Skocz do zawartości

Tablet do ok. 1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kapitantaito,

Recommended Posts

Witam,

 

Właśnie zastanawiam się nad zakupem nowego tabletu. Tutaj macie moje wymagania:

  • mój budżet :1500zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu :Sklep, allegro obojętnie
  • nówka czy używka :raczej nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza :8-10cali
  • preferowany system mobilny :Android czytałem, że dobry jest też Win 8, ale jak już to potrzebowałbym solidnych argumentów dlaczego nie android.
  • do czego będę używać urządzenia :Gry, przeglądanie internetu, trochę office'a ew. filmy         (głownie na youtube)
  • moje najważniejsze wymagania :gdyby tablet zawierał w sobie rysik byłbym zadowolony
  • rodzaj połączenia z internetem : Wifi, ew. 3G

 

Zastanawiałem się nad Nvidia Shield Tablet: szybki procesor oraz dobra grafika, wydajny i te aplikacje Nvidi (gamestream i Grid), ale zmartwił mnie informacje o słabym wifi , pękające obudowy, (ale z tego co zrozumiałem to wada danej partii) czy informacje o wysokich temperaturach przy dłuższym używaniu. Jeżeli ktoś miał dłuższą styczność z tym tabletem proszę o jakieś informacje głownie co do tego wifi. Przyzna szczerze, że nie zastanawiałem się nad innymi tabletami. Myślę, że podałem wszystkie potrzebne informacje. Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania postaram się jak najszybciej udzielić wam informacji.

Link to post
Share on other sites

Za 1600 masz genialnego Samsunga Tab S 8.4 cala albo Sony Xperia Z2 Tablet. Nieco taniej dostępny jest Samsung Galaxy Tab PRO 8.4. Jeśli szukasz niezłej wydajności przy długim czasie działania systemu, możesz wziąć Lenovo Yoga Tab HD+ - świetna bateria, FullHD, podzespoły wystarczające do komfortowej pracy.

 

Z Shieldem nie miałem styczności, ale ponoć bardzo dobry.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Służę :

 

Windows 8.1 - działa SZYBCIEJ niż Android  :) - udowiodniono to - na Atomach Bay Trail Win 8.1 działa płynnie  -  a Android dalej laguje  :)

 

Kupując takiego na przykład Dell Venue 8 Pro, Acer Switch 10, Asus T100, Lenovo MIIX 2 - z Windows 8.1 dostajesz pełną wersję MS Office 2013 Home & Student  :) - a z Androidem NIE.

 

Każda strona, film, serial nieważne jak zakodowana ZAWSZE dziala, zawsze, w najgorszym razie pobierzesz paczkę kodeków i już. To samo dotyczy napisów - nie ma żadnych problemów - nawet z "ukochanymi" przez miłosników Anime formatami ASS czy SSA.

 

Strony - Flash, SilverLight - dowolny streaming, kodowanie - wszystko działa - na Androidzie NIE. :)

 

Po podłączeniu Myszy, Klawiatrury, Monitora - Masz zwykły, komputer biurowy. Na Androidzie nie.

 

Wszystko działa - każdy modem, drukarka, skaner, kasa fiskalna, kolorymetr, programator, system ERT, CRM.

 

I NAJWAŻNIEJSZE - pobierzesz sobie Andy the Android Emulator czy BlueStacks - i Masz Androida :) - niesty na Androida NIE wymyślono jeszcze emulatora Windows :)

 

Moje propozycje :

 

8 cali - Dell Venue 8 Pro - poniżej 1000 zł.

 

10 cali : Lenovo MIIX 2 - ekran Full HD - ale ma specyficzny sposób dokowania klawiatury - bo w zestawie jest klawiatura  :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź  ;) Właśnie takich argumentów potrzebowałem i coraz bardziej przekonuje się do windows'a. Przy okazji nasunęły mi się pytania: Czy po ten Android w windows'ie będzie w pełni funkcjonalny(google play itp.). I jak sam windows stoi z aplikacjami? Oraz ten Pakiet Office będzie działał na wszystkich moich sprzętach tak?

Edytowane przez DarkSky
Link to post
Share on other sites

Pewnie jak virtual machine więc nie licz na używalność.
Też długo się zastanawiałem nad tabletem- Windows czy Android. I teraz już wiem.Tylko Android a dlaczego juz piszę.
Najważniejszą rzeczą jaką musisz określić przed wyborem systemu to jest to, do czego potrzebujesz tablet.Bo jeśli ma on 
Ci całkowicie zastąpić komputer to zgadzam się- tablet z Windowsem się do tego bardziej nada.Tak jak kolega Ravir pisze- zrobisz na nim wszystko- masz pełnego Office, podłączysz klawę, myszkę drukarkę (akurat Android też sobie z tym radzi bez problemu ale nie teraz o tym).
Tylko właśnie czy tablet jest stworzony do takich zadań? Jaki przyjemność jest z pisania większych rzeczy czy robienia prezentacji na tak małym ekranie bez pełnowymiarowej myszki, klawy, monitora? Jaki jest sens robienia z urządzenia mobilnego-stacjonarnym? Sto razy lepiej i szybciej zrobisz to na zwykłym laptopie/PC.
Ideą która przyświeca urządzeniom typu tablet jest przede wszystkim mobilność, szybkie bezproblemowo wykonanie danych zadań a nie normalna długotrwała praca na nich.
Ja studiuje na politechnice.Tablet potrzebny mi jest głównie do ebooków (dużo podręczników mam w formie skanów), aplikacji matematycznych typu Wolfram Alpha, do nawigacji, do przeglądania neta, do filmów jak wracam parę h do domu i żeby od czasu do czasu zabić nude jakąś głupią gierką typu Angry Birds. I wiem że na androidzie mam dobre Apki do wszystkiego czego mi trzeba (czytnik-Moon Reader itd).
Na Windowsa nie oszukujmy się, programów przystosowanych do jest jak na lekarstwo. Bo sam Windows jest przystosowany przez Metro, tu się zgadzam ale programy nie.

A jeśli naprawdę potrzebuję zrobić coś na tablecie w terenie i potrzebny mi Windows to odpalam  TeamViewer i moc obliczeniową blaszaka ma przed sobą.
A druga sprawa to ile sam Windows zajmuję miejsca na dysku.Przy nie wielkich pojemnościach jaką oferują tablety, miejsce się szybko skończy.A wiadomo Windows z czasem puchnie. I co z tego że mam pełnego Windowsa na tablecie i mogę sobie zainstalować dowolny program/grę skoro zajmują dużo  miejsca bo przy ich tworzeniu nikt nie przejmuje się ich rozmiarem skoro dyski 1 TB w kompach to standard.

Więc podsumowując jak ktoś mądry napisał w komentarzu który przeczytałem pod jednym z artykułów- tablety z Windowsem to takie małe komputerki I największą wadą tych tabletów jest właśnie to że są takimi małymi komputerkami. Coś co jest do wszystkiego jest jednocześnie do niczego

PS.Średnio orientuje się w apkach an Windowsa.Istnieje jakąś sensowną nawigacja na tablety z Windowsem? Typu Sygic, TomTom, Automapa, Locus ? 

Link to post
Share on other sites

Programów dotykowych jest dużo - bardzo dużo - sam używam tabletu z Windows od Grudnia 2013 - i absolutnie każdy program z Androida znalazłem na Windows.

 

Gry - jest masa - co więcej - sporo gier "pulpitowych" doskonale się sprawdza na ekranie dotykowym, zwłaszcza "casualowe" pozycje typu HOPA czy Point&Click.

 

Nawigacje - choć by AutoMapa - KAŻDY większy producent nawigacji ma ją na Windows. I często maja znacznie więcej funkcji i możliwości niż na telefonach / PDA.

 

Proponowany Dell Venue 8 Pro -ma 64 GB Pamięci. I nie puchnie :) - jak instalujemy dużo to Android tez puchnie. tyle, że w przeciwnieństwie do Androida po roku mój Dell Venue 11 pro nadal działa PŁYNNIE - a tablety z Androidem nie.

 

Czytniki - na Windows mamy ich dużo, znacznie więcej niż na Androidzie.

 

Na koniec : mamy Windows z klawiaturą, 10 cali np. taki Lenovo MIIX 2 - mamy netbooka - po odłączeniu klawiatury mamy tablet, z pełnym MS Office. A  w przypadku Androida i tak zwykle musimy mieć laptopa. Róznica jest taka, że mają Windows zrobimy to samo co na Androidzie + to co na Windows. Odwrotnie nie.

 

No i kupując Androida jesteśmy dymani :) jak owieczki przez pastuszka - Windows ma wsparcie do kiedy? 2020 - 2025 ? A Android? dwa lata? Czy krócej :)

 

Miałem tablet z Androidem i po zakupie tabletu z Windows - robię to samo co na Androidzie, a do tego zrezygnowałem z Laptopa.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Widzę Ravir że jesteś albo zbyt zauroczony swoim tabletem z M$ albo masz małe rozeznanie.
Chcąc nie chcąc musisz przyjąć jeden fakt- aplikacji na Windows Phone/8.1 przystosowanych stricte do urządzeń dotykowych  jest nieporównywalnie mało  porównaniem do Androida.
Wiadomo nie zawsze się liczy ilość ale jakość. W jednym sklepie jak i w drugim jest dużo śmieciowych aplikacji. W Windows Store jest ich oczywiście mniej z prostego względu-aplikacji sumarycznie jest też mniej.

I prosty przykład z nawigacjami to pokazuje. Automapa to chyba jedyna rozsądna nawigacja dostępna na tą platformę. Ten system jest na razie zbyt niszowy by duży producenci się nim interesowali. Doskonałym przykładem jest TomTom- na iOS i Andka jest a na Windowsa? Wymień mi proszę jeszcze chociaż 3 dużych producentów co mają nawigacje również dla windowsa.Skoro jak twierdzisz "KAŻDY większy producent nawigacji ma ją na Windows" nie będzie to problemem.

W android masz tą zaletę że każda apka ma minimum parę dobrych alternatyw i tysiąc śmieciowych. A na Windowsa rzadko masz wybór.
I gadanie że Windows nie puchnie to tabletach to zwykłe kłamstwo. Przeciętny Windows puchnie i nic z tym nie zrobisz niż tylko reinstalka (lub opcja odśwież w 8.1) co jakiś czas.Wiadomo świadomy użytkownik umie tak z niego korzystać żeby śmigał długo bez reinstalki ale mówimy teraz o przeciętnym użytkowniku dla którego ilość pamięci RAM w grafice jest wyznacznikiem jej wydajnośc.I to że aplikacje na Windowsa są bardziej rozbudowane to pierwsze słyszę. To że na Windows phone wychodzą często okrojone wersje to tak ale w drugą stronę to nigdy.Może jakiś przykład konkretny podasz?

I kolejny raz chcę ci podkreślić to czego został stworzony tablet-jest to urządzenie stworzone głownie do użytku 
mobilnego więc przestań ciągle wyskakiwać z tą klawą i myszką.
To dłuższej pracy zawsze wybiorę PC- tu wchodzi w grę tzw. ergonomia pracy ale akurat tego dużo osób nie rozumie bo nie widzą różnicy w pracy na kanapie przy ławie przy laptopie vs przy biurku, na wygodnym fotelu, pełnowymiarową myszką, klawą i monitorem.

A kto kogo dyma to dyma.Kompletnie mylisz kompletnie dwa rodzaje wsparcia. przeciętny tablet dostanie nowe wersje androida ZA DARMO które wyjdą w ciągu dwóch lat od jego premiery a jak to jest z windowsami? Ile musieli zapłacić użytkownicy 7 oby dostać 8? Odkładasz już kasę na aktualizacje do 10??

A co w przypadku gdy na androidzie skończy się wsparcie producenta? Przechodzisz na wsparcie ze strony XDA. W Windowsie masz tylko dwie opcje- albo piracisz nowego windowsa albo wykładasz kasę.

I jeszcze raz powtórzę bo chyba nie przeczytałeś w moim poście wyżej- jeśli chcesz całkowicie przerzucić się tylko na tablet to może Windows jest lepszym wyborem ale jeśli nie to Andek.

Każdy oczywiście wybierze to co mu bardziej odpowiada i przeważnie jak już kupi to będzie bronił i uważał że tylko jego decyzja to jedyny słuszny wybór.

Jak teraz sobie na końcu czytam Twoje posty to gadasz o tym  Windowsie jakby Ci M$ płacił za jego promowanie.




A co do Shielda vs Tab S 8.4 to jedyną zaletąSamsunga  jak dla mnie jest Amoled. Shield w tym miesiącu ma mieć Lolipopa, rysik, mega wydajny porcek i grafa,  czysty mega szybki Andek. LagWiz w Samsungu, wyższa cena jak dla mnie deklasują Samsunga.

Aktualnie nie mam żadnego. Już miałem kupować Shielda ale stwierdziłem że poczekam jeszcze trochę by zobaczyć co pokaże Google ale jednak Nexus 9 jest jak dla mnie za drogi, zbyt kwadratowy i nie ma microSD co dla mnie w tablecie to podstawa. No i niestety kasą mi się trochę rozeszła :) ale pod koniec miesiąca szykuje się na przypływ gotówki i biorę Shielda z LTE i coverem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ile Tobie Gugiel płaci za promowanie Lag / Slowdroida ? :) :)

 

Zacznijmy od wsparcia : Windows 7 nadal otrzymuje poprawki, a pochodzi z 2009 roku - czy Android 1.6 z 2010 dalej otrzymuje poprawki? 

Co więcej Win7 jeszcze ładnych parę lat będzie je dostawał - a to 5 letni system. Windows 8 zaś do 2020 roku.

I tu pada TYPOWE stwierdzenie fanatyków Androida - IDŹ NA .... tu wstawić  : XDA, Android.com itp - i pobierz sobie.

A dlaczego mam używac niepewnych, nie sprawdzonych i nie oficjalnych rzeczy? System ma byc aktualizowany - przynajmniej w minimalnym stopniu. To psi obowiazek producenta. Tymczasem kazdy cieszy się jak głupi, ze po roku musi szykać gdzieś porawek - które powinien mieć bez żadnej łaski.

 

Przglądanie Internetu - podobno najwazniejsza rzecz : połowa pytań na forach Androidowych to problemy z Flash'em - na Win ich nie ma, ze streamingiem audio / video. Na Win ich nie ma.

 

Filmy i seriale - na tabletowo.pl mamy recenzje tabletów - i absolutnie kazdy tablet z Androidem ma problemy, a to w którymś formacie nie ma dźwięku, a to nie dekoduje obrazu, a to nie czyta napisów czy innych ścierzek (jak mamy kilka ścierzek audio w pliku) - DZIWNYM trafem jak recenzują tablet z Windows wszystko działa.

 

Juz te problemy sa bardzo dziwne - tablet do "rozrywki" mający problemy ze stronami i filmami? Bez jaj.

 

Autor napisał : Gry, przeglądanie internetu, trochę office'a ew. filmy (głownie na youtube) 

 

Przeglądanie Internetu - Android problemy a Win 8.1 nie, OFFICE Android nie daje NIC, tablet z Windows to pełna wersja MS Office 2013 - warta osobno jakieś 400 zl, Filmy - YT na obu działa - OK - ALE - "zwykłe" filmy i seriale juz nie, Android ma problemy, Windows?

 

Gry - jest ich pod Windows ponad 100000 - w tym cała masa dotykowych - sam sporo gram na Venue 11 Pro i nie mam problemów z garmi. Co więcej zawsze mogę wrócić do klasyki.

 

Na koniec - Dell Venue 8 Pro i FarCry & Crysis Warhead - ciekawe czy Android tak potrafi :)

 

Link to post
Share on other sites

Ciągle  w kolko powtarzasz te same frazesy i jak proszę o jakieś konkrety to cisza.. Dla mnie  żadna przyjemnością nie byłoby granie w FarCry czy Crysis na czymś takim małym. Grę ledwo ciągnie na 20fps ale i tak dla wielu to wystarczy do podniety, żeby móc powiedzieć żę mu FarCry idzie na tablecie <facepalm>
Co do flasha- to niestety jest przestarzała technologia i nie tylko Android zrezygnował z niego aczkolwiek nie jest żadnym problemem by do sobie zainstalować.

Co do office to na andka też jest oficjalny M$ za darmo plus dziesięć innych dobrych alternatyw.

100000 gier, problemy z przeglądaniem internetu na andku- kolejny rzeczy wzięte z du*y.
Dalszą dyskusja nie ma sensu bo szkoda mi czasu na odpowiadanie na ciągle te same pierdoły tylko inaczej sformułowane.Możesz teraz uważać że wygrałeś dyskusje i w ramach nagrody odpalić sobie FarCry w 20 fps na low 

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za wasze posty :). Mój wybór padł jednak na sprzęt z androidem. Z prostych przyczyn:

 

Po pierwsze z androidem mam już do czynienia przez pare lat. Trudno by mi było przestawić się z niego na Windows. Zwłaszcza na to, że mam telefon na androidzie i żąglowanie dwoma systemami to byłby duży wysiłek.

 

Drugim argumentem jest to, że jak pisałem wyżej mam telefon na andku jest to model od samsunga galaxy s 2+ jest to dosyć wiekowy model i myślę, że jeżeli potrafię wytrzymać z tym smartphonem (nie żeby coś, ale aż tak nie laguje) to z ew. przycięciami na topowych tabletach nie będę miał problemu.

 

Oraz trzeci argument z racji na to, że korzystam z androida już długi czas mam pokaźną bibliotekę aplikacji. Jakaś ich część jest płatnymi aplikacjami przez co trudniej byłoby mi się z nimi rozstać.

 

Co do pakietu office obecnie na smartphonie korzystam z Polaris Office i on mi w 100% wystarcza.

 

Jeżeli chodzi o ten "mini komputer" nie potrzebuję tego, ponieważ posiadam bardzo dobry PC na którym robię praktycznie każdy większ projekt. Wposażony on jest w kartę od Nvidi dzięki której zakup Shieldu jeszcze bardziej się opłaca.

 

Na koniec, a propo tych problemów z pękającą obudową w tablecie od Nvidi stwierdziłem, że osoby narzekające to pojedyncze jednostki, a serwisy wystawiają naprawdę dobre oceny temu sprzętowi.

 

Link to post
Share on other sites

chłopie wyluzuj trochę, chcesz androsyfu to go miej, nie ma to jak się samemu ograniczać 

Coś ci nie wyszła ta odpowiedź :)

Rozumie gdybyś mi zarzucił promowanie Androida z których wcześniejszych postów ale co ma do tego krótki komentarz o tym że problem pękających obudów dotyczył tylko konkretnych partii? Gdzie tu logika i sens? Albo po prosu opcja cytuj Cię przerosła :)

Niestety nie tylko ja wolę ten "androsyf" jak to określiłeś  bo autor wątku też go wybrał więc jednocześnie obraziłeś dwóch użytkowników.

Więc kolego Ty wyluzuj bo nie wiem co chciałeś osiągnąć swoim postem skoro temat jest już praktycznie zamknięty.

Ale chyba rozumie skąd ten ton. W końcu jest to niesamowicie irytujące gdy już brak jakiś sensownych argumentów za swoją racją.

 

Fakt, powyższa moja wymiana zdań z kolegą Ravirem może dla nie których wyglądać jak walka dwóch fanboyów. Ale ja przynajmniej starałem się jakoś obiektywnie doradzić, uzasadnić dlaczego uważam tablet z Androidem za lepszą opcje.

Zauważ że ani razu nie hejtowałem samego Windowsa tak jak Ty teraz, ba nawet uważam że dla nie których może być lepszą opcją niż Android.

I nie jestem fanboyem żadnego systemu, po prostu uważam że na ten moment Android się lepiej sprawdza jako urządzenie mobilne na tle Windowsa. 

 

I przepraszam za mój język i drwiny  w stosunku do kolegi Ravira ale po prostu irytuje mnie jak ktoś strzela sami ogólnikami a nie przytacza żadnych konkretów.

Mam nadzieję że autor tematu wyciągnął z naszej wymiany zdań jakieś wartościowe rzeczy które pomogły mu podjąć decyzje.

Ale skończmy ten off-topic bo i tak jest już po sprawie :P

Pozdrawiam :)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...