Skocz do zawartości

Mechaniczna do ~400zł


Recommended Posts

Witam, 

 

czytam, czytam i nie mogę dalej dojść do tego co mi potrzeba  :cry:

 

Poszukuję klawy mechanicznej do 350zł max 400zł, miło byłoby wydać mniej, z podświetleniem obowiązkowo, bez programowalnych po bokach, a hub może, ale nie musi być. MX Blue, bo click :D, ale wolę słyszeć klik mechaniczny niż uderzenie klawisza o "dół".

Pisałem i grałem u kolegi na blackwidow ultimate 2012 (blue) i 2013 (green), ale w blue bardziej mi się podoba dźwięk, niż brown lub red.

 

Z góry dzięki za pomoc
 

Edytowane przez syn3kk
Link to post
Share on other sites

Akurat też jestem w trakcie szukania "mechanika" z niebieskimi przełącznikami. W podanej przez Ciebie kwocie, to albo ta:

http://www.agito.pl/klawiatura-tesoro-lobera-full-rgb-led-65-975952.html?utm_content=975952&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Z tym, że to nie jest klasyczna mechaniczna klawa, tylko tzw. hybrydowa, z przełącznikami plunger.

Typowa mechaniczna to taka:

http://www.komputronik.pl/product/185485/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Tesoro_Durandal_Klawiatura_mechaniczna_Cherry_MX_Blue_.html

Ale nie wiem, czy jest podświetlana, musiałbyś poszukać.

A dla siebie zamówiłem taką:
http://www.morele.net/klawiatura-qpad-mk-80-pro-gaming-mechanical-keyboard-cherry-blue-blue-led-gklqpmk80-547952/

Ewentualnie widziałem na gumtree ogłoszenia o sprzedaży powystawowych, poniżej 300 a nawet poniżej 200 zł, ale np. układ niemiecki (QWERTZ), albo jeszcze jakiś inne (włoskie, czeskie ze znakami narodowymi).

Edytowane przez Khiav
Link to post
Share on other sites

Rgb to nawet fajna opcja, ale nie kosztem membran.  :/ 

To Tesoro Durandal Cherry MX Blue wydaje się rozsądne, mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tej firmy i tego modelu?

Qpad brzmi mi chińsko  :/

 

 

Porozglądałem się trochę i póki co jestem najbliższy CM Storm QuickFire TK na blue lub CM Storm QuickFire Rapid-i, ale nie mogę go znaleźć w polskich sklepach internetowych na blue przełącznikach...

Jeszcze co do przełączników, będzie to mój pierwszy mechanik i nie mogę się zdecydować na 100% blue czy brown, pomoże ktoś? (lubie ten klik)

Link to post
Share on other sites

Ja też długo się zastanawiałem nad kolorem, ale stwierdziłem, że piszę dużo, a będę jeszcze więcej, gram niewiele, a będę jeszcze mniej, dlatego stanęło na niebieskich, bo wcześniej rozważałem czarne ze względu na to, że mam tendencję do "walenia" palcami w klawisze (membranówki rozwalam bardzo szybko, a przy laptopach to już w ogóle). Nie mam problemu z tym, że będę komuś przeszkadzał w nocy pisaniem (mam laptopa, ale stałe miejsce pracy nie znajduje się w sypialni), więc mogłem sobie pozwolić na "luksus" przyjemnego, głośnego kliku.

 

Qpad to jest szwedzka firma.

 

A podane przez Ciebie modele wpisz na ceneo, wyskoczą prawie wyłącznie niebieskie (obydwa). Też je widziałem, ale brak podpórki pod nadgarstki zdyskwalifikował je.

Link to post
Share on other sites

 

A z wyżej wymienionych przez was to na 200% brałbym Tesoro.

 

Uzasadnisz?

 

 

 

A podane przez Ciebie modele wpisz na ceneo, wyskoczą prawie wyłącznie niebieskie (obydwa). Też je widziałem, ale brak podpórki pod nadgarstki zdyskwalifikował je.

TK wyskoczy, ale Rapid-i niezbyt :cry: Na co się zdecydowałeś pod koniec?

Edytowane przez syn3kk
Link to post
Share on other sites

Wziąłem tę:

http://www.morele.net/klawiatura-qpad-mk-80-pro-gaming-mechanical-keyboard-cherry-blue-blue-led-gklqpmk80-547952/
 

Jutro jadę odebrać.

 

 

 

http://mechanicalkey...ct_detail&p=540A może dobry produkt polecany przez zawodowców i profesjonalistów. Bardzo solidna klawiaturka, polecam osobiście

 

Ale z wysyłką wychodzi ponad 570 zł, a klawiatura miała być do 400. Poza tym Ty polecasz, a dla mnie odpada, bo nie ma podpórki i brak bloku numerycznego. No i cena.

Edytowane przez Khiav
Link to post
Share on other sites

@suszin: Może będziesz się śmiać, ale jeśli szukasz mechanicznej klawiatury bez podświetlenia, to kup sobie klawiaturę z lat 90- tych, na PS/2 albo jeszcze lepiej na DIN AT (tzw. duże PS/2) + konwerter. Czasami wymagają one czyszczenia, bo zalegały gdzieś na strychu, ale są w 100% sprawne. Z przesyłką zmieścisz się spokojnie w 50 - 60 zł (chociaż są tacy, że stówkę potrafią zawołać za samą klawiaturę), a taka klawa jest nie do zajechania. W necie jest ich sporo, dosłownie za grosze. Możesz wybrać dowolny kolor, pod warunkiem, że będzie to beż lub biel, czasami trafiają się grafitowe ;) . Ten sprzęt jest nie do zajechania. Gdybym nie szukał klawiatury z podświetleniem, to kupiłbym właśnie taką retro - klawiaturę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tę klawiaturę Qpad MK-50, to ja mam od wczoraj MK-80. Z tego co widzę, to różnica między nimi polega na tym, że "50" nie ma podświetlenia. Generalnie na tę chwilę jestem zadowolony z klawiatury. Wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić do niebieskich MX-ów, ale dla mnie jest w porządku: prosta, bez udziwnień, ma tylko i aż to, czego szukałem: mechaniczna, z podświetleniem, żadnych wodotrysków. 2 porty USB (nie jestem "stratny" bo klawa wymaga dwóch portów, jeśli chcę mieć podświetlenie) i wyjścia mini-jack na słuchawki i mikrofon. Podpórka pod nadgarstki o szer. nieco ponad 6 cm, klawiatura jest pokryta matową gumą. W zestawie w pudełku są 4 klawisze "gamingowe" w kolorze czerwonym oraz "kluczyk" do wyciągania klawiszy. Specjalnych sterowników nie wymaga, bo nie ma żadnych specjalistycznych klawiszy od makr, a Fn działają bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie tworzyć nowego tematu, co powiecie o klawiaturze SteelSeries 6Gv2 do 300 zł? W tym budżecie mamy jeszcze qpada mk50 i Tesoro durandal

SS 6gv2 jest mega spoko, bardzo lubię przyciski w SS 6gv2, ale w polsce jest tylko dostępna na cherry mx Black, a dla mnie po kilku godzinach pracy, bądź pisania wysiadają ręce. SS 6gV2 jeśli chcesz korzystać, to zalecam tylko poprzez PS/2, przez USB klawiatura ma czasami "lagi"

 

BTW: PS2 jest lepsze od USB pod względem wydajnościowym. PS/2 jest szybsze od USB z Pooling Rate'm 1000HZ :)

 

DO ceny 400zł nie brałbym żadnych QPadów... Te klawiatury mają tendencje do psucia się, szybko się strasznie scierają ( w 2-3 miesiące główne klawisze użytkowe są starte na wiór, już nie mówię o klawiszu Q - który zastosowali ze swoim logiem, który ściera się błyskawicznie) Mega zbiera kurz, ciężko się czyści.

 

400zł -> Cm Storm TriggerZ/XT/Ultimate/TK , Tesoro Durandal Ultimate

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

nie jest tak źle z qpadem mk-50, ponad 2 lata i jedynie symbole są trochę zatarte, ale ciągle widoczne (już takie szarawe a nie białe) o ścieraniu na wiór to nie ma mowy chyba jakimś papierem ściernym trzeba by jeździć bo codziennie przez wiele godzin używam klawiatury i bardzo dobrze się trzymają (na spacji znaczek Q akurat jest bialutki bo nigdy nie naciskam spacji na jej środku wiec nie ma jak się wytrzeć). Co do brudzenia się, to jedynie ta część w okolicach f1-f12 gdzie jest więcej widocznej tej warstwy plastiku pokrytego tym gumo podobnym materiałem, przyciąga trochę brudu. Może z kilka razy przez ten czas przecierałem ją i jest całkiem spoko, na pewno nie odstrasza, wilgotna szmatka i schodzi brud. A tak to wszystkie przyciski śmigają bez problemu, w sumie nie ma co się tu psuć.

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

Możesz też wziąć, tak jak napisał steel116, CM Storm Qucickfire XT lub Ultimate (XT jest według mnie ładniejsza, ale nie ma podświetlenie [przez co jest tańsza]).

 

XT: http://www.ceneo.pl/27324829

 

Ultimate: http://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-ultimate-cherry-mx-brown-sgk-4011-gkcm1-615169/  Nie mogę znaleźć wersji MX Blue, ale powinna być gdzieś dostępna (ewentualnie MX Brown też są fajne)

 

E:

 

Jest też Trigger-z, ale kosztuje ok. 420zł.

Edytowane przez luk9400
Link to post
Share on other sites

nie jest tak źle z qpadem mk-50, ponad 2 lata i jedynie symbole są trochę zatarte, ale ciągle widoczne (już takie szarawe a nie białe) o ścieraniu na wiór to nie ma mowy chyba jakimś papierem ściernym trzeba by jeździć bo codziennie przez wiele godzin używam klawiatury i bardzo dobrze się trzymają (na spacji znaczek Q akurat jest bialutki bo nigdy nie naciskam spacji na jej środku wiec nie ma jak się wytrzeć). Co do brudzenia się, to jedynie ta część w okolicach f1-f12 gdzie jest więcej widocznej tej warstwy plastiku pokrytego tym gumo podobnym materiałem, przyciąga trochę brudu. Może z kilka razy przez ten czas przecierałem ją i jest całkiem spoko, na pewno nie odstrasza, wilgotna szmatka i schodzi brud. A tak to wszystkie przyciski śmigają bez problemu, w sumie nie ma co się tu psuć.

Obok mnie kuzyn już trzecią sztukę odsyłał do głównego producenta, bo wypadały mu klawisze ( tak to śmieszne, ale wyskakiwały przy szybkich wciśnięciach keycapsy i przycisk Q na klawiaturze [nie spacja] tylko Q starł się aż do koloru plastiku.

Link to post
Share on other sites

hehe może po prostu nie fart. Pamiętaj, że przełączniki robi cherry to są one takie same jakościowo we wszystkich klawiaturach. W każdym razie ja tam nie mam podstaw, aby mieć jakieś pretensje do jakości tych klawiatur.

Co do przycisków to nawet jak nożem zdarliśmy białą warstw, to masz wgłębienie w które jest zalewana farbka i zostaje szary ale ciągle widoczny symbol ;) Nie da się, aby w ogóle ich nie było widać. Tu masz zdjęcie <klik> z powiększenia jak to wygląda, akurat na przykładzie "+" jak widzisz, nawet nożem nie idzie wydrapać z rowka ;) w realu widać to jako szary symbol ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Mx black jest twardsze od red prawda?

Tak, czarne MX są najtwardsze ze wszystkich.

 

Jeśli chodzi o zdzieranie się liter, to dla mnie akurat nie jest problem, bo nawet nie bardzo zwracam na to uwagę, ale trwałość przełączników jak najbardziej, a te, jak już wspomniał ezzio, produkuje Cherry, więc wszędzie są takie same. Jedynie Razor zaczął coś ostatnio "majstrować" przy kolorach i wprowadził jakieś swoje pomarańczowe i chyba zielone. Jeśli chodzi o twardość, to są zbliżone do czerwonych, ale mają skrócony przełącznik i krótszy czas reakcji, No i oczywiście w cenie zawarta jest premia (dla producenta) za napis "Razor" na urządzeniu. Kolory różnią się odgłosem kliku, a tak poza tym, to chyba niczym.

Link to post
Share on other sites

hehe może po prostu nie fart. Pamiętaj, że przełączniki robi cherry to są one takie same jakościowo we wszystkich klawiaturach. W każdym razie ja tam nie mam podstaw, aby mieć jakieś pretensje do jakości tych klawiatur.

Co do przycisków to nawet jak nożem zdarliśmy białą warstw, to masz wgłębienie w które jest zalewana farbka i zostaje szary ale ciągle widoczny symbol ;) Nie da się, aby w ogóle ich nie było widać. Tu masz zdjęcie <klik> z powiększenia jak to wygląda, akurat na przykładzie "+" jak widzisz, nawet nożem nie idzie wydrapać z rowka ;) w realu widać to jako szary symbol ;)

A próbowaliście z przyciskiem [q] [Qpad] ? Jestem w 100% pewny że w sztuce kuzyna keycaps z Q nie jest wgłębiony. Inne klawisze stały się szare i wyblakły, ale [q] starł się na wiór. 

 

Cherry mx tworzy przyciski ( mechanizm, ) a te keycapsy są od qpada, Może nie fart, ale u niego padły na początku przyciski 2,3 a teraz Q i C. Chociaż nie dziwię się, bo ma taki gnój i syf, a klawiatura od kupienia cała zasyfiona, w dodatku w tydzień po zakupie połamał zatrzask od podkładki pod nadgarstki...

Link to post
Share on other sites

Jeśli cgodzi Ci o zielone switche z blackwidowow 2014. To to nie są cherry tylko chińskie kailhy. Tańsze i gorsze przyciski.

http://deskthority.net/wiki/Cherry_MX_Green

 

Najtwardsze to chyba będą MY Cherry http://deskthority.net/wiki/Cherry_MYale one nie do końca są mechaniczne. Ja swoją my cherry bardzo lubię tylko trzeba z wazeliną techniczną nad nią popracować bo inaczej źle znosi niedokładne wciśnięcia klawiszy. 

Link to post
Share on other sites

http://deskthority.net/wiki/Cherry_MX_Green

 

Najtwardsze to chyba będą MY Cherry http://deskthority.net/wiki/Cherry_MYale one nie do końca są mechaniczne. Ja swoją my cherry bardzo lubię tylko trzeba z wazeliną techniczną nad nią popracować bo inaczej źle znosi niedokładne wciśnięcia klawiszy. 

Ja wiem, że są Cherry MX Greeny, są nawet MX Clear'y, ale tego w polsce nie ma :) a zapytał  w poprzednim poście kolega o Blackwidowa, więc pomyślałem że chodzi mu o te zielone razerowskie switche, które tam zaimplementowali.

 

Swoją drogą, chyba bym umarł, jakbym miał grać na MX Greenach, z 80cN naciskiem. Jak na Blackach moja ręka jest kompletnie zmęczona po 4 godzinnej sesji :P

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

A próbowaliście z przyciskiem [q] [Qpad] ? Jestem w 100% pewny że w sztuce kuzyna keycaps z Q nie jest wgłębiony. Inne klawisze stały się szare i wyblakły, ale [q] starł się na wiór. 

 

Cherry mx tworzy przyciski ( mechanizm, ) a te keycapsy są od qpada, Może nie fart, ale u niego padły na początku przyciski 2,3 a teraz Q i C. Chociaż nie dziwię się, bo ma taki gnój i syf, a klawiatura od kupienia cała zasyfiona, w dodatku w tydzień po zakupie połamał zatrzask od podkładki pod nadgarstki...

sprawdzimy tego Q :). Wiem wiem, że keycapsy są qpada, ale kurczę nie wiem co trzeba by zrobić, aby same odpadały, może je ściąga za często i się wyrabia plastik.

To w logitechu g710+ czasem ktoś przyśle zdjęcie z ułamanymi uchwytami keycapsa i zapytaniem czy to normalne, dlatego za bardzo nie polecamy tej klawiatury ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...