Skocz do zawartości

Upgarde komputera , budżet 3000-3500 tys zł


Recommended Posts

Witam koledzy, otóz odłożyłem sobie trochę grosza na wymiane reszty podzespołów w starym komputerze. Prosiłbym was o doradzenie w doborze sprzetu by zmieścić się w określonej kwocie. Oprócz wydajności intersuje mnie kolorystyka czaro czerwona

 

Obecna konfiguracja:

  • * Intel i7 920 socket 1366
  • * Asus Rampage II Extreme 1366
  • * dysk WD 2 x 1 tb
  • * gtx 770 od MSI
  • * zasilacz Corsair rm 750
  • * obudowa Corsair 750D
  • * chłodzenie na procka noctua socket edition 1366
  • * ram 6 gb corsair 1333 mhz

 

Chciałbym wymienic procesor , płyte, ram, chłodzenie na procka oraz zaopatrzyć się w dysk SSD.

 

Moja propozycja procka i płyty z dylematem:

 

  • Procek i7 4790K / i5 4690K
  • Płyta chipset Z97 Asus VII Ranger /MSI Gaming 7

 

Jeśli chodzi o chłodzenie , ram i ssd to zdaje się na was. Chciałbym żeby ten zestawik przez najbliższe dwa lata był w miare wydajny i dawał radę w nowych tytułach. GTX 770 w nowym roku moze zostanie wymieniony ale obecnie spełnia moje wymagania. Nie zapomnijcie o kolorach czarno-czerwonym;) pozdrawiam i licze na porady naszych forumowych fachowców. Jeśli zestaw zmieści się w 3 tys będzie miło ;) Komputer przeważnie do konwertowania filmow i zdjec oraz grania wieczorami. pzdr

Edytowane przez Mandriv19
Link to post
Share on other sites

Pewnie przyda sie 16 gb ramu: tutaj low profile aby nie kolidaowało z chłodzeniem jeśli byś kiedyś dorzucał ram

 

okoo 640 zł

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-red-2x8gb-2133mhz-ddr3-cl10-tlred316g2133hc10qdc01-662743/

około 740

http://www.morele.net/pamiec-a-data-2x8gb-2133mhz-ddr3-cl-10-ax3u2133w8g10-dr-650191/

 

 

Chłodzenie dobre masz dark rock 3 ( 235 zł) lub troszkę taniej thermalight macho 120 bw ( 177 zł) ( mysle ż e na pdobnym poziomie wydajnosci , dark rock 3 lepiej wygląda  )

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/

 

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/

 

Proc pewnie przyda się jednak i7 4790k

 

Płyta to kwestia kasy optymalne płyty to msi z97 gaming5 / gigabyte z97x gaming 5 w granicach 530 zł

 

Ale nic nie mam jesli podoba się ranger to możesz bareć ale dla mnie osobiście  nie płąciłbym tyle :)

 

Ssd jaka pojemność ?

 

128 gb - plextor m6s 128 gb - 285 zł n a morelach

256 gb - crucial mx100 - 409 zł na morelach

 

 

za 3026 zł masz:

i7 4790k + team group vulcan 16 gb red + gigabyte z97x gaming 5 + dark rock 3 + plextor m6s 128

 

z rangerem bedzie 120 zł drożej

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

kolego dolcze389 rozumiem Twoje starania ale chyba uważnie tematu nie przeczytałes. Nie potrzebny mi cały zestaw tylko - procesor , płyta głowna, chlodzneie na procka , ram oraz dysk ssd.

 

czekam na propozycje fachowców z forum ;)

 

Edytowane przez Mandriv19
Link to post
Share on other sites

hmm na płycie raczej wolałbym nie oszczędzać jest nie cała stówa różnicy. Co do ramu to może celwoać w wyższe taktowanie 2133/2400 ? ssd raczej tylko na system i kilka programów bo reszte robie na hdd

 Ram masz z taktowaniem 2133 wrzucony :D nie doczytałeś

Płyta kwestia ksy i gustu w twoim wypadku bierz co się Tobie podoba. jest jescze zapas.

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

oki zdecydowałem sie na 

 

Procek - i7 4790 K

Płyte - MSI Z97 Gaming 7

Ram - Corsair Vengeance PRo

 

zastanawiam sie nad chlodzeniem nad Dark Rock 3 , ale wentyl mi sie nie podoba zmienilbym go na czarno czerwony jest taka mozliwosc zmiany wentyla ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...