Skocz do zawartości

M3A i Athlon X2 5000 (2.2GHz)


Recommended Posts

Witam

Mam kilka pytań.

1. Dlaczego na stronie Asus'a w dziale pomocy technicznej kiedy chcę wyszukać płyt obsługujących procesor AMD Athlon X2 5000 (45nm 2.2GHz) nie ma go na liście? Czyżby ten procesor nie posiadał oficjalnego wsparcia ze strony ASUS'a?

2. Mam problem z płytą M3A. Często zdarza się że komputer się nie włącza(wszystko niby chodzi ale nie ma piknięcia z głośniczka) i muszę go restartować kilka razy i za n-tym wentylatory zwalniają i dopiero się wszystko włącza. Czym jest to spowodowane?

3. W Biosie nie mogę zmienić żadnych napięć(tzn. mogę ale nic to nie daje w rzeczywistości). Na dodatek im bardziej zwiększę taktowanie procesora tym mniejsze są temperatury :D , a chipset osiąga ponad 70 stopni(a dwa wentylatory (80 i 92mm) stoją na karcie graficznej i na niego wieją).

4. Czy niektóre zjawiska takie jak problem z włączeniem komputera czy nie działające zmiany napięć mogą być spowodowane przez brak pełnego wsparcia dla wyżej wymienionego procesora?

 

Za udzielenie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

co to pytania drugiego miałem podobny problem na płycie ASUS K8N4 -E DELUXE , płyta zachowuje się tak jakby miała prze taktowane HHT , niestety nie udało mi się rozwiązać problemu

sprawdź czy na pewno dobrze masz przypięte kapel od POWER-a (czyli ten z obudowy który podłącza się to płyty głównej)

zaktualizuj BIOS-a

Jak to nie pomoże, jeśli masz na gwarancji tą płytę to oddaj to serwisu

Link to post
Share on other sites

ta płyta od początku miała takie odpały ? czy dopiero po aktualizacji BIOS-u

napisz jaki masz zasilacz i zobacz jakie napięcia dostarcza do układów może to on powoduje takie anomalie

dla pewności zrestartuj bateryjkę BIOS-u i zobacz jak się będzie zachowywał na zrestartowanym BIOS-e

a tak po za tym ta płytę ma szarganą renomę w sieci

Link to post
Share on other sites

I tak mam zamiar ją w najbliższym czasie zmienić. Na początku było coś że systemu nie mogłem włączyć (instalowany na starym kompie) ale po wgraniu nowego Biosu już było ok. dopiero od jakiegoś czasu tak się dzieje. Bateryjkę już nie raz wyciągałem a Napięcia mogę odczytać tylko programem bo nie mam multimetru:

CPU Vcore - 1.34V

VIN1 - 3.26V

+5V - 4.97V

+12V - 11.97V

 

Takie napięcia pokazuje CPUID Hardware Monitor

Link to post
Share on other sites

Na liście z mojego poprzedniego postu jest Twój

 

Athlon X2 5000+(GI),2.2GHz,1MB,rev.C2,65W,AD5000OGJ22GI,SocketAM2+

lub

Athlon X2 5000+(GI),2.2GHz,1MB,rev.C2,65W,AD5000OGJ22GI,SocketAM2+

 

Są one również w pomocy technicznej ASUS "do wyboru" wybierając typ procesora AMD Athlon X2

 

procki obsługiwane od BIOSu 1105beta i 1108 więc twój 1206 jest jak najbardziej wystrczający i to raczej nie w nim problem

Link to post
Share on other sites

Faktycznie... Czemu ja go nie zauważyłem.?

A tak wogóle przy zmianach które wprowadza BIOS 1108 pisze:

Revise the value range for CPU vcore item in BIOS setup.

 

Nie znam angielskiego ale patrząc na poszczególne słówka mogę się domyślić że coś zmienione zostało w CPU vcore czyli w tym co mi nie działa... ogólnie to nie pamiętam żebym przed zmianą BIOS'u z 1108 na 1208 próbował zmieniać napięcia... Dzisiaj już mi się nie chce ale jutro sprawdzę czy coś da obniżenie BIOS'u

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...