Skocz do zawartości

Mechaniczna do ~400zł


Recommended Posts

Ja wiem, że są Cherry MX Greeny, są nawet MX Clear'y, ale tego w polsce nie ma :) a zapytał  w poprzednim poście kolega o Blackwidowa, więc pomyślałem że chodzi mu o te zielone razerowskie switche, które tam zaimplementowali.

 

Swoją drogą, chyba bym umarł, jakbym miał grać na MX Greenach, z 80cN naciskiem. Jak na Blackach moja ręka jest kompletnie zmęczona po 4 godzinnej sesji :P

....nie piszę więcej postów przed kawą poranną bo jakieś bez sensu są, nawet nie wiem o co mi chodziło ;p

 

Do autora

CM storm quickfire TK jest bardzo fajna, ultimata też ale jednak wolał bym TK. Tesoro Durandal powiedzmy, że nie odbiega od cm storm quickfire ultimate ale jest mega plastikowa.

Link to post
Share on other sites

Że się wtrące, bo trochę odbiegliścię od tematu..  :[ Co sądzicie o Tesoro i CM Storm TK czy może Ultimate?

Piszę obecnie na Cm storm Quickfire TK.

 

Opiszę Ci moje własne zdanie nt. tego modelu, bo mam już ją z 2 miesiące. 

 

Dobra jakość wykonania ( coś pomiędzy matowym plastikiem, wygląda bardzo estetycznie i nie zbiera kurzu) Jednak denerwują mnie linie, które dodał producent, czyli wcięcia w klawiaturze u spodu ( pod spacją, gdzie trzymam zazwyczaj kciuk) to akurat, nie jest prosta i troche mnie irytuje, bo się szybko to miejsce brudzi. Klawiatura jest dosyć wysoka, nie ma podkładki pod nadgarstki, ale prawdę mówiąc nie jest ona w ogóle potrzebna. Podświetlenie jest bardzo ciekawe, dokładnie takie samo jak w Modelu Ultimate, czyli kilka sekcji świetlnych, jedynym irytującym mankamentem jest to, że nie da się całkowicie wyłączyć podświetlenia ( zawsze klawiatura numeryczna ( pseudonumeryczna) będzie się świeciła, a dokładnie to strzałki góra prawo lewo dół które tam są wpasowane, no chyba że je wyłączysz, to świeci się dioda od Scroll Locka.

 

Full NKRO ( poprzez USB, czyli klawiatura w systemie jest wykrywana jako kilka na raz.) Odczepiany kabel, opleciony najlepszym oplotem z jakimi się spotkałem w klawiaturach mechanicznych.

 

Co mnie irytuje? Mega jestem zdenerwowany, bo klawisze mają dziwny feeling, przyzwyczajony jestem do Ducky Shine 3 i do Zowie Celeritas, gdzie przyciski są tjb. mocniej zeszlifowane, a w TK mają one bardziej kształt kwadratów, i powierzchnia tych przycisków jest plastikowa, bo są one wypalane od spodu, jeśli dobrze się orientuje, przez co nigdy Ci się nie zetrą. Ale feeling jak dla mnie niestety gorszy. 

 

w TK jest brak podłączania poprzez PS/2, a bardzo szkoda. 

 

Nie miałem jeszcze Tesoro Durandal Ultimate, ale chyba bym wolałbym wziąć Tesoro Ultimate, z okazji tych przycisków, bo jednak cenię sobie dobry feeling klawiszy. Tesoro Durandala Ultimate nie miałem, jedynie miałem okazje pomacać i pograć 2 godziny na Durandal G1N ( tej tańszej wersjii ).

 

W Durandalu są przyjemne klawisze, ( jak na mój organoleptyczny test - upośledzenie ) też Full NKRO przez USB, jakieś huby na mikro i usb. Co do jakości to nie mam pojęcia. Jedynie co to irytuje mnie, że podkładka na nadgarstki jest bardzo mała, i często gęsto nie opierasz na niej całej dłoni.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

tu mogę potwierdzić, co jak co ale klawisze w durandalu ultimate są mega przyjemne w dotyku :). Ultimate ma stalowa płytę, osadzenie klawiszy wydaje się bardzo dobre, PCB wydaje jest taka czyściutka, minimalistyczna, ogólnie dobrze się prezentuje ;), układ elektroniki również dobrej jakości. Podpórka pod nadgarstki trochę niewypał bo prawie bezużyteczna, no ręke na skraju się trzyma tam gdzie ucięli bok ;D coś tu nie przemyśleli tego do końca.

Link to post
Share on other sites

Jeśli cgodzi Ci o zielone switche z blackwidowow 2014. To to nie są cherry tylko chińskie kailhy. Tańsze i gorsze przyciski.

 

 

A Cherry MX Green? :D

 

Oczywiście, że chodzi mi o oryginalny switch od Cherry. Na temat tego cudactwa od Kailh/Razera nie będę się nawet wypowiadał. :)

Edytowane przez luk9400
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że chodzi mi o oryginalny switch od Cherry. Na temat tego cudactwa od Kailh/Razera nie będę się nawet wypowiadał. :)

A to ma być klawiatura do grania, czy do sporadycznego użytkowania? bo ja nie wyobrażam sobie pracować/grać na Cherry MX Green / MY :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...