jego temperaturze po włączeniu Vsync.

Link to post
Share on other sites

Ja w ogóle nie wiem czym tu się martwić. Mi biedna Celinka zaiwania po 80-90% w grach i żyję ;). Czyżbyś Autorze odczuwał jakiś spadek FPS z tytułu zużycia CPU nieprzekraczającego 40%?

 

Problem jest i to wieki :P W dowolnej grze mam ok 30 FPSów i mogę równiedobrze dezaktywować 4 rdzenie i jest to samo nic się nie różni od pracy na 8 tylko 4 sa wtedy bardziej wykożystywane...

 

tu nagrałem to na COD 

https://www.youtube.com/watch?v=SEZlNfqPO7o

 

Ta sama sytuacja jest na crysisie 3 i wolfensteinie, zainstalowałem win 8 na 2 partycji i TO SAMO :( juz nie wiem co robić....

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7
W dowolnej grze mam ok 30 FPSów

i to nie jest normalna sytuacja bo to ze fx cienki przy takim i5 to normalne ale ten cpu tez potrafi wyswietlić wiecej niz 30 w wielu grach . Jest taki coś jak 3dmark to sobie sprawdz czy masz wynik w normie  . Lub zjedz z detali bo ty moze sobie tam ustawiasz  ultra i aax8

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Zmianiłem COD wszystko na low i różnica była małutka i jak wyjaśnić to, że na 4 nieaktywnych rdzeniach jest to samo wiec skoro CPU jest za słaby to dlaczego nie jest nawet w pełni wykorzystany?

Zaraz zobaczę jakiś benchmark

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

1080p oczywiście ale ludzie, przecież ten procesor musi wystarczyć do tej gry anawet jeśli nie to nadal coś tu jest nie tak skoro po wyłączeniu 4 rdzeni jest dokładnie taka sama wydajność... To równie dobrze można by używać phenoma x4 i po co byłyby x8?

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

PC LAB ma jakieś wyssane z palca artykuły IMO


Jedyne co mi przychodzi na myśl to throttling, bardzo powszechne zjawisko w przypadku FXów. Ale to są tylko moje domysły i nie wiem, na ile może to być prawdziwe.

Na czym to polega? Nie spodkalem się z takim określeniem :( Chodzi o przegrzewanie? bo jeśli tak bo odpada temp. są OK


3D mark http://www.3dmark.com/3dm/4680915

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Throttling to jest zwalnianie procesora w związku z temperaturą. Z tym że nie musi Ci się gotować procesor a na przykład sekcja zasilania na płycie głównej. Jest to taka moja luźna hipoteza, ale sprawdź, czy nie parzą radiatorki na płycie ;).

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...