Skocz do zawartości

Zestaw Procesor+MOBO+RAM+Grafika - za około 3000


Recommended Posts

Cześć,  ponieważ ostatni upgrade kompa robiłem 3 lata temu i obecnie są już problemy z graniem w nowe tytuły, poszukuje optymalnej konfiguracji:) Ze starego sprzętu zostaje tylko buda, chłodzenie, dysk i zasilacz.

 

  • Zastosowanie komputera : Internet, Gry, Filmy, Office
  • Maksymalna kwota : 3000
  • Których części potrzebuję : Procesor, płyta główna, pamięć RAM, Grafika
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak, ale nie jakieś mega podkręcanie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1200, DELL U2412M
  • Specjalne wymagania : Cisza przy małym obciążeniu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Fractal Design Define R4, Crucial MX100 256GB, Macho HR-02, Corsair RM-650
  • Własna propozycja zestawu :  Intel Core i5-4690K, MSI GTX 970 GAMING
  • Inne : Nie bardzo orientuje się w pamięciach, a wybór płyt głównych przyprawia o ból głowy. Zależy mi na ciszy w IDLE, chłodzenie,obudowa i zasilacz odpowiednie są już i spełniają swoją role w tym temacie, stąd wybieram kartę graficzną MSI

 

Dziękuję za ewentualną pomoc!

Link to post
Share on other sites

grafikaod msi to 1600 , proc to 940 zł zostaje 460 zł na płyte oraz ram... .Sama płyta to mimium  około 400 zł

 

np asrock z97 pro za 409 zł

 

optymalne to asrocj z97 extreme 4 , gigabyte z97x gaming 5 ale to raczej po za zasięgiem bo to w granicach 540 zł

 

8 gb ramu to od 300-350 zł

4 gb zakupi za 150

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

 

 

Sama płyta to mimium  około 400 zł

 

Taniej można brać przecież MSI Z97 G43 

 

Ja bym tutaj nic nie dokładał. 

 

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + gra gratis

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

3032 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

GTX 970 od Palita również posiada chłodzenie półpasywne. Różnica pomiędzy nią a MSI w obciążeniu to raptem jakieś 3 db. Różnica w cenie jest jednak widoczna. 

 

W bardzo dobrej cenie jest też Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC - 3 lata gwarancji oraz spory potencjał OC. Model ten jednak nie posiada chłodzenia półpaswynego a jego ustawienia fabryczne w idle są trochę zawyżone i karta jest dość słyszalna.

 

Oczywiście na wszystko jest sposób: http://gpuhell.blogspot.com/2014/11/jak-zmniejszyc-rpm-wentylatora-w-idle.html


Gdyby to wszystko jednak do Ciebie nie przemawiało to dopłacasz 100 zł i bierzesz Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 - 3 lata gwarancji, spory potencjał OC, chłodzenie półpasywne

Link to post
Share on other sites

OK, to wygląda sensownie. Zastanawiam się jednak czy nie dołożyć jednak i nie zainwestować w kartę MSI, jednak nie jestem przekonany do Palita, miałem kiedyś jakąś kartę od nich i nie wspominam jej dobrze:). Kupował bede jednak chyba w Morele, bo lekko takiej wychodzi i moge odebrać sobie osobiście a z kurierami miałem ostatnio nie po drodze.

 

http://www.morele.net/inventory/info/mDrZIn/

Edytowane przez mazmateusz
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...