Skocz do zawartości

Układanka pastelem zalana, w komputerze pewnego pana.


Recommended Posts

owszem... jak chcesz coś lepszego to polecam zamknąć obudowę w 6 ściankach, wywalić wentylatory i pracować 100 pasywnie a wyprowadzone porty z mobo/gpu uszczelnić.. wtedy kurzu w środku nie będzie ani grama a tak to wróćmy do rzeczywistości, nie wiem jak gąbka działa w praktyce ale one jest dosyć gruba więc osłabi wentylatory..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Gąbka w ARCu działała tak, że po pół roku czasu wnętrze komputera wyglądało lepiej niż po tygodniu pracy w 900D. Gąbka na pewno osłabi przepływ powietrza ale nie zaświni Ci tak coolera/chłodnic jak filtr siateczkowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Noo, Z77 to już w ogóle... teraz jest chyba lepiej, ale ja np. mogę wykręcić proca tylko na sztywno (brak off set'u), wcześniej wspomniana kontrola wentylatorów kuleje, tylko dwa porty sata 3.0... Biłem się z myślami, czy może nie przesiąść się na nową platformę i przy szukaniu mobo nawet nie zaznaczałem MSI. Jedyny plus jest taki, że (przynajmniej moja) jest bezawaryjna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nooo, mojej maszynce jeszcze baaaaardzo dużo brakuje do Twojej "Snow Dominator" (ten projekt miałeś pewnie na myśli? ;) ). Widać, że włożyłeś w niego dużo pracy, ja tylko poskładałem swoje części do kupy, nawet nie mogę się zmobilizować do zmiany oplotów (muszę w końcu zamówić to małe urządzonko do wyciągania pinów...).

Jeżeli chodzi o kartę to zauważyłem dużą różnicę, jednak dźwięk w porównaniu do integry jest dużo bogatszy, naprawdę cieszę się, że skusiłem się na tego DX'a. :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Hello! It's me... nanananana all these years nananana... ;)
Mój dobry przyjaciel poprosił mnie, abym złożył mu zestaw, głównie do grania, w ścisłym budżecie 4200zł. Ogólnie maszyna mi się baaaaardzo podoba, chętnie bym przygarnął z Jego zestawu CPU, mobo i ram'y... ;)

Podzespoły:

Intel i5 6600K
MSI Z170A G43 Plus

Kingston HyperX 2x4GB 2666MHz CL15
SPC Grandis

EVGA GTX 970 Superclocked

Seagate ST1000DM003

XFX TS550

Zalman R1

 

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/IMAG0195_zpsbeteyreh.jpg

 

Z płytą główną miałem trochę zagwozdkę, bo w tym budżecie można wybrać Gigabyte'y HD3 oraz HD3P. Do polecanego Tomahawk'a od MSI zabrakło kilkudziesięciu zł (chociaż czy on się czymś różni od G43 Plus?), nie chciałem przeginać budżetu, bo już i tak za przesyłki ze swojej kieszeni zapłaciłem (zależało mi na dobrym chłodzeniu). Padło na G43 Plus, bo ma lepszą sekcje zasilania i jest ładniejsza. Ekstremalnego OC nie będzie, ale 4.5GHz na pewno będę chciał zostawić.

Nic w tym oraz następnym poście niesamowitego się dziać nie będzie, ale może coś nieoczekiwanego (błagam, nie....) z tego wyniknie, do tego fotki ładnego sprzętu, więc... czemu by o tym nie napisać ;)

 

Na koniec jeszcze duży plus dla obu sklepów, u których zamawiałem sprzęt - esc.pl oraz morele.net. Wszystko bardzo sprawnie przebiegło.

Jedna tylko uwaga... esc.pl otwiera karty graficzne, aby nakleić sticker na laminat. Nie mam pojęcia po jakie licho, skoro zamawiając EVGA i tak nikt nie skorzysta z serwisu esc.pl. Osobiście lubię sam otwierać nowiutkie części, niestety sklep mnie tego pozbawił. ;)

 

Pozdrawiam i zabieram się do pracy!

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny zestawik :)

G43 Plus to jedna z najładniejszych płyt obecnej generacji, idealnie będzie się prezentować ;) Zresztą, gdybym teraz miał wybierać mobo, to na pewno by to było coś od MSI :D 

Brakuje tylko dysku SSD, choć doskonale rozumiem, że nie starczyło kasy.

 

Niestety, obecne ceny nie sprzyjają większym zakupom. W listopadzie 2014 składałem mojemu bratu zestaw za ok 2700 zł - w tej chwili by zapłacił za niego 2900 zł, choć ceny dysków SSD i pamięci spadły. Tak więc ceny reszty podzespołów znacząco podskoczyły, zwłaszcza procesorów.

 

Jakoś przegapiłem tego Zalmana R1, choć w tej cenie prezentuje się naprawdę znakomicie ;) Ostatnio jednak gustuję w mniejszych budach ;D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie prezentowałaby się pięknie gdyby nie: krótki kabel 8pin z zasilacza / mały otwór w obudowie na przewód 8pin / położenie gniazda 8pin CPU. Mówiąc jaśniej, kabel nie sięga do gniazda, jeżeli chciałoby się go puścić za tacką. Musiałem puścić frontem i wygląda to tragicznie :( Na szczęście kumpel ma to w nosie, ale u mnie niesmak pozostaje. :(

 

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/IMAG0203_zpswd3m6yer.jpg

 

Ten Zalman mnie trochę zawiódł, ale czego się spodziewać po tak mocno budżetowej obudowie... śledzie wyłamywane, kable front panel'u nieoplecione, otwory na ułożenie kabli malutkie. Co do cen podzespołów to się zgadzam, chociaż za tę cenę to i tak wydajny sprzęt (wydajniejszy niż mój, a nawet nie wiem ile kasy w niego włożyłem... ;) ). Co do SSD to właśnie tak jak mówisz. Jakoś mam problem z przekonaniem znajomych żeby kupili dysk, dzięki któremu szybciej włączy im się system i cała reszta programów. Dla nich to za mało, żeby wydać kilka stówek na takie "pierdoły". Wolą dodać do lepszego GPU na przykład, i w sumie się im nie dziwię ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś głównie gra, to przesiadki na dysk SSD nie odczuje zbytnio i rzeczywiście bardziej opłacalne jest dołożenie do lepszego GPU ;) 

Jednak wiele osób spędza w grach jedynie promil czasu przy komputerze, więc przesiadkę na SSD odczuje ;) Ja ostatnio w sumie kupiłem 3 dyski SSD Cruciala, 2x BX100 i MX200 - dla mnie, dla matki i dla narzeczonej. Laptopy z wymienionym dyskiem naprawdę przeżywają drugą młodość , choć i na stacjonarkach efekt jest znakomity ;) 

Niestety, nadal za SSD płacimy w przeliczeniu na gigabajty ponad 5 razy więcej niż za HDD, choć oczywiście też są kilkukrotnie szybsze ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pawbuk ja mam podobnie z czesciami... 10/2014 wydalem 7000 dzis bym zaplacil ponad 8000 :D

 

Nie zgodze sie co do ssd i gier, jak ktos glownie gra to tez mocno odczuje przesiadke l ile gra wczytuje co chwile alokacje z dysku..

 

Co do cen dyskow tez bym nie uogolnial. Dla mnie istnieje z hdd tylko WD Black a ich ceny nie sa tak duzo wyzsze przyjmujac wersje 1tb vs crucial 512gb (nie przesadzajmy, spokojnie to wystarcza do wiekdzosci zastosowan, ostatecznie mozna miec dysk zewnetrzny jeszcze...)

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi się wypowiedzieć na temat różnicy w grach pomiędzy HDD, a SSD, bo od dwóch lat mojego twardziela wspierałem ReadyCache SSD - tak więc moje przejście było znacznie płynniejsze ;) 

 

Nie dziwię się jednak ludziom, którzy widząc cenę dysku SSD łapią się za głowę, uważając zakup takowego jedynie za fanaberię i przeznaczając pieniądze na kartę graficzną :D 

Przecież przez wiele lat dyski były uważane za element nie wpływający na wydajność sprzętu. Prawdą jednak jest, że kto raz z SSD skorzysta, już do samego HDD nie wroci (choć oczywiście jako magazyny danych nadal są nieocenione) :)

 

Co do cen - ja miałem Seagate Barracuda 1TB, czyli dość tani dysk, więc dla mnie przejście na 2x250GB było dość kosztowne (700 zł vs 200 zł za dwa razy mniejszą pojemność) :D 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Nowe zakupy, trochę z przymusu (moja MSI zakończyła ze mną współpracę...). Na ten moment płyta + RAM, z wyborem CPU muszę się jeszcze przespać, ale na tę chwilę rozum wygrywa z sercem i raczej skłaniam się ku i5. :)

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/Mobo_zpsdhmvuql8.png

 

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/RAM_zpshpotqxvp.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dopiero jak zobaczyłem zdjęcie, to zorientowałem się w jakim stanie jest ten e-loop na tyle :/ wybaczcie, mogę jedynie zapewnić, że już jest czyściutki ;)

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/IMAG0149_zpstvcvognp.jpg

 

Pierwsze wrażenia - <3 Windows 10 !!! Zmiana platformy, komp trochę pomielił, ale w końcu moim oczom ukazał się pulpit. Brawo Microsoft!
Procesora jeszcze nie goniłem, jedynie chciałem zobaczyć jak nisko można zejść z napięciem na 4.0 GHz. I tak od płaczu do euforii - CPU-Z oraz HW info podają złe wartości napięcia (ustawiłem 1.2V na sztywno, LLC 1, a napięcia 1.37V wg programów). Kilka łez uroniłem, lecz postanowiłem jeszcze poszperać w necie i już wiem gdzie szukać napięcia w HW info :) 4.0GHz robi na 1.15V, więc całkiem przyzwoicie, także już czekam niecierpliwie na kolejny weekend, żeby sprawdzić jego możliwości :D
Miałem trochę problemów z wejściem do biosu, lecz jego update rozwiązał problem. Jedyna rzecz do ogarnięcia, która mi została to odpalenie Corsair'ów na profilu XMP. Tylko raz próbowałem i zakończyło się niepowodzeniem. :(
W weekend też postaram się o lepsze zdjęcia z włączoną maszynerią (LEDy Corsair'ów prezentują się bardzo fajnie, to samo płyta) :)
Pozdrawiam!

 

EDIT: Najważniejsze info - jednak rozum przegrał, wybrałem i7. :)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Brawo Microsoft!

 

Lepiej sprawdź dokładnie, czy Ci wszystko działa. U mnie po zmianie platformy posłuszeństwa odmówiły skaner i kamera, co przyspieszyło zakup nowego SSD i format.

 

 

 

rozum przegrał, wybrałem i7

 

Witaj w klubie :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

(...) zakup nowego SSD

Nie kuś :D

Najchętniej sprawdziłbym wszystko od razu, tylko cholera mam taki zapierdziel w pracy, że szkoda gadać. :( Ale w weekend będę ogarniał. Ważne, że działa myszka i klawiatura, innych peryferiów nie używam.

Z PC nie korzystałem dobre kilka miesięcy. W tym czasie koty postanowiły zrzucić głośnik na ziemię - głośnik do naprawy, bo końcówka kabla została w środku. Ehhh te kłoty... ;)

Link to post
Share on other sites

Wybierałem na szybko, po nocy, brałem co było dostępne. Masz rację, że lepszy by był. Ale też zwróć uwagę jaki miałem poprzedni płyn. I dodaj do tego brak czasu, coraz mniejszy zapał do tego i odrobinkę lenistwa. :P Nie przepłukałem chłodnic i wyszło tak jak jest :(

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...