Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do Audio-Technica ATH-M50x (ok. 500)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez batsos,

Recommended Posts

Witam,

mój problem wygląda następująco: mam M50x i integrę. I to mniej więcej tyle :P. Właśnie tak się zastanawiam, jaką kartę by tu wybrać, a wybór spory.I w tym momencie przychodzę z prośbą o pomoc. Karta może być wewnętrzna lub zewnętrzna. Jak wiadomo, M50x mają podbite basy i soprany, więc karta nie powinna tych pasm podbijać, bo mi uszy pękną, a średnica ucieknie :D. Przez tydzień sam szukałem (albo chociaż się starałem) i oto modele, które wypatrzyłem:

-Xonar STX

-Xonar Phoebus Solo

-Audiotrak Prodigy HD2 (w swoim segmencie bardzo polecana, ale nie wiem jak będzie grała na tle reszty kart)

-Musiland Monitor 02 US

-Audinst HUD-mx1

-Audio In Motion SC808 (dosyć nowa karta i zastanawiam się, czy nie zostać jej testerem :D)

Oczywiście jestem otwarty na propozycje. Karta może być wewnętrzna, zewnętrzna, byleby dobrze grała . Oczywiście tańsze propozycje również mile widziane. Gatunki, których słucham: rock (alternatywny,indie,hard,punk,itp.) i metal (bez death, groove i tym podobnych :) ).Odnośnie komputera, to: płyta główna to Asus Motherboard P8B75-M LE (PCI-E), system to Windows 7, a zasilacz 500W.

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
-Audio In Motion SC808 (dosyć nowa karta i zastanawiam się, czy nie zostać jej testerem :D)

juz wiesz na co masz zbierać :) Jest bardziej neutralna (ale nie neutralna) z tych podanych, co wiąże się z lepszą synergią z słuchawkami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie muszę przyznać, że mi się ona uśmiecha, bo wydaję się takim killerem, jak oneplus one w świecie smartfonów :o. Ale w czasie zbierania zawsze można podyskutować, żeby się umacniać (bądź też nie :P) w wyborze.


Czyli co, wychodzi na to, że aż tak dobrze szukam, że lepiej nie znajdę? Pytam się, bo nie wiem. Jeśli tak, to byłbym wdzięczny gdyby ktoś chciał ułożyć pierwszą trójkę spośród podanych (niekoniecznie, nadal jestem otwarty na propozycje ;) ). Wiadomo, a to nie ma na stanie, a to cena drastycznie wzrosła, a to jeszcze coś innego. Tak zwany plan awaryjny.

Link to post
Share on other sites
Czyli co, wychodzi na to, że aż tak dobrze szukam, że lepiej nie znajdę?

jeżeli chodzi o kartę, najprawdopodobniej lepszej w tej cenie nie znajdziesz ,pomijam już kwestię gustu, bo to też ma duże znaczenie dlatego nie ma sensu podawać kolejność najlepszych układów.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź. Obstawiam, że w karty zewnętrzne nie ma co inwestować, chyba, że się mylę ? :)


Ogólnie powiem, że tego Phoebusa to w całkiem niezłej cenie można dorwać, dopłacasz 60 zł i zamiast Audiotraka Prodigy HD2 masz xonara. Nie powiem, wygląda to obiecująco.

Link to post
Share on other sites

Bo powiem ogólnie, że dla mnie nie ma różnicy, czy karta jest wewnętrzna, czy zewnętrzna. Ważne, żeby miała wzmacniacz słuchawkowy, bo karta będzie tak naprawdę tylko do słuchawek :). Jak ta karta wygląda przy Prodigy HD2, czy przy Phoebusie?

Link to post
Share on other sites
Jak ta karta wygląda przy Prodigy HD2, czy przy Phoebusie?

nie porównywałem ze są te układy to nie wiem ale każdy jest z nich jasny, podbitymi wysokimi pasami.za HD2 przemawia fakt wymiany oampów i dostrojenia brzmienia , po takiej kuracji zagra najlepiej z tych wszystkich podanych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, w takim razie wygląda to tak: Fiio przypinam i działa mi od razu zamiast karty zintegrowanej, a pozostałe dwie trzeba montować w środku i do tego są nieco mniej przenośne. To na pewno na plus dla zewnętrznej. A odnośnie wewnętrznej to na plus dla HD2 jest owa wymiana opampów. Przyznam trudny wybór, zaiste. Tak dla pewności. Jeszcze jakieś propozycje? :D Pytam dla tak zwanej pewności

Edytowane przez batsos
Link to post
Share on other sites

Ok, ok, dobrze wiedzieć. Przyznam, że chyba jednak najbardziej skłania mnie ku sobie ten Fiio E10k Olympus 2. Jak coś to zawsze można zmienić, ale na + jest zdecydowanie większa mobilność i dostęp do niej xD. Cena i rozmiar "urządzonka", bo tylko ta nazwa przychodzi mi do głowy kiedy na nie patrzę jest dla mnie rozbrajająca. W takim razie decyzja jak sądzę podjęta ta na korzyść Fiio :). Kiedyś czytałem o zewnętrznych, ale nie ufam mojej pamięci aż tak, żeby mieć pewność, więc spytam. Kiedy podepnę tą kartę do komputera to ona zostanie ustawiona jako domyślna, czyli dźwięk będzie "omijał" integrę szerokim łukiem? :)

P.S Dzięki adivxv5, jest z ciebie strasznie cierpliwy i, a jakże pomocny człowiek :)

Link to post
Share on other sites

w sterowniku systemowym wystarczy wyłączyć dźwięk zapodawany przez integrę, a najlepiej odrazu z poziomu BIOS'a  (chyba że używasz mica). Z Fiio sprawa jest banalna, podpinasz pod usb i cieszysz się muzyką, nie potrzebne są żadne sterowniki etc, sys. z miejsca wykrywa DAC, przynajmniej na windowsach. Nie wiem jak sprawa wygląda na Linuksie, ale nie powinno być najminejszych problemów. 

 

u mnie podobny tor audio, ATH M50 i Fiio E07k

 

edit: daj znać jak już na coś się zdecydujesz, też rozglądam się za DAC-iem/AMP-em, kartą muz.

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu. Najpewniej zdecyduję się na E10k, chociaż od zakupu dzielą jeszcze 2 tygodnie, więc może jednak HD2 jeszcze powalczy (chociaż przyznam, że jak na razie jestem dość mocno zdecydowany, ale wszystko rozstrzygnie się w ciągu następnego tygodnia, bo wtedy mam szansę na tak zwany "zastrzyk gotówki" :) ). A skoro już spotykam kogoś z takimi samymi słuchawkami to: jak tam grają z E07K i czego słuchasz ? :)

Link to post
Share on other sites

wszelakiej maści muzyki, począwszy od Rocka skończywszy na Jazzie, spektrum dość spore. Słuchawki sparowane z Fiio E07K moim zdaniem bardzo fajnie sprawdzają się przy elektronice i mocnym brzmieniu metalowo/rockowym, aczkolwiek poprawnie zagrają właściwie wszystko.

 

Brakuje trochę oddechu i przestrzeni przy muzyce symfonicznej, instrumentalnej, nieco wycofana średnica, ale taka jest szkoła grania M50 (o czym już wiesz). Fiio E07K jest bardziej po ciemnej stronie mocy więc dodatkowo dociąża je jeszcze, dla mnie osobiście bardzo przyjemne granie. Muzykalnie z mocnym przytupem u dołu ale i klarowną górą chociaż napewno nie neutralnie.

 

Porównuję sobie teraz z otwartymi SHP9500 i trochę brakuje mi jednak w M50 tej sceny, być może jakiś sensowny DAC z drugiego bieguna mocy będzie w stanie to lekko skorygować jednak nie wydaje mi się że przy tej kwocie. Z Fiio sądzę że będziesz zadowolony.

 

adivxv5 podał ci parę propozycji alternatywnych, najlepiej będzie jak sam się przekonasz testując każdą z osobna w zestawieniu z tymi słuchawkami, ile osób tyle opinii do tego subiektywnych.

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

Pewnie i tak podjadę do audiomagica i wypróbuję to i owo ;)


Właśnie sobie szperałem w internecie i natknąłem się na Prodigy Cube. Już wcześniej coś o niej słyszałem, ale się jej nie przyglądałem. Jak ją oceniacie?


Dobra, prodigy cube odrzucone (po wymianie opampow grają jak hd2 na podstawowych kostkach). Teraz tylko pytanie : E10k, Prodigy Hd2, St (bądź stx, jak się trafi) lub aim sc808 (na nie będę musiał trochę więcej poczekać)? Chętnie posłucham co do czego i z czym się je ;)
Link to post
Share on other sites

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-nuforce-icon-%CE%BCdac-3/

Mam na sprzedaż tę kartę, za 400 zł z przesyłką, możesz o niej pomyśleć (2 miesiące używana, świetny stan) nadaje dużej muzykalności moim edifierom R2600 :)

 

"NuForce wypuszczając uDAC’a 3 reklamował go jako następcę modelu 2. I choć faktycznie w paru miejscach widać wyraźną poprawę, tak trójka jest nie bezpośrednim następcą, a krokiem w bok względem uDAC’a 2. NU postanowiło bowiem pójść w ślady popularnego FiiO i wypuścić układ nie lekki, jasny i przestrzenny, jak miało to miejsce w przypadku poprzednika, a koherentny, dociążony i muzykalny, dający jak największą przyjemność ze słuchania muzyki przy jednoczesnym zachowaniu porządnego formatu dźwięku i jego wysokiej czystości (wbudowany moduł asynchroniczny USB). Dzięki temu rewelacyjne efekty można osiągnąć z jasnymi i zbyt suchymi słuchawkami, które nie mają problemów ze sceną, ale za to nie tryskają aż taką muzykalnością i poziomem zaangażowania, jakiego byśmy po nich oczekiwali."

 

Fajne jest przy takich kartach to, że masz taką małą kosteczkę i idziesz do dziewczyny czy też biblioteki, szkoły, podpinasz pod najzwyklejsze USB i cieszysz się niezrównanie lepszym dźwiękiem od integry. Nie trzeba nic instalować, podpinasz i masz od razu jak klawiaturę.

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

Ogółem karta praktyczna (jeśli chodzi o formę kostki), ale jej charakter to przeciwieństwo tego czego potrzebuję (mam granie V-ką). Prędzej do moich wymagań sprawdziłaby się uDac 2 z tego co widzę, bo jednak sceny można by im trochę dodać ;)


Ale szukam jeszcze opinii odnośnie fiio e18. Co sądzicie o takiej alternatywie?
Link to post
Share on other sites

przenośny fajny grajek ale w tej cenie lepszego masz Xonara Essence, a do tego wymiana OPA.

 

na twoim miejscu zbierał bym na tego Aima, a nie jeszcze kombinował :)

 

myślę, ze te słuchawki potrzebują neutralnego grajka, żadne ciepło ,żadne jasne źródła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie poszukam używki Xonara ST (a tych jest dosyć sporo, więc jest w czym przebierać ;) ). Odnośnie AIM'a to na razie trudno dorwać. A odnośnie ST, to trzeba go podpiąć bezpośrednio do zasilacza, czy coś podmatwałem? Byłbym wdzięczny za objaśnienie :D

Edytowane przez batsos
Link to post
Share on other sites

 

 

W takim razie poszukam używki Xonara ST

Xonar ,to jasna i detaliczna karta, którą zaproponowałem ale musiałbyś pamiętać o innych oampach, choć jak pobawisz się w EQ, to sobie dostroisz brzmienie.

 

 

Odnośnie AIM'a to na razie trudno dorwać

jednak mimo to bym poczekał, tym bardziej, że audio ma się często "na lata'.

 

 

A odnośnie ST, to trzeba go podpiąć bezpośrednio do zasilacza

tak, poprzez molex ale tu polecam podpięcie do osobnego przewodu bez obciążenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...