Skocz do zawartości

Komputer do gier - 4100zł


Recommended Posts

Witam, w ciągu najbliższych 2 tygodni będę kupował komputer z zastosowaniem głównie dla gier. Chciałbym by udźwignął bez problemu Wiedźmina 3, a także Dragon Age: Inquisition i Assassin's Creed Unity.


 


Po przejrzeniu dziesiątków tematów w tym dziale złożyłem samemu koszyk na esc.pl - do waszej oceny.


  • Zastosowanie komputera : Gry, Internet, bardzo okazjonalny montaż filmików na YT
  • Maksymalna kwota :  4100 zł
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, ale jestem laikiem. Czy znajdę na tym portalu jakieś poradniki dla początkującego ?
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080
  • Specjalne wymagania : bez SSD, sklep esc.pl
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Windows 8.1 [Dreamspark]
  • Własna propozycja zestawu :
  1. Intel Core i5-4690K
  2. Asus GeForce GTX 970 Strix
  3. MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/
  4. Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular
  5. Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
  6. Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)
  7. Samsung SH-224DB SATA (black)
  8. GoodRam 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 Play Silver
  9. Thermalright HR-02 Macho Black-White

 


Mam jeszcze następujące pytania. Czy jest sens brać pamięci taktowane na 1866Mhz CL9, czy może zejść na 1600Mhz? Inne pytanie tyczy się GTX 970 - który model wybrać? Asus Strix wydaję się być najcześciej polecanym, ale mógłbym dołożyć do modelu MSI Gaming czy Gigabyte Gaming jeśli rzeczywiście są lepsze.


 


Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.


Edytowane przez Luxorek
Link to post
Share on other sites

Własna propozycja zestawu moja propozycja

"Twój koszyk jest pusty!".

Czy znajdę na tym portalu jakieś poradniki dla początkującego ?

Nie wiem czy konkretnie na tym forum (nie szukałem), ale ogólnie w internecie - tak.

 

Czy jest sens brać pamięci taktowane na 1866Mhz CL9, czy może zejść na 1600Mhz?

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach

W skrócie: "Lepsze ramy = kilka fpsów więcej" lub "lepsze ramy = tylko kilka fpsów więcej." - Zależy jak podejdziesz do tej kwestii.

 

Inne pytanie tyczy się GTX 970 - który model wybrać? Asus Strix wydaję się być najcześciej polecanym, ale mógłbym dołożyć do modelu MSI Gaming czy Gigabyte Gaming jeśli rzeczywiście są lepsze.

Gigabyte Gaming G1 rzeczywiście oferuje odrobinę więcej (aż/tylko kilka fpsów więcej) niż Asus, pytanie więc czy chcesz zapłacić więcej za niewielki skok wydajności.

 

Specjalne wymagania : bez SSD

Ja bym nie rezygnował, no ale twój wybór.

 

Propozycja zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/n0hHpk/

Jeśli chcesz coś cichszego niż gtx 970 od Gigabyte, bierz wersję od MSI.

Edytowane przez arszonto
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście link do koszyka nie działał. Wypisałem, więc komponenty, które w nim były. Zapomniałem również dodać, że zamawiać będę z esc.pl z racji tej, że mam ich sklep w Gdańsku niedaleko.

 

Co do powyższej propozycji. Jest sens brać MSI Z97 GAMING 3, zamiast MSI Z97-G43? Ten Gigabyte G1 jest ponoć głośny, dlatego skłaniam się właśnie ku kartom od MSI lub Asus'a. Pomiędzy nimi, która byłaby lepszą inwestycją ?

Link to post
Share on other sites

Co do grafy brałbym asusa chociaż msi jest cichsze pod obciązeniem oad asusa. Ale dl amni msi to taki troszkę plastikowa zabawka.Więc ja stawiam na asusa.

 

Co do płyty miedzy z97 -g43 a msi gaming 3 jak dla mnie nie ma róznicy oprócz tego że róznias iloścoą wejśc wyjśc oraz koleroem i radiatorami . Jak nie bedziesz cisnąl ostatnich potów z proca to wystarczy z97-g43.

 

Z serii gaming 3 zdecydowanie wolałbym brac gigabyte z97x - gaming 3. Po drodze masz jescza asrock z97 pro 4 .:)

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

Jest sens brać MSI Z97 GAMING 3, zamiast MSI Z97-G43?

Gaming 3 ma trzy lepsze radiatory, poza tym raczej to samo. Różnice zaczynają się od Gaming 5, więc twój wybór też może być. Staram się po prostu polecać sprawdzony sprzęt, co do którego mam pewność, że wszystko będzie ok.

 

Ten Gigabyte G1 jest ponoć głośny, dlatego skłaniam się właśnie ku kartom od MSI lub Asus'a. Pomiędzy nimi, która byłaby lepszą inwestycją ?

MSI wypada minimalnie lepiej, ale w tym wypadku, różnica jest tak mała, że praktycznie masz dowolny wybór. Możesz kierować się np. wyglądem. 

 

Po drodze masz jescza asrock z97 pro 4 

Też będzie dobry.

Edytowane przez arszonto
Link to post
Share on other sites

Funkcja cytowania i cytowania selektywnego służy do precyzyjnego odpowiadania na pytania piszących w wątku użytkowników. Niewskazane jest jednak przytaczanie całości treści postów bezpośrednio poprzedzających naszą wypowiedź i w niektórych przypadkach będzie to karane. Bezwzględnie zakazuje się cytowania zdjęć, filmów itp.

Nie wiem, w którym miejscu złamałem ten punkt  :roll: . Cytuję fragmenty postów kolegów do których się odnoszę. To pomaga zachować estetykę i dokładnie zaznacza, do czego odnoszą się poszczególne fragmenty mojej wypowiedzi, coby uniknąć jakichś nieścisłości.

Edytowane przez arszonto
Link to post
Share on other sites

  1. Intel Core i5-4690K

  2. Asus GeForce GTX 970 Strix

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Samsung SH-224DB SATA (black)

GoodRam 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 Play Silver

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Po przeczytaniu paru recenzji w internecie i tutaj na forum, wymieniłem obudowę z Gelida na Fractal Design Degine R4. Reszta w sumie bez zmian. Czy mógłbym poprosić o jeszczę parę opinii? Kajtek może?

 

Zamawiać ?

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...