Skocz do zawartości

Komputer+Monitor do ok.3000 [głównie gry]


Recommended Posts

Hej, chciałbym sobie złożyć fajny komputerek. Obecnie mam starego lapka, na którym już żadna gierka nie chodzi. Koniec z lapkami -> przesiadam się na stacjonarki.

Już nawet mam gry (kupilem ostatnio w promocji): Crysis i MassEffect2, tylko muszę złożyć kompa. Trochę jestem nie na bieżąco, ale coś tam poczytałem i wyszło mi coś takiego.

Proszę o komentarze co o tym myślicie i co byście zmienili. Może za coś bym przepłacił, a może warto dorzucić trochę więcej?

 

CPU AMD Phenom II X2 555 BOX Black Edition 330

intel za drogi, Phenom X4 też, może athlon II X4??

 

Plyta Gigabyte GA-MA770T-UD3 Socket AM3 260

fajna bo niebieska. żadnych bajerów nie ma. usb3 drogie, sli drogie (dla AMD to chyba nie ma nawet). crossfire mi nie potrzebne, bo grafika NVIDIA

GPU Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-N460OC-1GI) 799

to podstawa mojego zestawu. GTX460 chyba najlepiej teraz wychodzi i jakos lubie NVIDIE

 

Pamiec Kingston DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9 320

tu moze goodramy? boje sie ze moga nie grać z płytą główną. A może większą czestoliwosc wziasc, 1600? oplaci sie?

 

HDD Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 150

taki dysk mi wystarczy

 

CD Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7243S LabelFlash bulk black 80

wg. komputronika b.dobry naped (i tani!)

 

Obudowa SilentiumPC Gladius GD-600W Pure Black z oknem - bez zasilacza 229

b. mi sie podoba - szczegolnie musi byc z tym duzym oknem

 

Power be quiet! Pure Power L7-530W 231

chyba starczy 530? czytalem ze to ok zasilacz

 

Monitor Gateway HX2000 20" 409

tu sie troche boje, bo ten monitor to od "funtech'a" (z ekspozycji, ale nowy)

22 mam w pracy i wydaje mi sie troche za duzy jak do gier (nie objemuje calego wzrokiem). mysle ze 20 bedzie ok i ze nie bedzie mi to zbytnio k.graficznej obciazalo

 

W sumie wychodzi za to 2800.

Czytałem że te warto jeszcze kupić własne chłodzenie do procesora, bo te oryginalne jest słabe i głośne.

Link to post
Share on other sites

jest ok, ale zasilacz bierz OCZ'a MXS 500w. Kingstony sa takie sobie. goodramy/corsair/OCZ. Plyta AsRock 870 Extreme 3. tez niebieska :D nie poczujesz roznicy miedzy 1333Mhz na pamieciach a 3000 :P co dopiero 1333<1600 :) bierz athlona x3 440. na monitorach i nagrywarkach sie nie znam.

Link to post
Share on other sites

dzięki za rady,

mam kilka pytań:

 

warto wyłożyć więcej i wsiąść tego AMD Phenom II X4 955 Quad Core (533).

do takiego cuda to już pewnie jakieś lepsze chłodzenie trzeba by wziąć i zasilacz pewnie też.

a czy wydajność zestawu wzrośnie znacznie? (czy tylko cena)

a moze x3 będzie złotym środkiem. tylko czy x2 jest az takie słabe?

 

AsRock 870 Extreme 3

faktycznie tylko troche droższa a ma duzo większe możliwości (2xPCI-E, usb3, lepsze pamieci). tylko nie wiem czy jest sens bo raczej ich nie wykorzystam. no i gigabyte to gigabyte.

 

OCZ MXS 500

boje sie ze to 500 to bedzie za malo jak na Phenoma i GTX460. W specyfikacji karty graficznej pisza ze min 450. Wiec sie nawet zastanawiam nad jakims 550.

 

zaraz sobie doczytam o pomięciach. moze faktycznie zdecyduje sie na cos z goodramy/corsair/OCZ

Link to post
Share on other sites

to wez fatal1tiego 550w. proc mozesz brac :D pomiedzy 955 a 440 jest 250 zl roznicy, ktore mozemy przeznaczyc na 5850. athlona odblokujesz z ta plyta, podkrecisz i bedziesz mial phenoma BE :P

Wiec specyfikacja jaka mi wyszla:

Athlon x3 440

AsRock 870 Extreme3

GoodRam 4gb (2x2) 1333Mhz (jezeli zalezy ci na wygladzie to te nie bardzo, proponuje corsair dominator)

Samsung 500gb F3

Gigabyte 5850

ta twoja nagrywarka ;)

Gladius 600 okno

i ten twoj monitor :) mysle, ze potrzebowalbys 23-24" do 5850, do GTX'a z reszta tez. tu chodzi o to, zebys mial jakosc. przzy 20" bedziesz mial jakies 1680x... a tu masz full HD 1920x1080. wiec proponuje jakiegos samsunga: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=72574 . tu masz 23,6", nie wiem czy zalezy ci na HDMI (cyfrowe lacze a nie analogowe jezeli sie nie myle). podliczajac wychodzi ok. 3433. mam nadzieje, ze masz dolozyc.

Link to post
Share on other sites

co do pamięci:

CORSAIR DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz non-ECC DIMM CL9 [330]

OCz DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 GE LV [330]

GOODRAM DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz PC3-10600 CL9 [290]

corsair wyglądają najlepiej jak dla mnie i firma tez renomowana wiec chyba raczej te wezme

albo goodramy

te corsair dominatory jakos slabo dostepne chyba i drogie

 

faktycznie ten AMD Phenom II X2 to pomyłka

AMD Athlon II X3 440 mozna miec za 270 (faworyt teraz) a

AMD Athlon II X4 640 za 370

 

fajny zasilacz, musze jeszcze sprawdzic konkurencyjne produkty. Chyba by mi to czerwone podświtelnie nie pasowało - chyba da sie wylączyć?

 

musze jeszcze pomysleć na ta płytą glowna...

 

na monitorze chcialbym troche zaoszczedzic kosztem komputera. Raczej wolalbym mniejszy bo jak sie blisko siedzi (przy jakism fpp z myszką) i wypatruje "wroga" to wydaje mi sie ze taki wielki monitor chyba nie jest super. Co innego jak sie siedzi z padem na fotelu - wtedy jak najwiekszy monitor. Ale ja nie lubie/ nie umiem grac padem - poki co.

Link to post
Share on other sites

MOnitora 20 calowego do gier i multimediów nie polecam jest bardzo malutki szczególnie jak się pracuje w rozdzielczości 1920 na 1080 lub 1680 na 1050 bardzo meczy wzrok sam mam asusa 24 cale ful hd i chętnie bym go zamienił za dopłatą na 27 calowy o podobnych parametrach szczególnie w grach widać świetnie wszystkie detale w wysokiej rozdzielczości można docenić każdy szczegół i cieszyć się pięknem grafiki

Link to post
Share on other sites

dobra, czas na update:

 

CPU AMD Athlon II X3 440 [270]

troche sie pokreci, moze sprobuje odblokowac 4 rdzen i bedzie git. Lepszy i tanszy od phenoma II x2 na starcie.

 

Plyta Gigabyte GA-MA770T-UD3 Socket AM3 [260]

wacham sie miedzy tem asrockiem 870 extreme 3. Niby tylko troche drozsza, ale gorsza firma.

Mozliwosci wieksze, ale nie na tyle by poczuc jakas roznice. Z pci-e x2 nie skorzystam, lepsze pamieci? tez pisaliscie ze roznicy nie bedzie widzac. Wiec wzialbym gigabyta bo to pewna firma.

 

GPU Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-N460OC-1GI) [799]

5850 drozszy, a wydajnosc b.zblizona

 

CORSAIR DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz non-ECC DIMM CL9 [330]

ewentualnie goodramy

 

HDD Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) [150]

taki dysk mi wystarczy

 

CD Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7243S LabelFlash bulk black [80]

wg. komputronika b.dobry naped (i tani!)

 

Obudowa SilentiumPC Gladius GD-600W Pure Black z oknem - bez zasilacza [229]

b. mi sie podoba - szczegolnie musi byc z tym duzym oknem

 

OCZ Stealthxstream 2 600W [240]

wezne 600 i bede mial spokoj.

Przynajmniej obudowa i zasilacz bede przyszlosciwe, a reszte za 2,5 roku trzeba bedzie i tak wymienic

 

wychodzi: 2360 (bez monitora)

prosze o komentarze oczywiscie

 

no i monitor: widze ze mnie usilnie namawiacie na wiekszy i sam juz nie wiem. W sumie fakt, moze lepiej wziasc to full HD i moc sobie jakis film czy tv ogladnac. Co byscie wzieli z tego:

http://www.funtech.pl/cat-pol-123575013 ... zycji.html

ewentualnie to benqu tez wyglada ciekawie

Link to post
Share on other sites

dobra, czas na update:

 

CPU AMD Athlon II X3 440 [270]

troche sie pokreci, moze sprobuje odblokowac 4 rdzen i bedzie git. Lepszy i tanszy od phenoma II x2 na starcie.

 

Plyta Gigabyte GA-MA770T-UD3 Socket AM3 [260]

wacham sie miedzy tem asrockiem 870 extreme 3. Niby tylko troche drozsza, ale gorsza firma.

Mozliwosci wieksze, ale nie na tyle by poczuc jakas roznice. Z pci-e x2 nie skorzystam, lepsze pamieci? tez pisaliscie ze roznicy nie bedzie widzac. Wiec wzialbym gigabyta bo to pewna firma.

 

GPU Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-N460OC-1GI) [799]

5850 drozszy, a wydajnosc b.zblizona

 

CORSAIR DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz non-ECC DIMM CL9 [330]

ewentualnie goodramy

 

HDD Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) [150]

taki dysk mi wystarczy

 

CD Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7243S LabelFlash bulk black [80]

wg. komputronika b.dobry naped (i tani!)

 

Obudowa SilentiumPC Gladius GD-600W Pure Black z oknem - bez zasilacza [229]

b. mi sie podoba - szczegolnie musi byc z tym duzym oknem

 

OCZ Stealthxstream 2 600W [240]

wezne 600 i bede mial spokoj.

Przynajmniej obudowa i zasilacz bede przyszlosciwe, a reszte za 2,5 roku trzeba bedzie i tak wymienic

 

wychodzi: 2360 (bez monitora)

prosze o komentarze oczywiscie

 

no i monitor: widze ze mnie usilnie namawiacie na wiekszy i sam juz nie wiem. W sumie fakt, moze lepiej wziasc to full HD i moc sobie jakis film czy tv ogladnac. Co byscie wzieli z tego:

http://www.funtech.pl/cat-pol-123575013 ... zycji.html

ewentualnie to benqu tez wyglada ciekawie

Proc lajtowy

AsRock to tez JUZ pewna firma. kiedys nie, ale teraz tak, ja bym bral asrocka

5850 jest jednak wydajnieszy :P ja bym bral radka

ramy dobre

dysk dobry

nagrywarka dobra

buda dobra

zasilka dobra

Link to post
Share on other sites

hej, pomyślałem sobie co by było jakbym chciał za rok czy półtora polepszyć mój zestaw.

No i przy obecnej konfiguracji to musiałbym od razu wymienić procka, płyte, ramy i grafike zeby był jakiś skok wydajnościowy.

No i wymyśliłem coś takiego - wziąć sobie płytę Asus M4N98TD Evo z obsługa SLI

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1021774

Co o tym myślicie? Za rok czy połtora pokupie sobe drugiego gtx460 i bede mial nadal super maszynke.

Tylko czy w takim wypadku obecny procek i zasilacz wystarcza?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...