Skocz do zawartości

Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

Stosunek wydajność do ceny:

r9 290 > r9 290x > GTX780 > gtx970

 

Wydajnościowo wszystkie te karty są bardzo zbliżone i myślę, że nie trzeba się nad tym rozwodzić.

 

Niemniej jednak gtx970 jest kartą: z najmniejszym poborem prądu, co za tym idzie chłodniejszą, z największym potencjałem OC.

Link to post
Share on other sites

Tylko czy referencyjna karta da sie tak podkrecic jak niereferencyjne i jak bedzie z temperaturami ? Obudowa Antec p100 5 wentylatorow. Czyli radzisz wziasc radka ? Co do 780 nie uwazacie ze to  juz dosc leciwa konstrukcjia i nie dlugo bylo by ja trzeba zmienic ?

Edytowane przez DzikiBabul
Link to post
Share on other sites

 

 

780 nie uwazacie ze to juz dosc leciwa konstrukcjia i nie dlugo bylo by ja trzeba zmienic ?

 

Jeśli 780 nie da rady, to podobnie będzie z innymi kartami, czy to R9 290, czy GTX 970. Jeżeli cena/wydajność jest priorytetem, to R9 290. Jeżeli te trzysta kilkadziesiąt euro Ciebie nie przeraża, to kup niereferenta GTX 970.

 

Tu masz wesję jeststream od palita za 325 euro:

http://www.planethardware.eu/ph1/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=67&product_id=39199&Itemid=1

 

Za 350 jest G1 gaming:

http://www.planethardware.eu/ph1/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=67&product_id=39188&Itemid=1

Link to post
Share on other sites

To zależy. Różnica w wydajności będzie praktycznie niezauważalna.

 

Ale...

GTX 970 ma większą kulturę pracy i zużywa mniej prądu, więc jest chłodniejszy . Bardzo dobrze się podkręca. Masz dodatkowo efekt physyx, który niestety lubi od czasu do czasu płatać figle i bardzo mocno obciążyć sprzęt powodując znaczny spadek fps i ograniczenie płynności, jak np. w Metro Last Light. Wsparcie dla G-sync, ale potrzeba dedykowany monitor, który nie jest tani.

 

Niereferencyjny R9 290

Będzie głośniejszy, co nie znaczy głośny. Będzie wydzielał więcej ciepła, co przy pojedynczej karcie nie stanowi problemu, jeżeli masz dobrze wentylowaną obudowę. Dostajesz Mantle (BF4, Thief, Cywilzacja, Sniper Elite 3). Dostajesz true audio. Wsparcie dla freesync przez displayport.

 

Czy zalety 970 warte są dopłacenia 100 euro?... ja uważam, że nie, ale to twoja decyzja. Dla przykładu ja kupiłem dwie używane 290-ki w cenie nowego GTX 970. Co prawda referenty, ale i tak mi się kalkulowało.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok dzieki wielkie jesli 290 to jaka polecasz ? Po testach widzialem ze od asusa jest chyba cicha i ladnie sie kreci obudowa tak jak pisalem to antec p100 wyciszana w srodku :) A co z tym zotackiem 780 amp odpuscic sobie kusi mnie ta 5 lenia gwarancjia? A co do monitora to narazie pojade jeszcze ze dwa miesiace na starym ale zamierzam kupic Eizo fs 2434.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...