Skocz do zawartości

Problem z Radeon 4850 1 GB Asus


Recommended Posts

Witam ;) jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość .

 

Mój problem polega na tym ze podczas grania w byle jaką grę pokazują mi się artefakty które kończą się przeważnie zacięciem gry lub reset i czy to musi być spowodowane tym że karta graficzna jest uszkodzona czy też port pci na płycie głównej ?

 

Płyta główna Asus P5Q Deluxe

Zasilacz Corsair TX750 W

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

hmm np teraz jak nic nie robię ma ma 49 - 60 stopni a jak gram to ma ponad 90.. i karta nie była kręcona i nawet już zmniejszałem taktowanie karty i był spokój na jakieś 2 tyg a potem znów artefakty...i teraz mam całego kompa wyciągniętego z obudowy żeby go sprawdzić na innym procie pci.. i karta była kupowana w sklepie esc.pl i była 2 razy juz na gwarancji i to co zrobili to tylko box na karcie zmienili i to nic nie dało a za 2 razem napisali mi ze nie stwierdzono usterki..

 

 

 

nie port sie nie rusza

Link to post
Share on other sites

Jak można stwierdzić, że karta nie ma usterki skoro sypie artefaktami? ;) Domagaj się wymiany gwarancyjnej i tak za to beknie Asus, a z tego sklepu niech nie robią strasznej łaski, że skontaktują się z serwisem Asusa.

Link to post
Share on other sites

no będę musiał dziś złożyć reklamacje i napisać im karta nie spełnia umowy i ze proszę o nowa kartę a jak coś będą się sapać to napisze im "Niniejszym, na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego, zawiadamiam" blabla bla i "Z uwagi na powyższe żądam, na podstawie art. 8 ust. 1 wskazanej powyżej ustawy doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę towaru na nowy." i musze cos z tym zrobic a nie ze sobie w ch** lecą ...

Link to post
Share on other sites

ale w tej karcie jest to najlepsze ze np przez 1 dzien ona chodzi dobrze a przez nastepne 2 tyg sie jeb*** i np wczoraj nie działa jeszcze przez juz dobre 2 tyg ;d a teraz dziala ale w cod4 zawsze mialem 250 fps a teraz juz nie mam ;o .

Link to post
Share on other sites

No to zaznacz też, że problem występuje nieregularnie. Im więcej dasz im szczegółów odnośnie tego kiedy, jak często i w jakich okolicznościach się te rzeczy dzieją tym lepiej. Niech ją dłużej potestują.

Link to post
Share on other sites

witam ponownie :P ale z nowa informacja teraz kiedy mam całego kompa na biurku i karta jest w przed ostatnim procie pci to zauważyłem ze temperatury karty są o parę stopni mniejsze (3-:D ale teraz gdy włożyłem kartę tam gdzie zawsze i temperatura znów skoczyła ;o ale nie wiem czy jest to spowodowane tym ze mam nad karta graficzna włożona kartę dźwiękowa ? jak myślicie ?

 

http://img442.imageshack.us/img442/4147/radeoni.jpg tutaj macie link ze zdj jak to wygląda .

Link to post
Share on other sites

To może być też przez np. procesor. Jeśli jest gorąco wokoło radiatora to i kartę grzeje

 

Mam tak samo jak ty

Najpierw musiałem o 30MHz pamięci obniżyć. Później 50MHz i też normalnie działała(obniżone miałem ~pół roku)

A teraz o 150MHz i dalej są artefakty. A także w BIOSie mam krzaczki i nie może wejść do windowsa

 

Na razie obniż taktowanie pamięci i czekaj aż zrobi się tak jak u mnie... wtedy na pewno wymienią :P

Właśnie też muszę oddać na gwarancję bo na razie na integrze jadę :D

Link to post
Share on other sites

No to może być wina tej dźwiękówki, że takie są różnice, bo płytka PCB mocno nagrzewa się także od góry. Niemniej jednak dobrze, że oddajesz bo skoro nie działa na takich parametrach jak producent ją sprzedaje to mają obowiązek ją wymienić lub doprowadzić do takiego stanu, żeby działała :D

Link to post
Share on other sites

haha muszę znów wam o czymś powiedzieć ;o bo teraz mam tego kompa na biurku od wczoraj nie i teraz normlanie sobie gram w GTA4 i COD4 a jak miałem go w obudowie to przeważnie gra sie kończyła zanikiem tekstur lub artefaktami...i teraz w tym pytanie czy to wszystko sie dzieje przez obudowe moja czy i tak karta sie za mocno przegrzewa ?

Link to post
Share on other sites

Wiesz... U mnie potrafiło cały tydzień chodzić bez żadnego wysypania się, a czasami waliło co chwilę :o

 

No i co lepsze... mam zmienione chłodzenie na Accelero Twin Turbo, ledwo 60-65 w stresie i mam artefakty :P

 

 

Edit:

No właśnie... Poczekaj aż się całkiem zwali i wtedy oddaj :P

A tych 50MHz mniej na pamięciach zbyt nie odczujesz

Link to post
Share on other sites

o lol ;o no masz racje :o bo ja tak samo spokój na 2 tyg a tu kur^^ nagle bumm.. i najgorsze ze jak ona ma teraz isc na ta gwarancje i będzie tam u nich git chodzić i nie wykryją nic..i du*a bedzie..

 

http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/paatrykk.png

 

hmm ale nie rozumiem ? jeśli teraz zmniejszę o te 50 MHz ? to szybciej ja sypnę ?

Link to post
Share on other sites

Nie

Chodzi o to żeby obniżyć teraz o te 50MHz i spokojnie sobie grać aż w końcu prędzej, czy później umrze :)

 

Chyba że chcesz ją teraz zabić, to daj wyższe napięcie i poszukaj max dla pamięci i zostaw na 20 minut w OCCT czy np. Furmarku z artefaktami. To ją szybciej wykończy

 

I nie, nie da się stwierdzić że to ty zabiłeś ją przez podkręcanie :P

 

 

E:

Ja nie wiem jak na mojej integrze wytrzymam :P:majkel:

Chyba zaraz podłącze 4850 obniże takty pamięci do 750 ale będę mógł grać :menda:

 

>

 

 

E2:Dalej nie działa :o:P

To sobie pograłem...

Link to post
Share on other sites

hmm ale nie rozumiem ? jeśli teraz zmniejszę o te 50 MHz ? to szybciej ja sypnę ?

 

No właśnie nie, ale powinno to obniżyć temperatury i teoretycznie powinny w jakimś stopniu ustąpić artefakty. Ale to tylko teoria...

 

I nie, nie da się stwierdzić że to ty zabiłeś ją przez podkręcanie

Ale jeżeli ją spali to wtedy nie przyjmą jej na gwarancje. Dobrze myśle :o

Link to post
Share on other sites

Ale jeżeli ją spali to wtedy nie przyjmą jej na gwarancje. Dobrze myśle :o

 

Jeśli tak spalisz ze nie będzie jak do tego dojść to od razu masz nowa kartę :P ja przed wczoraj próbowałem ja spalić ale nie wyszło mi ;o w win mialem 100 stopni i odpaliłem gre i nic dalej chodzila ahah ;d

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...