Skocz do zawartości

Asus GTX 970 Strix, bezwarunkowe artefakty


Recommended Posts

Witam,

 

kupiłem karcioszke z tematu:

 

Wykasowalem stare stery od AMD (bo mialem 7870), i zrestowalem kompa

Wypakowalem karcioszke, pozdejmowalem folie zabezpieczajace na backplacie i logach, dalem buzi w wiatraczek i w drugi tez by nie by zazdrosn, wmontowałem do kompa.

 

komp sie odpalil bez problemow, wszystko hula, cycuś glancuś

zainstalowalem najnowsze stery od nvidii

restart kompa

 

Grafa potrafi działać dobrze nawet kilka godzin, po czym dostaje "*******ca" i robi sie coraz gorzej.

 

3dmark firestorm przechodzi bez bledu, punkty ma ponad norme, ogolny wynik to 10500

klatek jest tyle ile byc powinno na takim sprzecie, nie ma jakichkolwiek spadków.

 

Odpalam battlefield 4, gram gram gram, nagle, Operation Locer, wszędzie zaczeły wyskakiwać artefakty w postaci jaskrawych kolorowych kropek na które działał filtr bloom i hdr co efektowało błskającymi kolorowymi światłami jak w dyskotece, po pewnm czasie battlefield sie cras****e i juz wiecej nie mozna odpalic zadnej gry w ktorej renderowana jest grafika, naprawia to tylko reset kompa.

 

Odpalam ArcheAge, nie trzeba dlugo czekac, co jakis czas na ulamek sekundy wyskakują artefakty w postaci czarnych prostokątów i trójkątów. Po dłuższej grze gra ma problem z wyswietlaniem tekstur, niektóre robią się "jednolite" prawie jednobarwne z lekkim rozmyciem, po dłuższej grze gra cras****e i nie da sie odpalic niczego co renderuje grafike, naprawia to tylko reset kompa.

 

Błędy występują zarówno bez podkręcania jak i z podkręcaniem, podkręcanie sprawia wrażenie jakby nie miało wpływu na częstotliwość występowania artefaktów (do 1500mhz/4000mhz 120%power)

 

Nie zauwazyłem artefaktów w Alien Isolation, Survarium i Thiefie, ale mozliwe ze dlatego ze za krótko grałem a artefakty potrafia wyskoczyć dopiero po pewnym czasie gry

 

Bude mam dobrze wietrzona, SilentiumPC Aquarius  x90 z 3 wiatrakami na przodzie, 1 z tylu i 2 na suficie obudowy.

Temperatury w spoczynku 25 a przy zażynaniu nie przekraczaja 65 stopni, Wiatrakow grafy nie oszczędzam, mam ubytek słuchu i gram na słuchawkach wiec dźwięk odkurzania w pokoju mi nie przeszkadza. Wiiec podczas grania chodza na 70% zazwyczaj.

 

Sprzet

i5 4690k

16gb ddr3

karta z tematu

PSU to chieftec 550W, jakas serwerowa wersja, ma może z rok.

windows 8.1 64bit

 

Wiecie czym moze byc to spowodowane? Reklamowac? Kupiłem osobiście w sklepie, wiem ze oni wpierw wysyłaja chyba do producenta, potem zwracaja ta sama karte, a potem jak czlowiek sie kluci to odpalaja na niej sims 1 i mowia "widzi pan? nie ma żadnych artefaktów". Dodam ze na starej grafie msi Radeon 7870 2gb nie było rzadnych artefaktów ani crashy, wiec to napewno wina grafy.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...