Skocz do zawartości

Wywalanie z gry co 10-15 min


Recommended Posts

Witam

Ok. 3 tyg. temu kupiłem kartę graficzną Asus Gtx 970, wcześniej miałem Gtxa 650 też od Asusa. Przeinstalowałem sterowniki i zainstalowałem Metro 2033 Redux. Po ok 40 min wyrzuciło mnie z gry i pojawił się komunikat Windowsa, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.Po 15 min od ponownego uruchomienia gry znowu mnie wywaliło i pojawił się ten sam komunikat. Trzeci raz wszedłem do gry i znowu mnie wywaliło. Potem przeinstalowałem sterowniki. Przedwczoraj jak grałem w Metro też mnie wywalało. Przedwczoraj zaktualizowałem sterowniki z 344.48 na 344.60 wywaliło mnie 4-5 razy podczas godziny grania.Dzisiaj po wyjściu z Metra zobaczyłem komunikat czy chcę zmienić kolory bo Windows wykrył niską wydajność komputera. Dzisiaj mi się pierwszy raz pojawił ten komunikat. Temperatury karty przed wywaleniem wynosiła 69 stopni i w czasie gry tyle samo.

Mój sprzęt to:

Procesor: i5 4670K stock o boxowy cooler

Grafika GTX 970 Asus Strix

Płyta główna: AsRock Z87 Extreme 3

Dyski: SSD Crucial M550 i WD Blue 1TB

Zasilacz: Thermaltake 550W

RAM: 4GB Kingston HyperX Fury 1600mhz

Obudowa: Fractal Design R4 2 wentylatory na maxa ustawione

System: Windows 7 Home Premium 64bit

 

Czym może być spowodowane to wywalanie z Metra i jak to rozwiązać?

Dodam jeszcze, że przed wymianą karty nie było takich problemów i narazie nie testowałem czy mnie wywala w innych grach.

Jeżeli chaotycznie napisane to przepraszam :)

Z góry dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wygląda to jak uszkodzony rdzeń graficzny u radeona ( dokładnie takie objawy daje , ale na karcie ATI ,co do nvidi to nie chce wyrokować bo nie miałem tego problem, ale z radkiem już tak ). Najprostszy sposób sprawdzenia odpal 3d marka zapętlonego na 20 minut i monitoruj temperaturę oraz czy na grafice wywali artefakty, możesz też odpalić test na occt. Grafę kupiłeś całkiem nową czy okazyjnie tanio używkę ? Zasilacz raczej wystarczający wątpię żeby ten kompek miał więcej niż 200W na lini 12V. Jest jeszcze jedna poszlaka, spróbuj zaktualizować bios i me płyty głównej do najnowszych, niestety nawet nowe płyty czasami mają problem z kompatybilnością z nowymi grafikami.

Link to post
Share on other sites

Bios i ME płyty głównej zaktualizowany i nadal wywala mnie z Metro 2033 Redux. Zapomniałem napisać, że po tym jak mnie wywali z Metro i odpalam ją ponownie to wyskakuje mi komunikat po angielsku, że poprzednia próba uruchomienia się nie udała i czy chce odpalić w bezpiecznym modzie. Jutro może sprawdzę ten sposób z 3D Markiem, ale jak robiłem w nim kilka benchmarków i na nie się chwile patrzyłem to nie widziałem artefaktów.

Edytowane przez kryj84
Link to post
Share on other sites

Może problem jest z samą grą, spróbuj ją również przeinstalować, jak grafika nie wywala artefaktów to spróbuj  obniżyć manualnie taktowania pamięci oraz rdzenia grafiki i zobacz czy ten problem również wystąpi. 

Edytowane przez Remus
Link to post
Share on other sites

Wczoraj usunąłem Metro, pobrałem od nowa i zainstalowałem. Nic to nie pomogło. Już przed przeinstalowaniem gry ten komunikat, o którym pisałem zaczął mi się pojawiać nawet przed pierwszym uruchomieniem gry, nawet jak mnie nie wywaliło i próbowałem odpalić grę. Czy obniżenie taktów grafy może ją uszkodzić np. na rdzenie i pamięciach o 500mhz? Przepraszam, że tak późno odpisuje, ale w tygodniu nie miałem czasu.

 

EDIT:

Przetestowałem w Metro Last Light Redux i też mnie wywala. Zauważyłem też, że gdy w tle ma odpalonego Firefoxa i mnie z gry wywali to Firefox się zawiesza.

Edytowane przez kryj84
Link to post
Share on other sites

Screen z temp. rozumiem, ale po co Ci bios? To jakiś rodzaj dewiacji? Bo z tego, co zauważyłem to od każdego go wyciągasz :)

Autorze próbowałeś usunąć sterowniki tym http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.htmlnastępnie zainstalować najnowszą wersję.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że nic nie odpisywałem, ale w tygodniu nie mogłem przetestować czy nadal jest problem. Pobrałem ten program od vicodina i problem nadal występuje. Przetestowałem też w Metro Last Light Redux i też mnie wywala. Zauważyłem jeszcze, że w Metro 2033 Redux wolniej mi siuę mapy ładują, ale może to przez to, że dalej zaszedłem i mapy są większe.

 

Screen z pierwszej zakładki GPU-Z

http://zapodaj.net/8ea9c4c2be5e9.png.html

Screen z drugiej zakładki GPU-Z

http://zapodaj.net/7194ea679e16c.png.html

 

Ten bios od karty też dać?

Link to post
Share on other sites

próbowałeś włączyć grafikę z obniżonymi taktami ? wystarczy 5 % odniżyć parametry jeżeli coś jest nei tak z grafiką to istnieje duża szansa że gra zadziała prawidłowo. z tym biosem to też nei za bardzo wiem po co. temperatury jak na taką grafikę to nie dużo. Testowałeś ram jakimś programem ? 

Link to post
Share on other sites

Link do biosu

http://www.mediafire.com/download/e11a7mq3x9m49le/Bios+GM204.rar

 

@vicodin

Mam inne gry niż metro tylko się w nie wciągnąłem i dlatego cały czas w nie gram :) Jeszcze mam BF3, CoDa Modern Warfare 2, World of tanks i World of Warcraft Cataclysm.

 

Dzisiaj spróbuje obniżyć takty grafy i zobaczę jak będzie. Przed wczoraj odpaliłem dwa testy po 1 min na Furmarku i nie było artefaktów, a temperatura grafy utrzymywała się na poziomie 70-71 stopni.

Te screeny są chyba po grze w trybie bezpiecznym w rozdzielczości 1680x1050.

Edytowane przez kryj84
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam podobny problem, windows wyrzuca komunikat ze Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność.Dzieje się tak w metrze i kilku innych grach. O dziwo problem ten występuję   na sterownikach 344.16, 344.48, 60, 65, 75. Natomiast przy  344.11 pierwsze które zainstalowałem po zakupie wszystko działa ok. Spróbuj może Tobie również pomoże. nie wyklucza to faktu ze jest to dziwne i zastanawiam się czy możne być to wina wadliwej karty?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co...ja tez miałem podobny problem...Rozwiązałem go po wieeelu próbach grzebania w windowsie i sterach. Spróbuj wgrać stery 314.22 niby stare ale bardzo chwalone...ja je właśnie wgrałem....póżniej przy instalacji "odhacz" nie potrzebne rzeczy to znaczy 3D i Audio....później w panelu sterowania nvidia wyłącz opcje przesyłania audio przez karte graf. Ja jeszcze dodatkowo wyłaczyłem w opcjach karty muzycznej dodatkowe bajery itp. choć może nie musisz tego robić....Dokładnie nie wiem po jakiej czynności przestało mi wyrzucac z gier, bo wywalało mnie bardzo losowo, więc napisałem wszystko co zrobiłem. Gdyby do Twoich gier wymagane były nowe stery to pomyślimy o tym później, najpierw zobacz czy pomogło to co wyżej napisałem wraz z cofnięciem się do 314.22.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...